Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: [ elektryka] Podnoszenie klapy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar pan.boczek
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    231
    BMW
    MINI COOPER S
    Skąd
    Bruksela

    [ elektryka] Podnoszenie klapy

    czasem zdarza mi sie, ze po nacisnieciu przycisku otwierania klapy (czy to w kabinie, czy na pilocie czy na klapie) zamek puszcza, ale klapa sie nie unosi. gdy uniose ja recznie na wysokosc powiedzmy 20 cm, to silownik wciaz ciagnie ja do dolu. jak ja puszcze to zamyka sie i zatrzaskuje. zeby otworzyc klape, to musze pokonac opor silownika i otworzyc klape do pozycji pionowej. w tej pozycji zostaje. z kolei zeby klape zamknac musze ja przymknac do kata powiedzmy 45 stopni i wtedy silownik zaczyna ja ciagnac do dolu az do zatrzasniecia.

    na BMW-klub.pl podpowiedzieli mi, ze to z powodu niedoboru plynu w pompie hydraulicznej i ze trzeba uzypelnic olej (plyn ATF).
    ktos inny poradzil, zeby na chwile rozpiac kostke zasilajaca pompe.

    wiecie moze jak dobrac sie do tej pompy? gdzie ona w ogole siedzi? i gdzie jest ta kostka?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    Pompa jest w prawym tylnim nadkolu, u mnie za akumulatorem. Odkrecilem tam jedna srubke i wlalem strzykawka ATFu do pelna i klapa dziala jak nowa bo tez mi sie raz nie chciala otworzyc.
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

  3. #3
    Vip Vip Awatar AdamBMW
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    602
    BMW
    BMW 740i Individual E38 98', BMW 745i E23 85'
    Skąd
    Warszawa
    Przyczyną jest najprawdopodobnie mała ilość oleju (częsty przypadek), ale z tym wlaniem ATF-u do pełna to nie do końca bym był za, oryginalnym olejem nie jest ATF i jest również zaznaczony max poziom oleju na pompie.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar pan.boczek
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    231
    BMW
    MINI COOPER S
    Skąd
    Bruksela
    mam po prawej stronie dwa akumulatory. czy musze je wyjac, zeby dostac sie do tej pompy?
    czy raczej powinienem zdjac tapicerke bagaznika po stronie prawego nadkola?
    a moze i jedno i drugie?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar pan.boczek
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    231
    BMW
    MINI COOPER S
    Skąd
    Bruksela
    Cytat Zamieszczone przez AdamBMW
    Przyczyną jest najprawdopodobnie mała ilość oleju (częsty przypadek), ale z tym wlaniem ATF-u do pełna to nie do końca bym był za, oryginalnym olejem nie jest ATF i jest również zaznaczony max poziom oleju na pompie.
    to jaki plyn jest tam oryginalnie?

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    20
    witaj

    płyn możesz dostać w serwisie (Set ze srubkami ), niektórzy stosują Shell Fluid 4 lub 41, też ASF 41 lub MIL-H-5606 G (Nato Code H-515) nazywany, a pochodzi z aeroklubów - stosują tam to w awionetkach.

    tu masz gdzie jest schowana pompa., jeżeli obrazek sie nie wyswietla to to link http://www.7-forum.com/forum/attachm...6&d=1173894715

    w bmw BMW Teilenummer: 51 24 8 236 504 komplet z srubkami

    w tym poscie masz więcej potrzebnych 'narzędzi'


    strona niemiecka ze zdjeciami

    sam proces dolewania - wymaga uwagi, podobno jest opisany w T.I.S, jezeli czytasz po niemiecku to na w/w/ forum jest pelno instrukcji jak i co odkrecic i czym dolac, jak nie kumasz to daj znac przygotuje skrotowo instrukcje. Jako pierwsze zakup olej.
    pozdrowienia

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar pan.boczek
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    231
    BMW
    MINI COOPER S
    Skąd
    Bruksela
    Cytat Zamieszczone przez MAXO17
    witaj

    płyn możesz dostać w serwisie (Set ze srubkami ), niektórzy stosują Shell Fluid 4 lub 41, też ASF 41 lub MIL-H-5606 G (Nato Code H-515) nazywany, a pochodzi z aeroklubów - stosują tam to w awionetkach.
    Obrazek
    tu masz gdzie jest schowana pompa.
    MAXO, zalaczyles jakis rysunek albo link? nic nie widze :-( chyba link nie dziala...

    dzieki za info nt. plynu.

    a ten zestaw plyn+srubki to pewnie to co jest oznaczone numerem 12 na ponizszym rysunku:
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...75&hg=41&fg=60

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    20
    oto z tisu - po niemiecku

  9. #9
    Vip Vip Awatar AdamBMW
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    602
    BMW
    BMW 740i Individual E38 98', BMW 745i E23 85'
    Skąd
    Warszawa
    W ASO bez problemu kupisz taki zestaw naprawczy, koszt ok. 160 pln.

    Żeby dolać albo wymienić olej musisz niestety wyjąc cała pompę, więc również akumulator (w twoim przypadku dwa :) ) i pod taką małą wykładzinką zobaczycz całe urządzenie (bez demontowania wykładziny nadkola).

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar pan.boczek
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    231
    BMW
    MINI COOPER S
    Skąd
    Bruksela
    dzekuje Panowie!!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •