Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: 740d nie odpala na ciepłym silniku...

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar kazkom13
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    6
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Piaseczno

    740d nie odpala na ciepłym silniku...

    Witam,

    jestem nowym użytkownikiem forum chociaż z Beemką mam do czynienia od kilkunastu lat. Aktualnie jeżdżę, albo lepiej napisać jeździłem 740d z 2000 roku. Autko odpala na zimno i wszystko jest OK, ale jak się rozgrzeje w przedziale 60-80 st. to ma problem z odpaleniem, ale nie zawsze! raz odpala a raz nie. Czasami chwyci i od razu zgaśnie a czasami mogę kręcić i nic...! Jedyne wyjście poczekać parę godzin albo do drugiego dnia, to zapali bez problemu...
    Komputer pokazał problem z czujnikiem wału - wymieniłem, problem pozostał :(. Następnie wykonany został test przelewu wtrysków - jeden przepuszczał - zregenerowałem wszystkie. Dwa dni spokoju i dzisiaj po przejechaniu kilku km już nie odpaliłem (dopuki temperatura nie spadła do około 50 st.). W serwisie chcą regenerować pompę, ale nie wierze, że ona poleciała.
    Wiem, że ten problem występuje w tym modelu i może ktoś będzie w stanie mi podpowiedzieć czego, jak i gdzie szukać bez konieczności wymiany całego układu zasilania.
    Przebieg wg licznika i książki serwisowej - 190 tyś z czego 70 zrobiłem ja. Paliwo tankuję na orlenie - zazwyczaj vervę...
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 09-12-2011 o 07:46

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    witaj kolego,też jestem posiadaczem 740d z 2000 roku i też mam problem z tym autem zgasł podczas jazdy i nie wiem co to za przyczyna,podejrzewam pompe paliwa w baku ale okaże się to jutro jak zamontuje nową. ..
    Ostatnio edytowane przez CICHY83 ; 09-12-2011 o 20:25

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Nie wiem jak w 740d, ale w w swoim 730d miałem tak, że nie odpalał na ciepłym jak padł czujnik wałka. Kiedyś na stacji wyciągałem nawet czujnik i chłodziłem w hałdzie śniegu. Po schłodzeniu odpaliła od kopa. Jeździło normalnie, tylko na ciepłym nie chciała odpalać

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Po pierwsze dobra diagnoza kompem!!!

    Jakie jest ciśnienie paliwa po stronie wysokiego ciśnienia w momencie kręcenia rozrusznikiem?
    Jakie widzi obroty w momencie kręcenia rozrusznikiem?
    Czy wysterowuje wtryskiwacze?

    Znając te rzeczy można coś więcej powiedzieć. Czujnik wałka może powodować niepalenie.
    Te pompy paliwa co są montowane w tych silnikach nie należą do najłatwiejszych w diagnozie.
    Jest w niej sporo elementów które ulegają uszkodzeniu. Jest ona wyposażona w mechaniczną pompkę która zasysa paliwo z baku. Aby ją sprawdzić trzeba mieć specjalną redukcję którą się wkręca pod regulator ciśnienia. Koszt to 700 zł i mało który warsztat to ma. Mój nie chce tego kupić.
    Diagnoza padająca na pompę może być trafną pod warunkiem że komp wysterowuje wtryski i widzi obroty.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    Dziś do mnie dotarła pompa,już jest zamontowana i to było przyczyną bo auto odpala,ale ma ktoś może jakieś foto jak należycie to poskręcać żeby grało ??

    Na chwile obecną do pompy jest podłączone zasilanie i przewód który idzie do silnika ale pompa jest w obudowie w tzw koszu z którego wystają 2 końcówki do podłączenia ale zapomniałem jak to zrobić bo rozbierałem to tydzień temu...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phmb
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    184
    BMW
    E38 740d + F02 750Li
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Witam

    Miałem dokładnie tą samą sytuację co autor tematu.. Problem może leżeć w czujniku położenia wałka rozrządu znajdującego się na lewej głowicy (od strony kierowcy). Wymień go i wszelkie problemy powinny zniknąć... Co do tematu podłączenia pompy postaram się zrobić jutro zdjęcia i wkleić do odpowiedniego tematu odnośnie tejże pompy...


    Pozdrawiam

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    phmb będę szalenie wdzięczny za owe foto :):):)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar kazkom13
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    6
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Piaseczno
    Witam ponownie... Byłem w trasie... niestety Japońcem :) dlatego dopiero czytam forum po przerwie.
    Dzięki za Wasze wypowiedzi. Wynika z nich że powinienem zacząć od znalezienie czujnika wałka rozrządu. Już kiedyś próbowałem go zlokalizować ale bezskutecznie, więc może któryś z kolegów podpowie jak i gdzie go szukać? Jakoś z rysunków nie mogę się dopatrzeć. Zdjąłem osłonę górną silnika ale go nie widzę. Czy jeszcze coś trzeba zdemontować?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •