Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: po wymianie silnika zapowietrza się

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    128
    BMW
    E38 750i 1995
    Skąd
    Piaseczno

    po wymianie silnika zapowietrza się

    Witam szukałem na forum opisu mojego problemu ale znalazłem tylko część odpowiedzi na swoje pytania.
    Mój samochód to e38 750i 95r. B+LPG
    Wymieniłem silnik ponieważ w poprzednim coś stukało jak w traktorze i do tego zrobiła się sieczka w układzie chłodzenia.
    Od momentu wymiany zapowietrza mi się układ i to dość mocno. Parę razy już go odpowietrzałem i efekt dalej taki sam.
    Na wolnych obrotach nie mam ogrzewania (przy starym silniku tego nie było) i tutaj znalazłem na forum że odpowiedzialna za to jest pompa pod elektrozaworami.
    Nie wiem czy to zbieg okoliczności i czy jest w ogóle taka możliwość ale przy odkręcaniu odpowietrznika tego z tyłu silnika to czułem gaz.
    Proszę o jakieś podpowiedzi, bo nie mam pojęcia czy to silnik, który włożyłem jest lipny czy może to coś bardziej błahego.
    Nie chciałbym drugi raz przerabiać tematu wymiany sinika.
    Z góry dzięki za pomoc

    =// Bardzo Modny Wózek \\=

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej, jeżeli odpowietrzasz i czujesz gaz, to puszcza Ci jeden z parowników. Pompka nie służy do odpowietrzania, ale dobrze jakby działała, można ją w ogóle wyrzucić i też się odpowietrzy.
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    128
    BMW
    E38 750i 1995
    Skąd
    Piaseczno
    kolego ttrol nie chodziło mi o to że pompka służy do odpowietrzania tylko o to że przez padniętą pompkę mogę mieć brak ogrzewania w kabinie na wolnych obrotach.
    Poza tym jeżeli tak jak mówisz przepuszcza parownik, to pozostaje pytanie czy po prostu już się zużył, czy może przez duże ciśnienie w układzie rozszczelnił się ten parownik??

    =// Bardzo Modny Wózek \\=

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    parownik ma membranę w środku z jednej strony jest gaz z drugiej płyn... oczywiście są miliony parowników i przeróżne konstrukcje.. ale jak czujesz gaz w płynie to na pewno coś nie tak... zakręć butle może sprawdź na samej benzynie

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    nie musisz zakrecac nic w butli, po prostu wylacz gaz, niech chodzi na samym PB. Ogrzewanie nawet jesli pompka nie bedziala, to przy odpalonym silniku powinna grzac, obieg nadal jest przez pompe wody w silniku(chyba ze ta jest padnieta). Silnik sprawdzales przed zakupem? Bo moze silnik padaka i dmucha spod uszczelek.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    128
    BMW
    E38 750i 1995
    Skąd
    Piaseczno
    Cytat Zamieszczone przez BRABUS Zobacz posta
    Silnik sprawdzales przed zakupem? Bo moze silnik padaka i dmucha spod uszczelek.
    No właśnie silnik w 100% pewny nie jest . spróbuję z samą PB bo i tak ten gaz u mnie to niezła rzeźba.
    Pytanie tylko czy jak gazu nie będę używał to płyn nie będzie przez parownik krążył, bo jak będzie to chyba może lepiej byłoby odłączyć węże doprowadzające płyn chłodzenia do parowników??

    =// Bardzo Modny Wózek \\=

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Jeżeli pompka stanie to oczywistym jest, że nie będzie ogrzewania wogóle. Ale skoro przed swapem było ok, to czemu teraz miała by sie pompka zepsuć. Masz uszkodzony parownik. Jeżeli masz dużą rzeżbę z gazem to możesz mieć przez to kłopoty z odpowietrzeniem. Uszczelki pod głowicami w tych silnikach są wieczne, przynajmniej na benzynie, także silnika nie obstawiałbym jako winowajcę.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 09-12-2011 o 22:54
    pozdrawiam Bartek

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    128
    BMW
    E38 750i 1995
    Skąd
    Piaseczno
    Czyli co proponujesz kolego Ttrol ?? bo łatwiej mi będzie jak będę wiedział od czego mam zacząć

    =// Bardzo Modny Wózek \\=

  9. #9
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Odłącz parownik, połącz węże i zobacz na benzynie. Daj znać, będziemy myśleć.
    pozdrawiam Bartek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •