Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Z cyklu "Polak potrafi"

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)

    Z cyklu "Polak potrafi"

    Jakiś czas temu na warsztat gdzie pracuje przyjechało E38. Niby nic takiego, mój szef ma kilka.
    Po wstępnych oględzinach okazało się, że to anglik przerobiony na europę. Niby nic takiego, sporo tego typu aut można spotkać na naszych drogach. Szokujący okazał się sposób przeróbki.
    O ile panel do szyb i luster oraz pamięć fotela po niewłaściwej stronie, to nic takiego:

    To po zajrzeniu pod maskę mocno się zdziwiłem, widząc pompę hamulcową po prawej stronie:

    Klient skarżył się na złą pracę hamulców. W zasadzie działały w systemie 0-1. Przy lekkim naciśnięciu praktycznie nie hamowały, po mocniejszym wciśnięciu auto prawie stawało dęba.
    Oczywiście wzięliśmy się za przenoszenie pompy hamulcowej na właściwą stronę. To co zobaczyłem zwaliło mnie z nóg:
    "spece" którzy przerabiali auto na "europę" zamiast przenieść pompę hamulcową, woleli wziąć się na sposób.
    Wzięli pręt 10mm, przymocowali go na dorobionych prowadnicach do tunelu środkowego. Z jednej strony wygięli go w "Z", żeby móc zapiąć do pedału hamulca. Z drugiej strony dospawali ramię, które naciskało na pompę hamulca. Wszystko bardzo "zmyślnie" zamontowane:

    Ciekawe jak wymienić moduł LCM?:

    Swoją drogą, dziwne, że nic mu się nie stało(lekko obudowa nadtopiona).

    A to apogeum możliwości. Jakoś należało podeprzeć wspomniany pręt, żeby się obracał i ruszał naszą "dźwignią". Oczywiście najłatwiej wykorzystać to co mamy pod ręką na warsztacie, to i tak pewnie nie potrzebne(nie zdziwiłbym się jakby wygrzebane ze złomu):


    Tak więc polecam dokładnie sprawdzać auta które chcecie kupić, żeby nie trafić podobnego "kwiatka"

    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    HA HA HA - BAJKA "SĄSIEDZI" w wersji hard core na bogato :D
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Ciekawy jestem jak to cos przeszlo przeglad ?

  4. #4
    Vip Vip Awatar Thomsen1
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    402
    BMW
    728i
    Skąd
    Zawiercie/Kielce
    Rewelacja!! założę się że po to żeby zmienić bieg trzeba wysiążć z samochodu...


    Będziesz Miał W_ _ _ _ _ _ e

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Thomsen1 Zobacz posta
    Rewelacja!! założę się że po to żeby zmienić bieg trzeba wysiążć z samochodu...
    Automat :P


    Cytat Zamieszczone przez technics Zobacz posta
    Ciekawy jestem jak to cos przeszlo przeglad ?
    Ten kto podbił przegląd powinien siedzieć



    Najciekawsze jest to, że klient robił ok. 300km dziennie tym samochodem. Po prostu nauczył się odpowiedniej obsługi gazu i hamulca
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Gość pewnie wcześniej przerabiał samochody pod nauki jazdy, a teraz wzioł się za angliki, w L-kach są takie patenty.
    Swoją drogą brak słów, co na to wogóle wlaściciel? Ma zamiar tym dalej jeździć.

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jeździ tym na co dzień i po za normalnymi usterkami żadnych kwiatków nie ma.

    Oczywiście układ hamulcowy i częściowo instalacja elektryczna zostały przerobione na właściwą stronę. W tej chwili autem jeździ się normalnie.

    E39 które przerabialiśmy praktycznie nie da się odróżnić od europejca. Licznik w milach to akurat żaden wyznacznik ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    HA HA HA - BAJKA "SĄSIEDZI" w wersji hard core na bogato :D
    Hard core na bogato byloby jakby ktorys ze spawow tej "mega dzwigni" puscil w czasie jazdy...

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #9
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Polak potrafi to najlepsze określenie do tego druciarstwa :)

  10. #10
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Mnie zastanawia jak on to kupił ......

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •