Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Poważny problem z silnikiem M30

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    92
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław

    Exclamation Poważny problem z silnikiem M30

    Cześć, moje M30 odmawia posłuszeństwa problem jest z silnikiem!

    Objawy:
    -chwile po rozgrzaniu (ok 25-30 stopni C) zaczyna się ciągły nieprzerwany "metaliczny dźwięk" takie buczenie/podobny do odgłosów tarcia, uszkodzonego łożyska i te pe załamka) - wydaje mi się, ze z przodu silnika
    - w trakcie rozgrzewania silnik gaśnie (potrafi strzelić/bardziej "puknąć" w wydechu/ bądź na katalizatorze)
    - odpala z problemami chwilę po tym jak zgaśnie, w większości przypadków odpala normalnie
    - na LPG i na benzynie to samo (uklad paliwowy OK),
    -pracuje równo, do momentu przerwania - wówczas klekocze, strzela, kichnie az w końcu zgaśnie
    - kiedy gaśnie to zachowuje się jak by coś metalowego wpadło do środka i "robiło robotę"


    Układ paliwowy odpada, elektryka - "cacy", czujnik położenia walu? - może, ale nie tłumaczy odgłosu metalicznego który uaktywnia sie po podgrzaniu, pompa wody byla wymieniona (mogłaby buczeć ale nie tłumaczy gasnącego silnika).

    Wał, popychacze, panewki? Jakieś sugestie? Ktos z Was ma lawete (namiar na PW)?
    Proszę Was o pomoc bo niedługo przestane być miłośnikiem marki (hahaha żarcik) i założę szrot (*jedno E32 już stoi i marnieje z uszkodzonym silnikiem - dół jak nic drogie koleżanki i koledzy!)

    /P/
    Comprimentos!

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7
    Może wytarł się wałek rozrządu z braku smarowania... Kontrolka ciśnienia oleju gaśnie w ogóle ?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    92
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    nie sadze, ale nie wiadomo. Ciśnienie oleju i stan to byla 1sza rzecz, którą sprawdziłem. Kontrolka gasnie, w momencie kiedy silnik "zdycha" ona automatycznie miga - poprawne zachowanie. Ciśnienie w silniku również OK--> zdjęcie korka powoduje spadek ciśnienia i delikatnie nierówną prace. Bez grzebania głęboko sie nie obejdzie ale moze ktos juz miał podobny temat...
    P.S. ok 2 miechy temu regulowałem sobie zawory a przy takiej akcji zawsze sprawdzam i czyszczę listwe olejowa.
    Ostatnio edytowane przez pit3er ; 29-11-2011 o 13:48
    Comprimentos!

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar kabat
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    67
    BMW
    l
    Skąd
    l
    Być może to wina łancucha rozrządu. Jest już za luźny, a po rozgrzaniu jeszcze bardziej się wyciąga.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    92
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Na jakiej podstawie to stwierdzić? Jak "sztywny" byc powinien? thx /P/
    Ostatnio edytowane przez pit3er ; 29-11-2011 o 16:40
    Comprimentos!

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    A jest taka sytuacja, że na zimnym albo na ciepłym jest jakiś czas ok, a później np po zgaszeniu i ponownym odpaleniu jest ok?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    92
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Potwierdzam, tak jak napisałem --> poza dziwnym dźwiękiem pracuje poprawnie do czasu az "rypnie". Pozniej trudno go odpalic, po chwili odpala poprawnie.

    niestety jeszcze nie wiem co jest przyczyna moich problemów (miałem wyjazd służbowy). Poinformuje was jak tylko będę wiedział więcej (po piatku).

    Jest 1sza diagnoza. Kolo (na wale) ociera o kompresor klimy (ocieranie, odglosy). Jutro podmianka, zobaczymy co dalej.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 11-12-2011 o 21:46
    Comprimentos!

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    92
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    No i juz wszystko gra!
    1) Poluzowal sie kompresor od klimy i ocieral o koło z ktorego czytana jest predkosc obrotowa - koło sie troche wypolerowało ;))
    2) To jednak czujnik Halla/predkosci obrotowej wału --> rowniez sie obluzował i przestawił, dziwne ale widocznie możliwe...

    Po kilku kombinacjach alpejskich i ustawieniu czujnika w nominalnej pozycji wszystko śmiga a ja już nie szukam przepaści (joke ;) )
    Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za wsparcie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •