Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: [e32] Witam

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    18
    BMW
    E39 523i
    Skąd
    Londyn

    [e32] Witam

    Witam wszystkich. Na początek kilka słów o mnie. Mam na imię Damian, mam 20 lat, jestem studentem w Wyższej Szkole Mechatroniki w Katowicach. Pewnie wielu z Was może uważac, że jestem za młody na tak prestiżowy samochód jakim jest BMW serii 7. Powiem tak: wyrosłem z 'szpanerskiego' driftingu i plastikowych samochodzików, samochody to moja pasja od dziecka, dlatego nie wyobrażam sobie katowac samochodu dla 'szpanu'. Dla mnie w samochodzie liczy sie przede wszystkim komfort jazdy. Jestem 'małym' fanem Jaguara XJ ale od 1995r, kiedy to zobaczyłem nowiutkie E38 Jaguar pomału odchodził w zapomnienie. Od tamtej pory nie umiałem się zdecydowac między Jaguarem a BMW. Jakieś 2,5roku temu wyjechałem za granicę aby dorobic w lato i zacząc odkładac na pierwszy samochód. Jednak zachodnie perspektywy nasunęły mi pewien pomysł: dlaczegoby nie kupowc tanich samochodów i sprzedawac drozej w ten sposób szybciej dorobiłbym się tego jedynego. No i się zaczęło 1.VW Golf 1990r, następnie Volvo V40 1995r (kupowałem je i sprzedawałem w wakacje). Jakieś 2 miesiące temu Ojciec dzwoni że znalazł BMW 7 bardzo tanio (właściciel chciał go szybko sprzedac). Okazało się że jest to carne E32 z 1988r, myśle sobie stary samochód, ale w końcu to BMW 7. No i zapadła ostateczna decyzja: biore, 'podpicuje' i sprzedam w końcu połowa ceny rynkowej. Jakiś miesiąc temu rodzice przywieźli go pod dom. Już od samego początku, sam dźwięk silnika zrobił na mnie nie małe wrażenie, kiedy wsiadłem za kierownice poczułem się jakby ten samochód był zrobiony 'na miare' tzn. mnóstwo miejsca, niesamowicie wygodny fotel, który idealnie trzyma w zakrętach i do tego skóra z podgrzewaniem. W tym momencie doszło do mnie że Jaguar przy tym BMW jest ciasny i niewygodny (dziwne ale prawdziwe). Kiedy już ochłonąłem, na spokojnie poszedlem zobaczyc co trzeba w nim zrobic. No i się zaczęło: przednie zawieszenie totalnie wybite, w bagażniku obskurna butla na gaz (70l), zajmuje pół bagażnika, który i tak już cały śmierdzi starym olejem, pod maską brudny ale suchy silnik oraz mnóstwo, jak ja to teraz nazywam, 'radosnej twórczości' byłego właściciela, czyli taśma klejąca w co najmniej w 3-ch kolorach i jakiś czerwony klej na gumach dolotu powietrza, brudne i śmierdzące wnętrze. Teraz już wiem że zostane przy BMW na dłuższy czas bo jak będę kupował wymarzone E38 to wiem na co zwrócic szczególną uwagę.
    Tyle o historii pojawienia się 1-szego BMW w moim życiu. Parę słów o wyposażeniu: oprócz elektrycznych standardów takich jak szyby, lusterka, szyberdach itd, są wymienione przednie fotele, tylna kanapa i kierownica na te z M5, skrzynia jest manualna odkąd wyjechał z fabryki czyli, że nie jest to swap z automatu (sprawdzałem po VIN-ie), EML, ACS (aktualnie jest wyłączony bo poprzednik uważał go za zbędny i wypiął sterownik ), kolor Diamantschwarz metallic, wersja Chrome Line. Podsumowując samochód jest w fatalnym stanie (nie tylko technicznym) i już zacząłem go 'odrestaurowywac'. Co jeszcze chce w nim zrobic po ogarnięciu podstaw: szeroki grill, regeneracja całego lakieru (rdza) i chromów, nowa skóra na fotele i kanape, jakieś ładne felgi 18' w przyszłości. Żadnego wieś-tunigu w postaci spojlerów, lotek itp. Na koniec kilka fotek po lekkiej polerce w moim wykonaniu i troche wnętrza:
    http://www.aukcjoner.net/gallery/000312169-E32.html#I1

  2. #2
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Witam .Auto faktycznie do podpicowania ... Masz zamiar sprzedać czy zostawić ??

  3. #3
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Witamy!
    Faktycznie dużo pracy przed Tobą.... życze powodzenia i wytrwałości
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  4. #4
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Witam serdecznie i gratuluję doświadczenia i głębokich przemyśleń już w tak młodym wieku :)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    18
    BMW
    E39 523i
    Skąd
    Londyn
    Nie zamierzam go sprzedawac, bo ten samochód ma coś w sobie. Poprostu trafił w ręce partaczy. Postaram się doprowadzic go do stanu kolekcjonerskiego ale do tego jeszcze długa droga.

  6. #6
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Witam :) powodzenia i wytrwałości w odnawianiu maszynki :)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    48
    BMW
    E32 730
    Skąd
    Poznan
    Witam kolejne E32 :)

  8. #8
    Vip Vip Awatar Wiesław
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    1,784
    BMW
    E 38 740d
    Skąd
    Lubań
    Witaj! W podobnym stanie widzialem 7er-y jak szukalem mojej na szczęście z większym szczęściem.. i wiesz.. trzeba odwagi i despracji by kupić bryke z myślą że jest przy niej tyle do roboty... Ale to potwierdza że jest coś w siódemkach co potrafi zniewolić i wyciągnąć z czlowieka dużo poświęcenia i za co? Aaa wlaśnie za co... no cóż 7er potrafi się odwdzięczyć...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    269
    BMW
    BMW e32 740
    Skąd
    Warszawa
    Witam

    Stary nie załamuj się i przyj z robotami do przodu

    Kiedyś zobaczysz ostatecznie swoje dzieło w top wykonaniu i stwierdzisz, że się opłacało

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Siemanko,
    dla mnie E32 to auto z duszą i nie żal mi na niego żadnych pieniędzy, bo daje tyle w zamian, że na prawdę warto....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •