Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: BMW z UK

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Acerbus
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    182
    BMW
    E38 735iA 1999 SHADOW LINE
    Skąd
    Poznań

    BMW z UK

    Panowie, może i Panie

    Zwracam się do Was z zapytaniem.
    Na początku przedstawię co mi chodzi po głowie.

    Mój serdeczny kolega który mieszka/żyje/pracuję w UK jeździ obecnie BMW e38 740 z 2000roku :)
    Tydzień przed świętami bożego narodzenia pojawia się w Polsce w celach rodzinno świątecznych.
    Jak się okazało się! jest zainteresowany sprzedażą swojej e38 ponieważ zdecydował się na zakup e65. Czego zrozumieć nie mogę :)
    W Anglii nie chce jej sprzedawać bo dostanie za nią grosze. Pomyślał o rodzinnym kraju. I tu pojawiłem się z propozycją zakupu od niego tego auta.
    Biorąc ją dla siebie myślę raczej o sprzedaży jej na cześć, sam brałbym układ silnik/skrzynia/most plus listewki w drewnie pomarańczowym ze środeczka :D
    Auto ma teraz 185tys km oryginalnego przebiegu. Więc ogólnie stan auta jest rewelacyjny.

    Teraz pytania: Jak to załatwić żeby było cacy? Czy muszę ponosić te wszystkie opłaty?
    Dodam ze nie zamierzam auta rejestrować. Auto z przeznaczeniem na części.

  2. #2
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    nigdzie tego nie zgłaszasz,jeżeli nie rejestrujesz!!laweta lub na kołach do PL.w zależności czy w UK ją wyrejestruje.Silnik w PL.jest częścią zamienną tak więc nie ma problemu.Mam kuzyna w UK i też całkiem niedawno sprzedał w taki sam sposób autko!!

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Najlepiej "sprzedaj" ją jakiemuś przybyszowi zza wschodniej granicy i będziesz miał z tym spokój.



    ~wysłane poprzez Tapatalk

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    dokladnie tak, chociaz kupujac auto z UK, czy gdzie indziej, nie sprawdzaja czy przyjechalo do polski i zostalo tam zarejestrowane, auto jest wyrejestrowane w UK i tam jest temat zamkniety.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Sprowadzając ten samochód do PL nie będziesz musiał wnosić żadnych opłat.No chyba,że wpadniesz na pomysł przeróbki kierownicy na lewa stronę i będziesz chciał go zarejestrować.Po prostu kolega wyrejestruje samochód w Anglii i tyle a Ty sprzedasz go tutaj na części,byłoby super dla Ciebie gdyby kolega przyjechał tym autem do Polski...a propos drewna to chyba z konsoli nie przypasuje a przynajmniej nie wszystkie listewki.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Acerbus
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    182
    BMW
    E38 735iA 1999 SHADOW LINE
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez arturo193 Zobacz posta
    Sprowadzając ten samochód do PL nie będziesz musiał wnosić żadnych opłat.No chyba,że wpadniesz na pomysł przeróbki kierownicy na lewa stronę i będziesz chciał go zarejestrować.Po prostu kolega wyrejestruje samochód w Anglii i tyle a Ty sprzedasz go tutaj na części,byłoby super dla Ciebie gdyby kolega przyjechał tym autem do Polski...a propos drewna to chyba z konsoli nie przypasuje a przynajmniej nie wszystkie listewki.
    Przeróbka nie wchodzi w rachubę.
    Tylko na części chce ten samochód.
    Kumpel chce nim tutaj przyjechać o własnych siłach, więc odpada opcja wyrejestrowania auta w UK i podroż przez kraje do PL.

    CO do listewek to faktycznie, lewa czyli ta długa pod airbagiem jest jakby w negatywie w stosunku do wersji europejskie.
    Kratka pod duży monitor chyba wejdzie, dwie małe przy kolumnie kierowniczej chyba też, na tunel również...
    ehh ale bez tej pod airbagiem to bez sensu...cały misterny plan w p#@du! :D

  7. #7
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    A nie może jej wyrejestrować jak tam wróci ?

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez Marecki7er Zobacz posta
    A nie może jej wyrejestrować jak tam wróci ?
    Dokładnie o to mi chodziło...
    Cytat Zamieszczone przez Acerbus Zobacz posta
    ale bez tej pod airbagiem to bez sensu...cały misterny plan w p#@du!
    Oj...najwyżej dokupisz taka jedną listewkę...przeciez nie zrujnuje Cię to finansowo:D
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Acerbus
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    182
    BMW
    E38 735iA 1999 SHADOW LINE
    Skąd
    Poznań
    czyli kumpel wraca i wyrejestrowuje...to takie oczywiste :D
    wtedy auto na cześci i nic nie płace tak?

    Cytat Zamieszczone przez arturo193 Zobacz posta
    Dokładnie o to mi chodziło...
    Oj...najwyżej dokupisz taka jedną listewkę...przeciez nie zrujnuje Cię to finansowo:D
    to drewno jest dość rzadkim okazem, pare miesięcy szukam tego zestawu u nas w kraju, jeden forumowicz miał taki zestaw za 300zł ale niestety nie zdążyłem :(

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez Acerbus Zobacz posta
    to drewno jest dość rzadkim okazem
    Trzeba zapytać w ASO...może wcale nie będzie aż tak drogo za jedną listwę...
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •