Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: przekładka komputera obc

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ

    przekładka komputera obc

    witam chciałem się dowiedzieć jak wygląda sprawa z przełożeniem komputerka obc takiego jak posiadam obecnie czyli data,godzina,temperatura, na taki najbardziej rozbudowany jak tutaj w linku http://moto.allegro.pl/bmw-5-e34-7-e...973971433.html
    -czy on musi być od takiego samego silnika
    -czy musze dokupić jakieś dodatkowe czujniki lub przewody
    -czy wogóle to zatrybi??

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    254
    BMW
    E38 V8
    Skąd
    Wyszków
    Napewno manetka będzie potrzebna żeby wyświetlać komunikaty na zegarach, co do tego czy musi być od tego samego silnika to wydaje mi się że nie, sam w przyszłym tygodniu będe dokładał duże OBC zadobyłem takie z końcówką 055
    Wierny marce :) E30 & 7er V8 w manualu

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Zwróćcie przy zakupie z którego roku on jest bo są różne wersje oprogramowania do liczników starego typu i nowego.
    Licznik musi współgrać z obc gdyż inaczej wartości będą źle odczytywane i podawane błędnie.
    Kolego z V8 masz pewnie licznik EG 02 w sumie obaj powinnisci mieć ten licznik więc obc zakupcie z E32 poliftowej lub przed liftowowej ale z systemem ASC.
    Wtedy napewno wszystkie wartości będą dobrze pokazywane.
    Jak już podłączycie swoje obc to pewnie zainteresujecie sie odblokowaniem i kodami ja juz tego nie opisuje dalej ale wpiszcie
    kod 14 na date oprogramowania wiem że są dwie a moze jest więcej jeszcze ja przy liczniku EG 02 i fabrycznym obc czyli kompatybilnym zestawie miałem 27.01.1988
    Jak komuś się bedzie chciało to niech napisze z którego roku ma auto jaki symbol licznika i jaką date oprogramowania obc.
    Więc ja zaczynam mam obc w swojej il z poprzedniej bmw a ori obc nie mam wiec tylko ja opisze Licznik EG 02 obc 27.01.1988 rok auta 20.06.1989 system ASC.
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 10-12-2011 o 10:22

  4. #4
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Panowie,
    warto najpierw poszperać na forum, TEMAT myślę, że dosyć dobrze wyczerpany.

  5. #5
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Trzeba dać zasilanie na odpowiedni przewód bo nic się nie wyświetli.
    Reszta będzie ok. Manetka nie jest wymagana.
    Ramka do radia jest głębsza. Pasowało by ją wymienić. Nie przyjemnie się to wymienia. Trzeba listwy wykręcać.
    Ja mam z m60 i działa.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Działać działa ale wartości reischich mogą być wypaczone. chyba że trafiłeś odpowiednią wersje oprogramowania.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    230
    BMW
    Może znów e32?
    Skąd
    Chorzów
    Witam,

    Pragnę odkopać temat, chyna najbliższy jaki znalazłem który wiąże się z moim problemem. Otóż mój komputer OBC jest martwy ( od dnia zakupu ) i stopniowo od wymiany rzeczy najważniejszych przyszła czas zająć się zegarem.

    Moje pytanie : jakie mogą być przyczyny ze nie wyświetla nic mój OBC ? Dodam że tempomat też nie działła, mój mech będzie to rozgryzać.

    Chce kupić na wszelki wypadek OBC na wymianę, czy taki się nada:

    http://allegro.pl/zestaw-obc-bmw-e32...963090499.html

  8. #8
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    sprawdź czy masz napięcie na pinie 17-tym ,jeśli na bodajże 6,8,9 i 17 pinie jest prąd może być to wina komputera i trzeba wymienić,jeśli szukasz zestawu to masz teraz obc pełny z manetką czy jak?bo nie rozumiem

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e32mały
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    201
    BMW
    E32&E36
    Skąd
    Szwecja
    Ja zamontowałem obc z inna końcówka i moja manetka juz nie współgrała ja chyba miałem nr 124 czy coś takiego ale nie 055

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    230
    BMW
    Może znów e32?
    Skąd
    Chorzów
    Cytat Zamieszczone przez vramzes Zobacz posta
    ...eśli szukasz zestawu to masz teraz obc pełny z manetką czy jak?bo nie rozumiem
    Vramzes: ja tu tylko sprzątam ; ] Do momentu zobaczenia aukcji nie widziałem że są specjalnie manetki to OBC. Wiem tylko że się go obsluguje właśnie manetką od kierunkowskazów, ale widze że to nie jest warunek konieczny - czyli mogą być "bezmanetkowe". Tak więc pomierze jak piszesz . Układ pinów zapewne jest gdzieś na googlach.

    Czy taki zestaw jak w linku będzie kompatybilny z moim OBC ? Coś mam sprawdzić by się upewnić?


    Odpowiem sam odnośnie pinów cytując wypowiedź z innego forum :"Na szczescie, po zdjeciu plastikowej oslonki z kostki sa ponumerowane piny. Tzn skrajne maja numerek, a reszta leci po kolei, "
    Ostatnio edytowane przez NightSnail ; 21-01-2013 o 14:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •