Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: SWAP M70B50 z automata na manuala

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d

    SWAP M70B50 z automata na manuala

    witam, ogólnie wstawiam do rekinka ten silnik, skrzynia to rzeźba, nic ori, lecz słyszałem że m70b50 pracując z automatem ma inny komputer niz np. w 850 gdzie pracuje manual. Z kim bym nie rozmawiał to mi mówi że jeakies sterowanie przepustnicami jest inne w automacie i nie odpale tego silnika jak nie ogarne kompa z manuala, czy to bójdy czy moze cos jest w temacie. Czy ktoś posiada wiedze jak jest naprawde, czekam z niecierpliwościa

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Nie wiem z kim rozmawiasz, ale naprawdę jest tak, że ten motor nie potrzebuje skrzyni do odpalenia i poprawnego działania.
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #3
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    dziękuję za odpowiedz, oczywiście zasięgałem innych porad u "mechaników" w sumie dobrych i każdy z nich poruszał kwestie tego że jakoś jest przepustnica powiązana z kompem od automata. Nie wiem dlaczego takich informacji mi udzielali, moze sugerowali sie innym motorem. Czy może masz kilka podpowiedzi co do podłączenia m70b50 na miejscu m20b27, chodzi oczywiście o instalację elektryczną. chodzi mi o minimum do sprawnego działania. wiem że tam są 2 komputery na każdą ze stron i jeszcze jeden. czy trzeba wszystko podłączać??

    Jestem na etapie spawania skrzyni biegów, jest to rzeźba dzwon automat raszta od m30, bedzie gotowa w poniedziałek i już chciałbym wiedzieć co z elektryką, jakieś tam schematy mam ze strony niemieckiej lecz tam jest e32 do e30 a u mnie bedzie e32 do e28.
    Ostatnio edytowane przez mandrax1 ; 03-12-2011 o 21:58

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez mandrax1 Zobacz posta
    dziękuję za odpowiedz, oczywiście zasięgałem innych porad u "mechaników" w sumie dobrych i każdy z nich poruszał kwestie tego że jakoś jest przepustnica powiązana z kompem od automata. Nie wiem dlaczego takich informacji mi udzielali, moze sugerowali sie innym motorem. Czy może masz kilka podpowiedzi co do podłączenia m70b50 na miejscu m20b27, chodzi oczywiście o instalację elektryczną. chodzi mi o minimum do sprawnego działania. wiem że tam są 2 komputery na każdą ze stron i jeszcze jeden. czy trzeba wszystko podłączać??

    Jestem na etapie spawania skrzyni biegów, jest to rzeźba dzwon automat raszta od m30, bedzie gotowa w poniedziałek i już chciałbym wiedzieć co z elektryką, jakieś tam schematy mam ze strony niemieckiej lecz tam jest e32 do e30 a u mnie bedzie e32 do e28.
    Pytania z elektryki nie należą do moich ulubionych. Niemniej jednak do poprawnego działania przy fabrycznej wiązce wypadałoby mieć wszystko połączone. Jednym z podstawowych problemów to właśnie kwestia o której ktoś ci przebąkiwał - dwie bez linkowe przepustnice, które nie będą działać jeśli wytniesz cokolwiek z wiązki EML - w tym także zegary. Dlatego jest to też pierwsza kwestia o którą wszyscy się rozbijają, co lepsi leczą temat zestawami przepustnic i wiązki z dwóch M20B25.
    Czarne e32 w benzynie!


  5. #5
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    zaczynam sie bać, mysle że wszystko zostanie z wiazek od e32, aby nie było problemów. szukam schematu swapa z fotorelacja ale narazie nic od strony elektryki nie znalazłem.

  6. #6
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    Witam, rzeźby ciąg dalszy.
    Potrzebuję info/schematu jak odpalić m70 w aucie po pozostałościach z instalacji m20.
    W m70 są 3 kompy, nawet 4 jeśli zaliczyć ten od abs/asc.
    czy można pominąć kompa od skrzyni i ten abs/asc??
    prosze o porady i cenne wskazówki jak go uruchomić

    ---
    celowo napisałem post pod postem aby temat wskoczył na początek, po 1 odpowiedzi scalę je.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Hmmm.... Ciekawe.. przerabiam ten temat z kumplem i nic z tego co piszesz nie zatrwaza nam glowy... Powiązanie kompa od skrzyni z motorem ma zastosowanie tylko w strone od licznika do kompa skrzyni...

    Sent from my Desire HD using Tapatalk


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Tu masz wszystko podane niemal na tacy - http://wp1016621.wp027.webpack.hoste...659/f01659.htm

  9. #9
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    Dziękuje za ten schemat, od dawna studiowałem go na stronie o e30 lecz z niego za duzo nie potrafie wyciągnąć.

    swoją droga zauważyłem dziwną rzecz: mianowicie mam 2 oznaczenia na 1 skrzyni biegów

    czy to jest normalne czy nie? jaka tam siedzi skrzynia 22 czy 24?? bo sa 2 oznaczenia.

    Wtyczka okrągła 8 pin
    Ostatnio edytowane przez mandrax1 ; 10-12-2011 o 17:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •