Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: problem z przyspieszaniem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    33
    BMW
    730d-lift
    Skąd
    Dover,Kent,uk

    problem z przyspieszaniem

    Witam drogich kolegow....
    Mam maly problem z moja 730d:(, mianowicie przy przyspieszaniu wydaje mi sie ze jakos ja zamula(obroty ida w gore a predkosc nie wzrasta)ostatnio na autostradzie rozpedzilem ja do okolo 150km\h i dalej za bardzo nie chciala isc.W poniedzialek mam zamiar odstawic ja do mechanika ale probuje sie dowiedziec czegos na forum...
    pyt nr.2 (pytanie z innej dziedziny ale nie chce otwierac nastepnych watkow)
    mam w aucie bluetooth ale kiedy probuje podlaczyc moj tel do samochodowego pyta mnie o pass-key, nie mam go w papierach,sprawdzilem w bagazniku z lewej strony i tez nie ma...czy jest mozliwosc odczytania kodu podlaczajac do kompa a jesli tak to jaki interface powinienem zakupic (w ASO moga to zrobic-ale chca prawie 400zl)
    Bede wdzieczny za jakies info.
    Moze ktos z kompem mieszka Anglii,Kent Dover i moglby mi to sprawdzic...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzechu4don
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    530
    BMW
    E38 na gwincie w 20 calach
    Skąd
    Bydgoszcz
    sprawdź szczelność w dolocie
    ja tak miałem w Audi A4 TDI że była dziura w wężu i wchodziła w tryb awaryjny i szła do pewnego momentu ;)
    nie świszcze nigdzie jak przyspieszasz?? sprawdź przy otwartym oknie czy nie szumi gdzieś pod maską

    wystarczy mała dziurka i już nie ma odpowiedniego ciśnienia co łapią czujniki

    oczywiście nie jest to diagnoza na 100% na Twoją dolegliwość ..... może być co inne ;) (np turbawa do regeneracji)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    33
    BMW
    730d-lift
    Skąd
    Dover,Kent,uk
    Komputer nie wywala mi zadnych bledow,auto nie wpada w tryb awaryjny zauwazylem ze co jakis czas mam malutkie wachniecia obrotow na biegu jalowym nie wiem czy ma to jakis zwiazek..ide zaraz ja odpalic i bede nasluchiwal:-)

  4. #4
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Cytat Zamieszczone przez gemini1980 Zobacz posta
    mam w aucie bluetooth ale kiedy probuje podlaczyc moj tel do samochodowego pyta mnie o pass-key, nie mam go w papierach,sprawdzilem w bagazniku z lewej strony i tez nie ma...czy jest mozliwosc odczytania kodu podlaczajac do kompa a jesli tak to jaki interface powinienem zakupic (w ASO moga to zrobic-ale chca prawie 400zl)
    Bede wdzieczny za jakies info.
    Powinno pisac na centralce lub mozna zczytac inpa
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    33
    BMW
    730d-lift
    Skąd
    Dover,Kent,uk
    na centralce jest naklejka ale numer wyblakl i nie widac co tam bylo napisane,co do inpa to chce kupic sobie czy mozesz mi poradzic ktory mialbym kupic ( na allegro jest sporo ale chce kupi w miare dobry pod USB)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    33
    BMW
    730d-lift
    Skąd
    Dover,Kent,uk
    czy jest moze ktos jeszcze z wiedza na temat moich problemow(oprocz ASO):D??z gory dzieki..

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    47
    BMW
    E65 730d 2004
    Skąd
    Poznań
    Co do PINu do BT na pewno wyciągniesz go używając DISa. Sam tak robiłem ale nie pamiętam dokładnie jak to szło. Prosta procedura, musisz szukać tam gdzie są service functions itp. Potem klikasz żeby wyświetliło i daje nam kod. Co ważne, przed FL nie idzie się połączyć z BT, u mnie niby PIN znam, ale nie ma szans by sparować auto z telefonem.

    Jeżeli chodzi o spadek mocy, to szukałbym przyczyny w przepływomierzu, nie będzie rzucał błędami gdy działa nieprawidłowo. U mnie przepływka była uwalona, czasami brakowało mocy, szok jakiś. Z którego roku masz auto? Jeżeli sprzed 2005 roku, masz sterowanie turbo podciśnieniem i nie jestem pewien czy rzuci błędami komp gdy wężyki nie będą szczelne bądź elektrozawory wadliwe, przez co samo turbo będzie działało nieprawidłowo = brak mocy.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    Zgadzam się z kolegą, sprawdził bym przepływomierz oraz jeszcze pompę paliwa oraz układ dolotowy po względem szczelności.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Może coś z turbiną. Kiedyś tak miałem w innym turbodieslu, zardzewiało turbo w środku i nie dawało mocy.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    33
    BMW
    730d-lift
    Skąd
    Dover,Kent,uk
    Dzisiaj zauwazylem ze auto jakos dziwnie duzo pali,umowilem auto u specjalisty BMW na jutro na podlaczenie do kompa (150zl+vat) i zczytanie bledow,nie wiem jeszcze co to za przyczyna ale wiem napewno ze ubezpieczenie samochodu od awarii nie bedzie zadowolone:Dale to juz nie moja sprawa:p dam zanc jutro co i jak..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •