Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Naprawa lusterka zewnetrznego w e65, sklada sie, ale juz nie rozklada.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie

    Naprawa lusterka zewnetrznego w e65, sklada sie, ale juz nie rozklada.

    witam
    moze orientujecie sie jak rozebrac lusterko boczne, zeby nie polamac? jedno lusterko mam uszkodzone - sklada sie, ale tak idzie az za daleko i wtedy jakby spadalo z jakiejs szyny, tak jakby mechanizm wpadl w jakis dolek. Pozniej przy probie rozlozenia lusterko nie ma sily juz wyjsc z tego dolka na swoja szyne, no i w efekcie nie rozklada sie wcale. silniczek pracuje i cos probuje ruszyc.
    patrzylem na forum, jest duzo postow ale o wkladach lusterek. dotarlem tez do jakiegos poradnika pdf ale linki nie dzialaja. moze ktos cos poratuje? nie mam pomyslu jak sie za to wziasc, boje sie polamac, srub zadnych nie widac, jak to rozkrecic?

    sciagnalem poradnik o lusterkach w pdf, dotyczy on wprawdzie e38 ale moze cos tam sie dopatrze. jak ktos ma jakies dodtakowe pomysly to prosze napisac. dzieki!
    jesli ta operacja bedzie wymagala sciagniecia tapicerki z drzwi to sobie odpuszcze, za duzo elektroniki w tym aucie, strach ruszyc cokolwiek.
    Ostatnio edytowane przez bmw ; 06-12-2011 o 17:49

  2. #2
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Masz pw :D
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    O dzieki dzieki wielkie! :)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    42
    BMW
    E65 730d, E39 530D, E38 740i, E36 320i, E34 520i, E30 316i
    Skąd
    POZNAŃ
    Witam, mam podobny problem - lusterko kierowcy rozkłada się, ale nie chce się rozłożyć. Greg - proszę o pomoc :)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    86
    BMW
    e65 745d
    Skąd
    pruszków
    tez mialem podobny problem bo chyba ktos probowal zlozyc lusterko klasycznie a nie do gory. i naprawilem to tak: 1. odpinamy aku 2. sciagamy boczek 5 srub 3. odpinamy airbag 4. odchylamy plastikowa oslone ramy okna i mamy 3 sruby torx od lusterka, odpinamy kostke od modulu w drzwich i mamy juz lusterko w reku. 5. wyciagamy wklad lusterka 6. odpinamy lakierowana obudowe, 4 spinki po rogach sugeruje odrazu kupic nowe u mnie wszystkie sie polamaly. przez to ze ktos zle zlozyl lusterko i sie z nim silowal to mialem zlamany trzpien aluminiowy w trojkacie przykrecanym do drzwi, lusterko nadmiernie sie ruszalo gora dol. 7. wyciagamy piny z kostki cienkim srubokretem i robimy opis wtyczki co gdzie bylo, wyciagamy kable z osi obrotu lusterka. 8. bedzie potrzebna szlifierka katowa zeby zeszlifowac tulejke laczaca stelaz lusterka z podstawa ta przykrecana do drzwi, uszkodzeniu ulegnie biala teflonowa podkladka ale to nie problem. po zeszlifowaniu mozemy rozlozyc lusterko na dwie czesci. w moim przypadku byl zlamany trzpien w podstawie na ktorym obracalo sie lusterko. Oddalem do pospawania, wyszlifowalem spaw i przy okazji wyczyscilem i nasmarowalem silniczek od skladania (jesli uszkodzone sa czesci w mechanizmie np silniczek badz tryby mozna kupic na czesci lusterko od e46 coupe rozni sie jedynie podstawa, reszta jest ta sama) 9. do zlozenia lusterka potrzebna bedzie tuleka ktora wczesniej zeszlifowalismy, zamiast niej uzylem sruby z nakretka, sruba musi byc takiej samej srednicy jak tulejka najlepiej z lbem na plaski klucz 13 lub 14 juz nie pamietam. oddajemy srubke do tokarza zeby wytoczyl w niej otwor o srednicy 8-9mm, ja musialem miec duza dziure bo musialem przepchnac przez nia 13 kabli. 10. skladamy obie czesci podstawe i stelaz, przetykamy srube od gory do dolu, od spodu wkladamy sprezyne i nakretke. u mnie nakretka sie idealnie wpasowala w podstawe. skrecamy z umiarem tak zebysmy byli w stanie zlozyc recznie lusterko, na koniec trzeba uzyc kleju na goraco lub poxipol i zalewamy (ja zespawalem) srube z nakretka zeby sruba sie nie rozkrecala. i analogicznie skladamy. u mnie dziala juz ponad pol roku bez problemu. koszt naprawy 50zl

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    moglbym jeszcze raz prosic o to pw? gdzies mi zginelo. Zaczalem rozkrecac. Czy lusterko przed liftem rozni sie od wersji po lficie? Bede musial cos kupic uzywanego.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    86
    BMW
    e65 745d
    Skąd
    pruszków
    nie, jest takie samo. roznica jest czy europa czy ang, shadowline lub chrome no i dalej czy jest fotochrom pamiec skladanie podgrzewanie. musi miec ta sama ilosc kabli.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    18
    BMW
    E65 730d.
    Skąd
    Tychy
    Witam! Też mam problem z prawym lusterkiem:(
    Może ktoś poradzi gdzie na Śląsku można to zrobić?
    Rozkłada się , ale nie zawsze się składa:(

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    Cytat Zamieszczone przez deluxe Zobacz posta
    Witam! Też mam problem z prawym lusterkiem:(
    Może ktoś poradzi gdzie na Śląsku można to zrobić?
    Rozkłada się , ale nie zawsze się składa:(
    Trzy posty wyzej masz WYJATKOWO dokladny opis jak to naprawic. Jak zaczniesz rozbierac to załapiesz wszystko co jest tam napisane.

    W jakimkolwiek warsztacie nikt nie bedzie chcial sie z tym bawic, szlifowac, rozwierac i latac po sklepach metalowych zeby dopasowac cokolwiek na wzór starej zeszlifowanej tulejki, bo i tak nie wiadomo czy bedzie dzialac. Trzeba wziasc sie za to samemu. Mnie sie nie udalo, poskladalem wszystko, ale tulejke mam nienajlepiej dobrana i po zlozeniu opory sa zbyt duze by silniczek mogl obrocic lusterko.

    Generalnie te czesci sa nierozbieralne (trzeba rozpiłowac tuleje laczaca) i w warsztatach/serwisach powiedza ze trzeba przyniesc nowe/uzywane sprawne lusterko to oni najwyzej ci wymienia.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    5
    BMW
    730d
    Skąd
    eu
    Witam, mam pytanko, może mi ktoś z kolegów podpowie jak wyciągnąć wkład lusterka bo mam z tym problem a nie chcę coś połamać, i jeszcze jedno, czy w mechanizmie skladania są wyłączniki krańcowe? moje lusterko ( prawe) składało się, problem był z powrotem, wyglądało to jak by silnik nie wyłacza sięi je przeciągalo. Może mój tor myślenia jest błędny? z góry dziękuje za pomoc.pozdrawiam hhd1
    Ostatnio edytowane przez hhd1 ; 06-03-2014 o 08:12

Podobne wątki

  1. może juz znacie, ale ku przestrodze dziewczęta i chłopcy
    Przez hugoslawek w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 15:40
  2. Nie taki Licht Pakiet jak u Anatola, ale moze sie spodoba...
    Przez Greg38 w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 19:49
  3. Witam wszystkich ponownie ale juz z moja bmw 7er
    Przez krzyniuq w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 23-11-2009, 17:01
  4. witam to nie 7 ale moze sie zalapie
    Przez fotomek69 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 12-10-2008, 10:57
  5. Felgi juz wybrane ale...pytanie na koncu postu.
    Przez biemdabljufan w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-03-2008, 10:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •