Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Wątek: wysokie spalanie - pomocy

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    miałem to samo tylko że w V12 - skoczyło mi nagle z 24-25 trasa 13, do 32-34l a w trasie koło 16
    wywaliłem świece, dałem nowe i spalanie wróciło do normy koło 21-22l a w trasie do 10-11 :D

    wiadomo, jak zimno będzie palił więcej, u mnie jest to 1-2l ale nie gadajcie że 10!!!
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Moja siódemeczka naszczęście odpoczywa już w tą brzydką porę niestety nie tylko dlatego że ja tak chce bo co by nie było to by czekała bo dla niej sezon sie skonczyl ale i z powodu uszczelki...
    Ale moją poprzednią E32 przy 3.5 jazda w zimę naprawdę była ostra zanim auto złapało swoją temperatórę to ja już zazwyczaj byłęm na miejscu docelowym małe odcinki + niska temperatura to duuuże spalanie wzrost mysle ze 30-40% był u mnie cóż tak już chyba jest .

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    panowie nie piszcie że zimno i spalanie wzroslo. Co niby 10 l więcej w zimne dni wzrasta ?! Po drugie nie mam tego auta 2-gi dzień i wiem jak spalało w zimie
    Wymienilem
    świece
    przepływke
    sondy
    termostat
    zrobiłem reset testem 21 w zegarach
    niestety nie pomogło. Chyba, że komputer przekłamuje o tyle



    odpiołem klemy i je zwarłem na 3 godziny + kluczyk w stacyjce pozycja 2 ----- zero poprawy !!!!!
    Ostatnio edytowane przez kosaaro ; 11-12-2011 o 16:52
    kosaaro

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar l_mariuszjunior
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    179
    BMW
    E38 740i M62B44
    Skąd
    Chełm woj.lubelskie
    Zatankuj pod korek zrób 100km zatankuj ponownie i będziesz wszystko wiedział :D
    B-ędziesz M-ógł W-yprzedzać

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez l_mariuszjunior Zobacz posta
    Zatankuj pod korek zrób 100km zatankuj ponownie i będziesz wszystko wiedział :D
    albo sie przyzwyczaj.... ona juz tak widocznie lubi i tyle...:D moja tez chla ile wlezie.. placze i place:D a tak na powaznie to zorb jak kolega pisze:) pod korek 100 km i pod korek:) wydasz 600zl ale nie wyrzucisz ich w bloto tylko zostana w baku:)

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    Panowie cud, zatankowałem do pełna skasowałem wszystko, spalanie i licznik i w drogę. Po przejechaniu 2 kimometrów o dziwo spalanie pokazuje 10 l /100km więc jadę dalej. Przejechałem 50 km i nawrotka powrót na tą sama stację i tankuję, odbiło przy 9,6l dolałem jeszcze kilka kropli i dobło całkowicie. Nie wiem co było powodem wskazywania takiego dużego spalania może coś sie zwiesiło, zapowietrzyło. Na to wygląda że wszystko wróciło do normy.!!!!!

    Dziekuję za dobrą radę
    kosaaro

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez kosaaro Zobacz posta
    Panowie cud, zatankowałem do pełna skasowałem wszystko, spalanie i licznik i w drogę. Po przejechaniu 2 kimometrów o dziwo spalanie pokazuje 10 l /100km więc jadę dalej. Przejechałem 50 km i nawrotka powrót na tą sama stację i tankuję, odbiło przy 9,6l dolałem jeszcze kilka kropli i dobło całkowicie. Nie wiem co było powodem wskazywania takiego dużego spalania może coś sie zwiesiło, zapowietrzyło. Na to wygląda że wszystko wróciło do normy.!!!!!

    Dziekuję za dobrą radę
    czyli kolego po prostu komp CI przeklamywal...:)

    mi auto pali 20-22 litry... DUZO WIEM:) i zaczynam sie zastanawiac czy nie za duzo... koniec koncow czasem jej depne ale potrafie jezdzic spokojnie ale suma sumarum za 100zl robie 80km..:/ zaczyna mnie to irytowac troche jak za 100zl zalane i po 25 km zapala sie komornik:) bledow zadnych nie mam.. autko chodzi rowno i bez zadnych problemow:) dodam ze ostatnio mechanik naprawil mi blad na wiazce miedzy czujnikiem temp a kompem i myslalem ze spalanie spadnie bo czujnik zacial sie przy -65 a auto na zimnym silniku nie chcialo chodzic i ciezko odpalalo na cieplym silniku :) generalnie teraz autko chodzi na tip top a spalanie w ogole sie nie zmniejszylo.. non stop to samo 20-22 (rozumiem zima ale w lato przyjda kola 19 i klima.. takze na jedno wyjdzie..) mam 3.0 v8 z manualem .. propozycje? (wojtku wiem - naprawic)

  8. #18
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    mi auto pali 20-22 litry... DUZO WIEM
    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    mam 3.0 v8 z manualem .. propozycje? (wojtku wiem - naprawic)
    Oczywiście, że wziąć się do naprawy, bo 20-22 litry to stanowczo za dużo. Czego dotyczy stwierdzenie "żadnych błędów nie ma" ?? Byłeś u fachowca z kompem, czy mówisz o wyświetlaczu na zegarach ??
    Przyczyn może być wiele a jak wspomniałem moja szklana kula jest akurat na przeglądzie okresowym ;D
    Gra muzyka

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez WojtekD Zobacz posta
    Oczywiście, że wziąć się do naprawy, bo 20-22 litry to stanowczo za dużo. Czego dotyczy stwierdzenie "żadnych błędów nie ma" ?? Byłeś u fachowca z kompem, czy mówisz o wyświetlaczu na zegarach ??
    Przyczyn może być wiele a jak wspomniałem moja szklana kula jest akurat na przeglądzie okresowym ;D
    kula ma okres - tak to ujmijmy;)
    bledow nie ma na kompie podlaczanym do auta - robil to fachowiec elektryk przy okazji znajdowania przerwanej wiazki od czujnika temp. a na zegarach bledy wyskakuja ale blad zarowki podswietleni rejestracji nie ma wplywu na spalnie az takim kretynem i cpunem za jakiego mnie masz kochany - nie jestem.

    ktos inny bez okresu kuli?

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    odepnij sondy lambda, one często zamiast obniżać spalanie - podnoszą je. W moim przypadku, mimo sprawnych oryginanych sond (mierzylem je na oscyloskopie) i sprawnej całej elektronice silnika, po ich odpięciu nie dość że spalanie spadło o ok 1l, to jeszcze silnik zaczął równiej pracowac

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •