Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 124

Wątek: Termostat M62 jak sprawdzić czy działa?

  1. #21
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    a potem sie wszyscy dziwicie ze polowa allegro to trupy za dziesiec tysi
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    co to kogo obchodzi jaki zakłada nowy czy uzywany jak był sprzedany jako sprawny to ma działać, może napluć w twarz temu co sprzedaje guwno a nie temu co kupił, nie wszystkich stać na 300zł w tym momecie , co za ludzie!! ja kupywałem 3 szt elektrozaworów i dopiero 4 sztuka była dobra a wszystkie niby sprawne i testowane miały być, sami oszuści, żeby stówkę przytulić i to wszystko

    a wracając do tematu to szybkowar to dobry pomysł, (a kuchenka czy gazowa czy elektryczna to nie wazne i tak powyżej 100 nie osiągniecie) chyba ze szczelnie zamkniecie -szybkowar.
    możę zamontuj go na ryzyko a wodę złap do miski nie będzie kosztów


    a ten ze zdjęcia co dałeś linka to termostat po wrześniu 98roku wcześniej to były takie do 98-09



    wymieniałem 2 tygodnie temu tez kupiłem nowy
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 02-12-2011 o 21:31
    kosaaro

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    A on nawet przy 90 nie powinien się chodź trochę otworzyć? Spróbuję jutro z szybkowarem - zalać go wodą czy płynem chłodniczym? W ostateczności zamontuje w aucie, zaleje płynem i będę obserwował czy puszcza na węże.

    Do mojego jest termostat który musi być po wrześniu 98 i kosztuje 350. W związku z tym, że jestem druciarzem, myślałem czy nie kupić termostatu od e65 wahlera, który jest taki sam, ma taką sama temp. otwarcia ale kosztuje 160 i ma inny korpus zewnętrzny i mocowanie na 3 śruby. Wydaje mi się, że ktoś tu próbuje dobrze zarobić na termostatach do e38 4.4 które w niczym nie są wyjątkowe, poza odrobiną aluminiowego korpusu, blaszki i sprężyny.
    Ostatnio edytowane przez Piotr_R ; 02-12-2011 o 21:27

  4. #24
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez kosaaro Zobacz posta
    co to kogo obchodzi jaki zakłada nowy czy uzywany jak był sprzedany jako sprawny to ma działać, może napluć w twarz temu co sprzedaje guwno a nie temu co kupił, nie wszystkich stać na 300zł w tym momecie , co za ludzie!! ja kupywałem 3 szt elektrozaworów i dopiero 4 sztuka była dobra a wszystkie niby sprawne i testowane miały być, sami oszuści, żeby stówkę przytulić i to wszystko
    tak napluć w twarz,albo oddać wiem że nie wszystkich stać na to żeby wydać 300zł.ale lepiej pożyczyć 300zł.niż wydawać co miesiąc po 100zł.tylko doradzamy;)!!A po drugie guwno pisze się przez (ó)

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    A to dlaczego na kuchence ni osiągnie więcej jak 100stopni

  6. #26
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Panowie rece opadaja... wiedze ze wielu przydalaby sie powtorka fizyki z podstawowki...
    ...wode w piekarniku na 300^C... :suicide:
    ...gotuj nad morzem albo w gorach :suicide:
    ...baniak z ropa na gazie :suicide:
    MASAKRA

    Wracajac do tematu- najszbciej sprawdzisz termo jak go zamontujesz w aucie (taka podpowiedz juz padla) nie wymaga to przeciez zadnych wiekszych ingerencji w silnik
    a jesli koniecznie chcesz go sprawdzic w domu to gotuj albo w plynie chlodniczym o podwyzszonej temp wrzenia, albo w oleju jadalnym (przynajmniej wtedy zona Ci nie eksploduje :D )

    Termo do M62 jest niestety drozsze poniewaz ma tam wbudowana koncowke mocy dzieki ktorej w razie potrzeby elektronika silnika reguluje-obniza temp silnika do 88 stopni

    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 02-12-2011 o 21:37
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    Boss a po zamontowaniu w samochodzie zalać układ do sprawdzenia wodą czy już płynem?

  8. #28
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Piotr_R Zobacz posta
    Boss a po zamontowaniu w samochodzie zalać układ do sprawdzenia wodą czy już płynem?
    Jak masz dobry korek chlodnicy to do testu (tylko do testu) w aucie moze byc i woda.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 02-12-2011 o 21:34
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    boss
    normalka ze w górach jest inne ciśnienie i woda bedzie miała inną temperaturę wrzenia o kilka stopni . 100 stopni bedzie przy 1014hPa(cisznienie równe). Jeżeli ciśnienie jest mniejsze od ciśnienia normalnego, woda wrze w niższej temperaturze. Natomiast im wyższe ciśnienie, tym, wyższa temperatura wrzeniai i to ty chyba masz problem z fizyką
    kosaaro

  10. #30
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez Piotr_R Zobacz posta
    Boss a po zamontowaniu w samochodzie zalać układ do sprawdzenia wodą czy już płynem?
    moim zdaniem zalej wodą,mniejszy koszt jeżeli termostat będzie z....bany jak się okaże że jest dobry,to wtedy powtórzysz czynność wlewając płyn!!pozdro

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •