Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: 740d nie odpala na ciepłym silniku...

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar kazkom13
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    6
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Piaseczno

    740d nie odpala na ciepłym silniku...

    Witam,

    jestem nowym użytkownikiem forum chociaż z Beemką mam do czynienia od kilkunastu lat. Aktualnie jeżdżę, albo lepiej napisać jeździłem 740d z 2000 roku. Autko odpala na zimno i wszystko jest OK, ale jak się rozgrzeje w przedziale 60-80 st. to ma problem z odpaleniem, ale nie zawsze! raz odpala a raz nie. Czasami chwyci i od razu zgaśnie a czasami mogę kręcić i nic...! Jedyne wyjście poczekać parę godzin albo do drugiego dnia, to zapali bez problemu...
    Komputer pokazał problem z czujnikiem wału - wymieniłem, problem pozostał :(. Następnie wykonany został test przelewu wtrysków - jeden przepuszczał - zregenerowałem wszystkie. Dwa dni spokoju i dzisiaj po przejechaniu kilku km już nie odpaliłem (dopuki temperatura nie spadła do około 50 st.). W serwisie chcą regenerować pompę, ale nie wierze, że ona poleciała.
    Wiem, że ten problem występuje w tym modelu i może ktoś będzie w stanie mi podpowiedzieć czego, jak i gdzie szukać bez konieczności wymiany całego układu zasilania.
    Przebieg wg licznika i książki serwisowej - 190 tyś z czego 70 zrobiłem ja. Paliwo tankuję na orlenie - zazwyczaj vervę...
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 09-12-2011 o 07:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •