Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Demontaż deski rozdzielczej e38

  1. #1
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa

    Demontaż deski rozdzielczej e38

    Witam fotorelacja z demontażu deski rozdzielczej w e38 .
    Fotki nie są wyśmienite . Prosty powód ,sam robiłem relację i jednocześnie drugą ręką fotki (brakowało czwartego oka do kontroli jakości fot ).
    Jedziemy ...

    Pamiętamy ,aby odpiąć kleme z akumulatora ...

    Otwieramy schowek ,zdejmujemy zabezpieczenia siłownika (z lewej) i "linki" z prawej .Opada schowek i mamy dostęp do dalszych działań.



    Odkręcamy śruby (krzyżak) w ilości czterech sztuk ... frontalnie i jednej mocującej tył z tunelem (pod miejscem dokowania latarki).






    Następnie odkręcamy mocowania plastikowe (na foto) listwy skórzanej i znajdującej się nad nią listwy drewnianej ( ja to robie ręcznie) ...



    Energicznym ruchem sciągamy słupki (mocowane na dwa elementy metalowe wchodzące w plastikową zaślepkę w słupku),oczywiście z uwagą zawsze można dokupić te elementy by zamontować poprawnie ...



    Wykręcamy ampule (po obu stronach metalowego elementu trzymającego listwę drewnianą) ...




    Odkęcamy boczek (2 x krzyżak) skrajny przed wiszącą przed linką od schowka i wkręcany od dołu tuż nad opuszczonym schowkiem ....



    Element delikatnie wyjmujemy (trzyma się jeszcze na plastikowym "zębie" ...

    Mamy tam dwie śruby "13" i ta strona jest już odkręcona ....



    Zdejmujemy listwę drewnianą ( wypinając jednocześnie tempomat) .Pod spodem są ampule wykręcamy je...



    To samo z listwą z lewej strony kierownicy (wypinamy etc...) ...



    Wykręcamy dwa "krzyżaki" ....



    Otwieramy schowek pod kierownicą ... i mamy dwa "krzyżaki" ,które wykręcamy ...



    Ukazuje nam się "słynny EWS" ... już miałem przyjemność ... pomijamy go w tej kwestii...



    Odkręcamy 13- tką i decha jest nasza …



    Pamiętamy ,żeby poodpinać wszystkie elementy tj włącznik świateł , wł przeciwmgielnych , diodę od alarmu, podświetlenie pokręteł etc…



    Buredllo niesamowite ….



    Teraz wiem ,że ważne aby odkręcić poduchę – będzie łatwiej …


    Skręcamy odwrotnie jak robiliśmy i pamiętamy by nam nie została żadna śrubka …





    Cieszymy się nową dechą ….




    Pozdrawiam Anatol
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 03-12-2011 o 02:10

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole
    Ja bym dodał od siebie że jak ktoś ma dużo czasu to warto ściągnąć kierownice. Łatwiej się wtedy montuje dechę a do tego nie porysujemy sobie skóry na kierze.

  3. #3
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Ale żeś się Pan naodkręcał ;D Ale widzę, że warto było:)
    Gra muzyka

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków
    brawo, piękna fotorelacja, pasowało by coś takiego dla dolnej części aby się dostać do nagrzewnicy, ale brawo dla ciebie :)
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Dla szerokich słupków(kurtyny), warto dodać, że należy zdjąć zaślepki "airbag" u góry słupka i wykręcić wkręt na torx T20 jak dobrze pamiętam
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    swietny poradnik, na pewno sie przyda ;)
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •