Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Strasznie wolne obroty po odpaleniu na zimnym silniku 400obr.min silnik 4.0

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    18
    BMW
    E38 740 1995 4.0
    Skąd
    wałbrzych

    Strasznie wolne obroty po odpaleniu na zimnym silniku 400obr.min silnik 4.0

    Witam po odpaleniu auta na zimnym silniku obroty są strasznie niskie w granicach 400 obr. nie raz auto zgaśnie. Muszę poczekać moment aż silnik się rozgrzeje ponieważ ciężko nawet ruszyć z miejsca. Po rozgrzaniu obroty wracają do normy. Czy ktoś zna przyczynę może jakieś wskazówki gdzie szukać winnego?

  2. #2
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Kolego miałem coś takiego,ale w Oplu okazało się że coś było z automatycznym ssaniem.Tak bynajmniej stwierdził mechanik i usuną usterkę!!Jak jest w e38 nie mam pojęcia,ale myślę że też będzie powiązane to z ssaniem.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzechu4don
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    530
    BMW
    E38 na gwincie w 20 calach
    Skąd
    Bydgoszcz
    mam podobny problem ,z tym e u mnie obroty spadają do 0 a silnik nie gaśnie tylko piszczy i się trzęsie.
    jak ogarniesz temat kolego daj znać co to było ;)

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Dwa tematy. Jeden to problem z lpg a drugi to mocno zabrudzony regulator biegu jałowego.
    Za czą bym od regulatora bo to normalna obsługa jak wymiana oleju czy świec.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    rowniez spadaly mi obroty wystarczylo wyczyscic ten element o ktorym mowi seban:)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar Rysiek92
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    80
    BMW
    BMW E38 740IL
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Seban a gdzie dokładnie znajduję się ten regulator biegu jałowego ?

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Przy przepustnicy.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Warto także przepustnicę wyczyścić.

    Jeśli wyczyszczenie nic nie da to sprawdziłbym na zimnym jaką temperaturę silnika widzi DME.
    Podobny problem miał kumpel, okazało się, że jeden z przewodów do czujnika temperatury silnika był zerwany i DME przyjmowało praktycznie od razu wartość ponad 100*C i tak też dobierało dawkę i kąt zapłonu. Po polutowaniu wspomnianego przewodu, problem ustał i silnik do tej pory pracuje prawidłowo(już nie w E38, a w E36 :P )
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •