Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Wątek: Benzyna po 8 zł

  1. #1
    Konto zablokowane
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    513
    Skąd
    Wyszkow/Oslo

    Benzyna po 8 zł

    Nie no to już przesada

    http://finanse.wp.pl/kat,104122,titl...l?ticaid=1d828

    Ceny rosną a zarobki w Polsce nie :( dojdzie do tego że ludzie zaczną jeździć "rowerami"

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    aha. (10 znakow)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jonash
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    387
    BMW
    Było E38 740iA '01 | 318 TDS Touring '97
    Skąd
    Koszalin
    Znaczy się dobrze, że założyłem lpg :)

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    Cytat Zamieszczone przez Marynarz Zobacz posta
    dojdzie do tego że ludzie zaczną jeździć "rowerami"
    Ja od końca lipca zrobiłem 1080km i ciągle śmigam do pracy rowerem...To chyba nic złego?:D

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    "Gad demet" jak tak dalej będzie za niedługo pojawią się pierwsze e32 lub e38 z zeswapowanymi silnikami 1.6 m10 lub m40 :)
    Ostatnio edytowane przez marek1132 ; 06-12-2011 o 15:37
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzechu4don
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    530
    BMW
    E38 na gwincie w 20 calach
    Skąd
    Bydgoszcz
    ja już dawno do roboty komunikacją miejską śmigam

    niestety cofamy się w rozwoju i spełni się powiedzenie "100lat za murzynami" ,bo oni będą śmigać samochodami a my rowerami :D

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    38
    BMW
    E38 Z3
    Skąd
    Kielce
    Grzechu4don, trafiles w dziesiatke. Tu gdzie jestem, Nigeria, benzyna kosztuje 1,30 zl, i jezdza najnowszymi samochodami (oczywiscie nie wszyscy). Pojemnosci ponizej 2 litrow to rzadki okaz.....A my bedziemy jezdzic rowerami. Mysle, ze za rok, dwa lata benzyna bedzie po 8 zl, a nawet moze wiecej.
    Polskich firm tu nie ma bo nasz rzad nie dba o rope nafowa. A tu sie przelewa..... Sa miejsca, ze praktycznie sama wyplywa....
    Takie zycie, a moze dozycie....

  8. #8
    Vip Vip Awatar Wiesław
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    1,784
    BMW
    E 38 740d
    Skąd
    Lubań
    nie do wiary!!!!! nic tylko kupować w Wenezueli i sprzedawać u nas!
    cytuję sąsiedni temat:

    "Osobnym tematem są ceny benzyny. Jeszcze przed wyjazdem do Wenezueli mieliśmy świadomość niskiej ceny paliw. Już w pierwszego dnia mieliśmy okazję rozmawiać z Wenezuelczykiem na ten temat i mimo, że wszyscy dość dobrze mówiliśmy po Angielsku nie do końca mogliśmy się w tej sprawie porozumieć. Słyszeliśmy o setkach litrów za jednego dolara co wydawało nam się jakąś abstrakcją i uznaliśmy, że się po prostu nie zrozumieliśmy. Do sprawy powróciliśmy przy okazji rozmowy z właścicielem biura podróży w Santa Elenie, który na pytanie ile kosztuje benzyna odparł, że nie wie dokładnie, ale swój motor do pełna tankuje za 3 boliwary czyli za jakieś 1 zł. Podobne pytanie zadaliśmy kierowcy samochodu terenowego, który wiózł nas na trekking na Roraimę. Dowiedzieliśmy się jedynie, że on też nie wie, ale swoją terenówkę tankuje do pełna za 5 boliwarów czyli za jakieś 1,7 zł. Próbowałem to sobie przeliczyć. Tylko biorąc pod uwagę, że do baku motocykla wejdzie max 10 litrów a do terenówki pewnie z 80 litrów, ceny za litr wychodziły mi zupełnie inne.
    Sprawę wyjaśniliśmy dopiero na stacji benzynowej, którą odwiedzaliśmy kilkukrotnie pokonując długą trasę wynajętą taksówką. Cena benzyny bezołowiowej to koszt 3 groszy za litr przy czarnorynkowym kursie wymiany. Dowiedzieliśmy się również dlaczego nikt nie wie ile benzyna kosztuje.

    Proces tankowania wygląda następująco:
    Wystarczy podjechać pod dystrybutor, pod którym stoi już ktoś z obsługi. Nawet nie trzeba wychodzić z samochodu. Po chwili nawet bez pytania mamy zatankowane do pełna. Nasz kierowca w odróżnieniu od nas nawet nie zerka na dystrybutor. Nawet nie wie ile zatankował i ile ma zapłacić. Wyciąga rękę przez okno, płaci 4 boliwary i odjeżdża.
    My bacznie obserwowaliśmy dystrybutor: zatankowaliśmy 20 litrów za 1,8 boliwara czyli jakieś 60 groszy. Kierowca zapłacił napiwek większy niż wartość benzyny. Dlatego większość osób nawet nie wie ile ona kosztuje :). Ilekroć myślę o cenie benzyny w Wenezueli zastanawiam się, gdzie bym jeździł gdyby u nas była taka cena."
    Nie do wiary!!!!!!

  9. #9
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Wiesiu ...

    nie wiem co napisać

    poprotu Cie zacytuje
    Cytat Zamieszczone przez Wiesław Zobacz posta
    nie do wiary!!!!!
    Pewność na każdym kilometrze ...

  10. #10
    Vip Vip Awatar Thomsen1
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    402
    BMW
    728i
    Skąd
    Zawiercie/Kielce
    Nie ma w języku ludzi kulturalnych słów które oddały by to co sobie myślę o takiej podwyżce .


    Będziesz Miał W_ _ _ _ _ _ e

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •