Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Zamiana skór/ poszycia foteli

  1. #1
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A

    Zamiana skór/ poszycia foteli

    Zbieram info co może pójść nie tak, co może nie pasować i czy w ogóle warto.

    Na fotel przedliftowy z 750 chce nałożyć skóry indiv poliftowe- co z długością i resztą wymiarów ?


    Jak się zabrać do ściągnięcia ? w którą stronę ? gdzie zaczepy ? co z oparciem ?


    Metalowe blaszki podobną ciężką wchodzą na swoje miejsce- kolega z forum zastąpił je plastikowymi opaskami.

    Czy ktoś posiada zdjęcie jak wygląda mata grzewcza w e38 ? czy się różni polift/przedlift ? noo i oczywiście jak ją wypruć ?

    Czy w przypadku braku maty w aucie dawcy nie lepiej zamontować uniwersalne maty z allle.... ?

    Musze zrobić 600 km, żeby się w ogóle za to zabrać także liczę na Waszą pomoc :]
    Ostatnio edytowane przez sennapowieka ; 01-12-2011 o 12:53
    Pewność na każdym kilometrze ...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Acerbus
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    182
    BMW
    E38 735iA 1999 SHADOW LINE
    Skąd
    Poznań
    chyba zdecydowanie łatwiej będzie wymienić cały fotel.
    ale jeśli chcesz sobie pogrzebać przy tym to dobrym rozwiązaniem byłoby kupienie jakiegoś starego fotela i rozłożyć na części pierwsze,
    będziesz wiedział jak zabrać się za swoje.
    nie dawno na Discovery Channel leciał odcinek Fani czterech kółek i mieli na warsztacie M3 e36, wymieniali tam tapicerkę i przekładał niektóre funkcje z fotela. sam współprowadzący mówił że taka operacja pochłonie wiele pracy i nerwów :)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Senny, długość fotela może być problemem. Bo różnica jest wyraźna. Ale przecie można włożyć cały fotel jak pisze kolega wyżej. A jak nie to poprostu poczekać aż Baca będzie złomował jakieś fotele poliftowe i zgarnąć stelaże, a silniczki przełożyć z Twoich. Co do maty to mam zamiar ogarniać temat niedługo u siebie to wtedy będę mógł powiedzieć co i jak ;)

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    za pierwszym razem tragedia, jak robisz to juz 2 czy 3 raz caly fotel max 1h, da sie zrobic bez najmniejszego problemu

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    fotele w/g gabarytow sie nie roznią. podobnie jak mówi Krzywy, max godzinka. jednak polecałbym zamontowanie calego fotela bo z podpięciem przed lifta do lifta i odwrotnie,jest proste.

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Siedzisko w polifcie jest dłuższe ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    www.foto-km.com Vip Awatar extino
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    652
    BMW
    BMW E32 740i V8 M62 1992 SHADOWLINE/E38 750i V12 M73 1999 / E65 745i V8 2002
    Skąd
    Poland
    ja rozbierałem fotel przedlift swój - nie działała mata podgrzewania
    miałem drugi fotel polift indyvidual z sprawną matą niestety obie maty są wszyte a na oko skóry sa te same tylko nieznacznie gąbka w fotelu po list sie roznila ale byl oto spowodowane tym iż była pod masaże z dołu i ta gąbka fotela po liftowego na mój stelarz przred liftowy pasowała bez problemu mate niestety wyprółem co skutkowało tym iż po liftowa skóra jest w częściach a do swojej skóry przedlift poprostu ją włożyłem i pośrodku przymocowałem delikatnie i nałożyłem na gąbke polift i poskładałem fotel i jest idealnie a nieco luzna skóra na gabce poliftowej jest bardziej elastyczna ale tyci trudniej byla ja na zaczepy spowrotem wkomponować - na spokojnie wymiana maty mi zajela dwa dni i z dostawianiem masazy dalem se do wiosny spokoj bo juz za zimno. Najwięcej czasu zajmuje wyprucie maty bo trzeba delikatnie kazda niteczke szyci przecinac aby calosciowo mate wyproc. Wiecej zabawy jest z nie przyszywaniem jej a zamocowaniem do starej maty opaskami plastikowymi plus są druty ściągające w kwadrat ułożone i do nich mocujemy opaski a na koncu dopiero kolejnymi opaskami do gąbki fotela samo składanie w całość wszystkiego jest dość czasochłonne ale efekt koncowy jest rewelacyjny, niemam duzo fotek ale na weekend wgram jakies od e38 co i jak robilem.
    Ostatnio edytowane przez extino ; 14-12-2011 o 23:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •