Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Wątek: 735i by Stare_dobre_BMW

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    72
    BMW
    E34 525i Touring 93'
    Skąd
    WSZ

    735i by Stare_dobre_BMW

    Witajcie! Mam na imię Grzesiek. Na forum zaglądam od jakiegos czasu. Jeżdzę 735i z 89 roku. Jest to moja 5 beemka w tym druga 7emka. Interesuję sie raczej starszymi modelami. Pozdrawiam!

    P.S. Mam takie pytanko gdzie mogę zaprezentować swoje auto? Muszę w blogu?
    Ostatnio edytowane przez stare_dobre_bmw ; 05-12-2011 o 18:03

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Witam

    Dobrze trafiłeś, bo stare dobre BMW, do których należy to posiadane przez ciebie, ma tutaj co najmniej kilku wyznawców. Pozdrowienia
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,241
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Witamy na forum :)

    Cytat Zamieszczone przez stare_dobre_bmw Zobacz posta
    P.S. Mam takie pytanko gdzie mogę zaprezentować swoje auto? Muszę w blogu?
    Możesz swobodnie zaprezentować ją tutaj. Bloga oczywiście też możesz założyć. Jedno nie wyklucza drugiego.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar dorka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,106
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    KATOWICE
    Hejka Grzesiek ;)Wskazane zdjęcia ,bedzie miło zobaczyć Twoją bunię ;)
    Nanosekunda: czas jaki upływa między zmianą światła na zielone, a wściekłym zatrąbieniem na ciebie przez kierowcę z tyłu.


  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Siemanko,również z przyjemnością zobaczę,a może tak krótka historia Twojego hobby?
    "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" (Cyceron)

  6. #6
    Konto zablokowane
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    513
    Skąd
    Wyszkow/Oslo
    Witamy na forum :)

    ps.popraw temat bo widzę podwójnie

  7. #7
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Witam zdjęcia wstaw najlepiej tutaj :)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    72
    BMW
    E34 525i Touring 93'
    Skąd
    WSZ
    Dziękuje za miłe powitanie :) Z kąd się wzięło hobby? Od dziecka widziałem tylko samochody i motocykle. Od kąd pamiętam lubiłem klasyczne linie. Wzrok zawsze przyciągały wystające koła itp :) Z kąd BMW? Starszy brat miał E39, przejechałem się kiedyś i byłem zachwycony technologią. Ogromne wrażenie zrobił na mnie układ kierowniczy jak również zawieszenie. Powiedziałem sobie że muszę mieć chociaż namiastkę tego, a że nie było mnie stać na E39 kupiłem E34. No i tak się pokrótce zaczęło. Najpierw 518i, potem 525i, następnie E21 316. Zawsze jednak chciałem mieć ta największą :) i odważyłem się na 735i. Obecnie jeżdżę drugim 735i. Może mi moderator zmienić temat na E32 735i by Stare_dobre_BMW?

    To moje byłe E32 z 86r. Opis obecnej wstawię jak rozkoduję Vin.

    Ostatnio edytowane przez stare_dobre_bmw ; 05-12-2011 o 19:14

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar artur240786
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    257
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Bieruń
    witam pozdrawiam
    moje bmw e38

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    72
    BMW
    E34 525i Touring 93'
    Skąd
    WSZ
    Przedstawiam Wam moje obecne 735i. Relacje z zakupu, fotki po zakupie i parę kijwych ale obecnych zdjęć. Niektórzy ją pewnie kojarzą, bo widziałem że się tu przewinęła.

    Kod typu GB31
    Typ 735I (EUR)
    Typoszereg E E32 ()
    Seria 7
    Rodzaj konstrukcji LIM
    Układ kierowniczy LL
    Drzwi 4
    Silnik M30
    Pojemność skokowa 3.50
    Moc 155
    Napęd HECK
    Skrzynia biegów MECH
    Kolor ATLANTISBLAU (207)
    Tapicerka NATUR LEDER (0231)
    Data prod. 1989-08-28


    S240A LEATHER STEERING WHEEL Kierownica skórzana z pod.pow.
    S320A MODEL DESIGNATION, DELETION Brak napisu modelu
    S401A SLIDING/VENT ROOF, ELECTRIC Dach przesuwno-uchylny elektryczny
    S423A FLOOR MATS, VELOUR Dywaniki podłogowe Velours
    S459A SEAT ADJUSTM., ELECTR. W. MEMORY Elektryczna regulacja foteli z pamięcią
    S464A SKIBAG Worek na narty
    S488A LUMBAR SUPPORT DRIVER/FRONT PASSENGER Podparcie lędźwi kierowcy i pasażera
    S489A LUMBAR SUPPORT FOR FRONT PASSENGER Podparcie lędźwi pasażera elektr.
    S494A SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera
    S500A HEADLIGHT WASHER SYS/INTENSIVE CLEANING Inst.czyszcz.refl./Czyszcz. intensywne
    S511 LEUCHTWEITENREGULIERUNG AUTOMA
    S534A AUTOMATIC AIR CONDITIONING Klimatyzacja automatyczna
    S540A CRUISE CONTROL Tempomat
    S570A STRONGER ELECTRICITY SUPPLY Silniejsze zasilanie prądem
    S663A BMW BAVARIA C ELEKTRONIC Radio BMW Professional (C44)
    S676A HIFI LOUDSPEAKER SYSTEM System głośników HiFi

    No wiec po kolei. Znajduję ogłoszenie... auto mi sie podoba, kolor jak zawsze - granatowy, co zwiastuje że może stać sie moim samochodem. Miałem już dwie w takim kolorze, wieć dlaczego nie miałbym mieć trzeciej ..? Na poważnie: wygląda fajnie, rzekomo bezwypadek i oryginał lakier, jak również brak korozji. Silnik podobno bardzo zdrowy tak jak i reszta podzespołów. Wnętrze w wymarzonym kolorze, climatronic... no fajnie :) Cena bardzo fajna, aż zaskakująca. Decyzja że jadę oglądać, telefon, podczas rozmowy z właścicielem mówię że jeśli wszystko jest tak jak zapewnia przyjeżdżam i zabieram auto. Właściciel przytrzymuje, wszystko gra. W piątek po południu wyjeżdżamy, korki, słaba pogoda, mżawki itd. Dojeżdżamy, ściemnia się, jestem trochę zły na pogodę i porę dojazdu. Samochód przyjeżdża i... oczywiście jak zawsze nie jest tak fajnie jak miało być. Lewe drzwi tylne i błotnik tylny delikatnie się różnią. Maska, lewy przedni błotnik i prawe przednie drzwi jakieś wypłowiałe. Rdza niewielka w 4 miejscach. Klapa tylna delikatnie pozaginana ( tzw wgniotki palcowe :)) Ogólnie z wierzchu nie wygląda za specjalnie. Efekt psują jeszcze felgi stalowe jak również przyciemnione tylne szyby ( o zgrozo ) Plusy takie że szczeliny równe, linia prosta, wszystkie podzespoły otwierają i zamykają się wzorowo, i jak już wspomniałem znikome ilości korozji. Środek zacny :) zawsze o takim marzyłem, sprawdzanie wyposażenia i o dziwo praktycznie wszystko sprawne... jestem bardzo miło zaskoczony. Nie działa tylko podgrzewanie fotela pasażera i jest spalonych parę diodek podświetlenia. A i zapomniałem dodać o spadochronie zamiast podsufitki. Czas na przejażdżkę. Samochód zbiera się bardzo dobrze, aż rwie do przodu, biegi wchodzą wzorowo, mimo zużytego zawieszenia z przodu jest sztywna i pewnie się prowadzi. Brak drgań i luzów na kierownicy. Pod maską ład i skład, suchutko i schludnie, aż miło popatrzeć. Jedynie zbiorniczek od wspomagania deczko się poci. W bagażniku czyściutko. Ocena: buda do kosmetyki, Wnętrze prawie bez zarzutu, silnik super, zawieszenie do niewielkiej poprawy. Stan auta w skali 1/10 oceniam na mocną 7. Jakby nie było auto ma 22 lata więc jak na ten wiek jest naprawdę dobrze a i cena jest atrakcyjna. Decyzja że biorę. Wszystko fajnie do momentu w którym dowiaduję się że samochód nie ma OC i przeglądu... Nerwy mnie wzięły. Dzwoniłem drugi raz pytając tylko o to i byłem zapewniony ze wszystko jest. Wykonanie paru telefonów, dzięki znajomościom udało się załatwić ubezpieczenie ( dziękuje serdecznie życzliwej osobie). Umowa, rozliczenie i w drogę. Wszystko gra, jestem uśmiechnięty :) mam fajną 7emke :) Jadę spokojnie, nie ma się co wychylać bo przeglądu niema. Podczas drogi zaczyna coś grzechotać dość głośno z tyłu po chwili przestaje ( szczęki od ręcznego latały sobie w bębnie tarczy - już się pozbyłem tej wady). Wolnymi chwilami zacząłem brać się za doprowadzanie samochodu do ładu. Założyłem alufelgi Styling 6, miałem z poprzedniej E32. Wypolerowałem lakier co dało naprawdę niezły efekt jak na polerowanie ręczne mleczkiem polerskim. Zdjąłem folię z szyb i... samochód wygląda całkiem nieźle. błyszczy się, jest schludna i prosta no i to wnętrze :mrgreen: Cieszy mnie też fakt że samochód posiada dużo detali takich jak wszystkie osłony po spodem itp, wszystkie zaślepki itp. Mam do niego dokumenty wraz z książką serwisową, książkę do Radia itp. Pierwsza rejestracja w Polsce 9/08. Z przygód jakie miałem to po około 5 minutach od zapalenia świateł gasły mi postojówki. Przyczyna był przekaźnik, szkoda go było wymieniać bo miał wybite 89 :) i raz zaciął mi się centralny zamek, ale poczytałem na necie i wszystko już hula. A i podwiesiłem wydech bo latał. Plany? Niewielkie, bo w sumie prawie wszystkie fanty mam. O zmianach będę informował na bieżąco.


    Po zakupie (Sory za jakość, tylko telefon miałem pod ręką):



    Przed polerką



    W trakcie, spójrzcie na lewą i prawą stronę elementu.


    Po wstępnej polerce


    Tak samochód wygląda obecnie. Jak będę miał czas i pogoda pozwoli to pstryknę coś więcej.


    Wnętrze:




    Silnik:


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •