Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: regeneracja pompy wspomagania

  1. #1
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    regeneracja pompy wspomagania

    Witam, ponieważ zaczęła mi przeciekać pompa i trochę jęczy na zimnym z rana, zastanawiam się czy ktoś regenerował tą pompę z pozytywnym skutkiem, czy zostaje zakup nowej. Używki nie kupię, tyle razy się naciąłem na używanych częściach, że nie wchodzi to w rachubę.
    pozdrawiam Bartek

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Jest to do zrobienia ale musisz miec klucz dynamometryczny żeby nie za mocno skręcić całe uszczelnienie polega na wymianie oringów jeśli zauważyłeś mokro również przy wałku do kupienia jest także simering w takim sklepie poprostu po numerze lub rozmiarze.
    Ja robiłem swoją pompę pompa od nivo skutek napewno był by pozytywny wymieniłem uszczelniacz oraz oringi koszt to 50zł jednak pompa miała taki układ []()[] Gdzie [] To element stalowy , () to aluminium... za mocno skręciłęm i aluminium pękło... byłem niezwykle zły bo pompa była by jak nowa lecz dokręciłem to bezpojęcia mocno i zakupiłem sprawną dobrze że niecieknącą od kolegi lecz ostatnio zaczeła wyć ale nigdzie nie cieknie może sie zapowietrzyło.
    W pompie powinieneś zastać metalowy wirnik z płytkami oraz wałek konstrukcja prosta i mozna to zrobic w domowych warunkach.

  3. #3
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej, raczej zdecyduję się na regenerację firmy Lauber, wymieniają cały środek oraz uszczelniacze za 350 PLN brutto, nawet kurier jest w to wliczony w dwie strony. Dla kogoś zainteresowanego do M30 bez nivo mają z półki za 492 PLN. Na produkty dają 25 miesięcy gwarancji. W Łodzi się dowiadywałem, to za samo uszczelnienie chcą od 150 do 200 PLN netto, za kompletną regenerację 350 netto plus 100 netto wymiana, gwarancja na rok, także ten Lauber wydaje się być rozsądną propozycją. Dodatkowa ciekawa informacja jest taka, że pompa do M30 z nivo i M70, które miało nivo zawsze jest wspólna.
    pozdrawiam Bartek

  4. #4
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    daj jakiś namiar na tą firmę być może nie długo skorzystam z ich oferty

    Małe OT

    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Dodatkowa ciekawa informacja jest taka, że pompa do M30 z nivo i M70, które miało nivo zawsze jest wspólna.
    Kaczy pamiętaj tylko z NIVO !!!

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Pamiętam. Ale golą .... Poważnie wałek ani wirnik się nie zużywa simering oryginalny po wałek kosztował koło 40zł a wszystkie orinigi koło 3zł.
    Przy wyjętej pompie cała operacja to jakieś 20 min.
    Co innego pompa wtryskowa to już bardziej skoplikowane i więcej uszczelek i to za to u mnie biorą 300zł za wtryskówkę z gwarancją...
    Za uszczelnienie prostej pompy wspomagania w życiu bym tyle nie dał...

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Proszę bardzo, oto namiary:

    http://www.lauber.pl/

    firma współpracuje z Intercarsem

    robią wszystko, przekładnie, zaciski, alternatory, rozruszniki oraz pompy. Firma stara jak świat, ale zawsze ją pomijałem, bo zregenerowany ich zacisk w Intercarsie kosztuje 500 PLN, a u nich jak się okazuje 300 PLN. Ponadto firma jest duża, więc nie powinno być problemu z egzekwowaniem gwarancji. Zrobię tą pompę i dam znać, ale to pewnie na wiosnę, bo teraz auto raczej zimuje.
    pozdrawiam Bartek

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jokerow750
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    452
    BMW
    E38 750i, 750iL
    Skąd
    Katowice
    Miałeś dodatkowo jeszcze inne objawy? Np ciężko pracujący układ szczególnie na zimnym?

  8. #8
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej, zazwyczaj jak jest poniżej zera, to zawsze na początku pracuje ciężej, bo zawsze mi wtedy jęczała pompa od lat. Nie umiem powiedzieć jak jest przy nowej pompie, nie miałem porównania nigdy. Przyszedł na nią czas wreszcie jak już zaczęła tak przeciekać, że w miesiąc schodzi cały zbiornik wspomagania.
    pozdrawiam Bartek

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jokerow750
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    452
    BMW
    E38 750i, 750iL
    Skąd
    Katowice
    Być może ktoś tam zregeneruje i będzie wiadomo czy firma godna polecenia :D Jeśli dają dość długą gwarancję to jest szansa że wszystko będzie zrobione porządnie ;)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    uszczelnienie a regeneracja to zupełnie co innego .uszczelnienie to tylko wymiana uszczelniaczy regeneracja to wymiana lub szlifowanie wirnika ,łopatek, talerzyków ,obudowy,oraz wymiana łożysk i uszczelniczy

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •