Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: rabaty na oryginalne części ASO ? ?

  1. #1
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    rabaty na oryginalne części ASO ? ?

    Witam serdecznie, czy ma ktoś dostęp do rabatów na oryginalne części ASO. Przymierzam się do remontu silnika w przyszłym roku przed zółtymi tablicami i trochę się tego nazbierało.
    pozdrawiam Bartek

  2. #2
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Nie wiem czy wiesz ale podobno po nowym roku nie da rady już E32 zarejestrować na zabytek gdyż zmieniają się przepisy na minimum 30 lat i procedura ma kosztować 6000 zł.

  3. #3
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Byłem w urzędzie komunikacji, jest po staremu i długo jeszcze będzie, tylko na forach straszą. Zmiany od przyszłego roku dotyczą tylko rejestracji taksówek. W lutym 2013 będzie miało już 25 lat, mam rok na remont silnika, bo tylko to zostało. Nawet jeżeli rejestracja ma kosztować więcej to i tak się opłaca, odczułem to po ostatniej szkodzie z OC, gdzie na naprawę auta musiałem przeznaczyć trzy razy tyle ile dostałem odszkodowania. Ale wróćmy do tematu, czy ktoś ma jakieś ciekawe rabaty, bo chcę zacząć od stycznia skup gratów.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 05-12-2011 o 13:48
    pozdrawiam Bartek

  4. #4
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Sorki że nie na temat ale dlaczego musisz zrobić remont silnika?Przecież jak się rej samochód na żółte blachy to nie jest brany na hamownie...

    Pytam z czystej ciekawości ...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    kolego może lepiej poszukac całego silnika z rozbiórki

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Chodzi o remont do ostatniej śrubki dla satysfakcji, większość rzeczy jak mogłem wymienić lub naprawić zapobiegawczo, już to zrobiłem. Silnik mam w jak najlepszym porządku, nic mu nie dolega, ale nigdy nie był otwierany, więc trochę się nazbierało zaległości, jak na przykład popychacze hydrauliczne, czy uszczelki trzonków zaworów. Chcę się z tym uporać przed żółtymi tablicami, żeby już do auta nie wracać, odstawić na półkę i zająć się jakimś innym. Nie chcę mieć sytuacji, żeby za kilka lat w drodze na zlot wyleciała mi uszczelka pod głowicą na przykład, nie lubię takich niespodzianek, tym bardziej, że kiedyś w drodze ze zlotu w Niemczech zapłaciłem za lawetę więcej niż auto było warte. Zawsze można było te pieniądze włożyć w jakiś remont. Z tym rabatem pytam, ponieważ jak można zaoszczędzić to się to robi, jeżeli się nie da to trudno. Zawsze warto zapytać, ja nie kupuję aż tak dużo części w ASO, żebym miał duży rabat.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 05-12-2011 o 15:07
    pozdrawiam Bartek

  7. #7
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Wiadoma sprawa Pogadaj ze Sławomirem on chyba coś o tym wie.

    Życzę powodzenia w pracach remontowych Jak się uporasz ze wszystkim to chętnie przyjadę i zobaczę autko na żywca

  8. #8
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Postaram się być na zlocie w przyszłym roku.
    pozdrawiam Bartek

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    nie rozumiem kolego masz sprawny silnik a chcesz go remontować wiesz pewnie że kapitalny remont tej jednostki przewyższy wartość całego auta a poza tym każde rozebranie silnika osłabia jego elementy i nawet po najlepszym remoncie nie uzyskasz bezawaryjności fabrycznie złożonej jednostki

  10. #10
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Widzę, że robi się off topic. Ja wiem ile kosztuje remont tego silnika, to auto jest obiektem kultu, do jeżdżenia mam inne auta. Remont będzie opiewał głowice oraz wymianę uszczelek głowic. Dół jest ok, kompresja ok. Nie dyskutujmy tutaj nad opłacalnością tego posunięcia, bo to indywidualna kwestia. Jeżeli ktoś może mi pomóc z tym rabatem to proszę o informacje.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 05-12-2011 o 16:49
    pozdrawiam Bartek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •