Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Czy może jest coś wspólnego pomiedzy odma a rozrzadem??

  1. #1
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz

    Czy może jest coś wspólnego pomiedzy odma a rozrzadem??

    Koledzy mam pytanie!!W moim 740i z98r.zaczął klepać łańcuch rozrządu,zostało to już zdiagnozowane,lada dzień odbieram samochód z warsztatuale zastanawia mnie to dlaczego tak się stało??Autko teoretycznie ma przejechane 300000km.Nie wiem na jakim oleju latał do mojej wymiany,ale ja zalałem go 5w-30 Mobil 1.szukałem na forum setki razy i praktycznie są odpowiedzi,ale nie jestem pewien jednej rzeczy:(a mianowicie!!Odma czy może mieć coś wspólnego właśnie z rozrządem??Jeżeli jest zasyfiona,ba w ogóle nie wiem kiedy była wymieniana, i czy w ogóle była wymieniana!!Wiem do czego służy odma i wiem że nie jest połączona z rozrządem,tylko z kolektorem ssącym,ale może ma to jakiś wpływ na to że łańcuch się naciągną??W tym przypadku jestem zielony i jeżeli dla niektórych to głupie pytanie to z góry przepraszam.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    odma nie ma nic wspolnego z rozrzadem

  3. #3
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    czekałem właśnie na odp.:)tak też myślałem,ale warto zapytać nie wiem jaka przyczyna mogła byćtym bardziej że poza tym wszystko jest ok.chodzi mi o szklanki itd.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    po prostu czasem tak bywa. Chyba nie warto tu szukać przyczyn ;)

  5. #5
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    hehe tak masz racjętym bardziej że wiemy jak jest z przebiegiem,teoretycznie 300000km.a w rzeczywistości 700000km:( dzięki za info i odp.myślę że będzie już ok.z moją lalunią:p i temat można zamknąć!!pozdro

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Temat zamykam
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •