Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: e38 1999 735i Nie odpala, kręci na such brak reakcji na paliwo

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    Post e38 1999 735i Nie odpala, kręci na such brak reakcji na paliwo

    Witam,
    Wczoraj wydarzyła się tragedia, mianowicie auto przestało odpalać. Silnik kręci, ale nie ma żadnych podrygów, tak jak gdyby nie było paliwa ( pokazuje, że w baku jest 18l ). Na początku myślałem, że to pompa paliwa. Ale wydaje się być w porządku. Kiedy próbuję odpalić pojawia się ~11V na zasilaniu na pompę. Pompa słychać że buczy cicho przy próbie odpalenia. Następne co zrobiłem to wlałem paliwo w przepustnicę. Silnik kręci ale nie reaguje na paliwo, tak jak gdyby go tam nie było :-/ Sprawdzałem błędy na komputerze ale jedyne co pokazuje to,

    brak sygnału od sond lambda ( były zmieniane w zeszłym roku) ,
    Thermostate map cooling,
    Camshaft position ( błąd występuje odkąd kupiłem auto już ponad 3 lata czujniki położenia wałka dawno temu zmieniłem na nowe)
    i nic poza tym

    Nie wiem gdzie dalej szukać a dziwi mnie to, że nie reaguje na wlane paliwo. Pamiętam, że nawet jak ews wyłącza pompę to i tak silnik zaskoczy.

    Z góry dziękuję za sugestie i chęć pomocy

    sprawdziłem jeszcze moduł EWS ale nie ma w nim żadnych błędów: http://telewizor.eu/forum/viewtopic.php?f=3&t=986
    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 27-07-2015 o 15:35

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    wykręć świece sprawdź czy masz iskrę..

  3. #3
    Banned
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    53
    BMW
    BMW E38 750 IL 2000R
    Skąd
    TARNOWSKIE GÓRY
    komp ci sie wysylap , odciana pompe paliwa . wniosek taki ze kup zestaw na swapa do swojega auta i powinno byc ok albo napraw komputer silnika

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    Post

    Wcześniej o tym myślałem, tylko nie mam klucza do świec więc dałem sobie spokój. Ewentualnie jaka może być przyczyna tego, że nie ma iskry na świecach??

    komp ci sie wysylap , odciana pompe paliwa . wniosek taki ze kup zestaw na swapa do swojega auta i powinno byc ok albo napraw komputer silnika http://poradnik.telewizor.eu/serwis.php
    zestaw mam, stacyjka+kluczyk, ews i dme. Jutro podmienie pytanie tylko, czy nie powinno być coś zapisane w starym dme?? Sprawdzałem go jeszcze 20 min temu i niby wszystko ok.
    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 27-07-2015 o 15:42

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    klucz jest w bagażniku w klapie ....od iskry bym zaczął może sensor z wału ? około 510 K ohm powinien mieć między pierwszym a drogim pinem
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 06-12-2011 o 08:32

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Obawiam sie ze polecial rozrzad :( Sprobuj jeszcze samostartem bo paliwo w kolektorze to za malo aby chcial zaskoczyc
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    a jak kreci silnik? tak jak zawsze? jakies dziwne dzwieki?
    nie musisz wykrecac swiecy zeby sprawdzic iskre - mozesz wyjac cewke i wsadzic inna swiece w nia, do masy i sprawdzasz.
    Na razie sprawdzil bym wszystko inne, zanim wezme sie za sprawdzanie rozrzadu.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    ratujcie bo mam podobną akcje z 740d z tym że auto długo kręciło zanim odpaliło i po 2-3 takich odpaleniach auto podczas jazdy zgasło... I nie odpala,kręci szybko ale bez efektu...

    HELP ME :(:(:(

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzechu4don
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    530
    BMW
    E38 na gwincie w 20 calach
    Skąd
    Bydgoszcz
    może i głupie ale mi się tak stało po zabawie kompem i rozkodowałem immo
    nie bawiliście się ostatnio diagnostyką ??

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    Post

    W końcu miałem chwilę, żeby zająć się kapryśną i paliwożerną babą.
    Na początek wymieniłem pompę paliwa, niestety nie przyniosło to żadnego efektu, więc zacząłem sprawdzać świece.
    Wykręciłem jedną, podłączyłem do cewki, docisnąłem do końca i chwyciłem szczypcami ( ta gumowa obudowa ją wypychała ). Przyłożyłem do pokrywy silnika w miejscu gdzie nie ma farby i poprosiłem swoją drugą połowę o włączenie silnika. Niestety iskra się nie pojawia.
    Teraz niestety jestem znów w kropce bo nie wiem czy może to być wina ECU czy EWS. Mam cały zestaw tylko zastanawiam się czy tracić czas na rozbieranie stacyjki i wymianę czy zacząć szukać usterki gdzie indziej.

    Jeśli chodzi o pracę silnika to wygląda to mniej więcej tak:
    http://usterki.hobby-elektronika.eu
    http://www.flickr.com/photos/pawelek1981/6569361525/
    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 27-07-2015 o 15:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •