Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Podłaczenie webasto do obc pomocy

  1. #11
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    mam opcje przewietrzania auta u siebie
    linki sie nie otwierają
    Ostatnio edytowane przez jarek88 ; 03-12-2011 o 17:10

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7
    podepnę się pod temat - po wymianie na komplet z AUC po wejściu do samochodu i przekręceniu stacyjki (bądź odpaleniu) przez około 5 minut chodzi mi dmuchawa na najniższych obrotach pomimo tego, że na pokrętle mam "0". To normalne ?

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 750il
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    464
    BMW
    e32 750iL Highline
    Skąd
    Gdańsk
    Blog
    4
    no wlasnie nie idzie otworzyc tych linkow

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    223
    BMW
    E32 M30B30 '88, G12 750ix
    Skąd
    Wrocław
    U mnie i na kilku kompach linki działają, nie wiem czy zwróciliście uwagę ale to są pliki pdf i potrzeba kilku chwil przy słabym łączu aby ściągnąć pliki.
    <<STOS>>

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 750il
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    464
    BMW
    e32 750iL Highline
    Skąd
    Gdańsk
    Blog
    4
    odswierzam temat. nadal poszukuje informacji gdzie sie podpiac kablem z webasto pod obc zeby to odpalic. z tych schematow nie bardzo wyciagam odpowiedz zadnych opisanych pinow nie ma.

  6. #16
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Linki rzeczywiście działają może wystarczy je tylko zapisać i wówczas bedzie po problemie. Szkoda tylko że nie ma tu ani słowa o webasto typu Thermo Top do M60 :-(

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 750il
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    464
    BMW
    e32 750iL Highline
    Skąd
    Gdańsk
    Blog
    4
    a rozumiesz cos z tych linkow? moze wyciagniesz wniosek gdzie sie podpiac z webasto bo ja nie kumam nic z tych linkow

  8. #18
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Mam schemat do BBW. Dziwiłem się że nie pasuje do mojego bo mam termotop. Zaraz wrzucę wszytko co mam na ten temat.


    Proszę bardzo:
    www.labcar.pl/webasto.rar
    Ostatnio edytowane przez seban123 ; 10-12-2011 o 09:51
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 750il
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    464
    BMW
    e32 750iL Highline
    Skąd
    Gdańsk
    Blog
    4
    jak to otworzyc bo nie idzie na moim kompie

  10. #20
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Po pierwsze trzeba mieć program do rozpakowania archiwum a po drugie program adobereader do otworzenia plików pdf.

    W przypadku montażu termotop jest zdecydowanie łatwiej.
    Ja sam wyciągałem webasto z m60. Wiązka idzie z bagażnika gdzie jest drugi aku i kilka przekaźników i bezpieczników.
    Ta wiązka idzie po progu po stronie pasażera. Wchodzi nad schowek gdzie jest moduł z przekaźnikami. Tam się rozdziela. Jedna część wiązki idzie do webasta. Dokładnie to dwa zasilające przewody i przewód sterujący.

    Druga część wiązki idzie do moduły z przekaźnikami i do sterownika klimy. Auto ma wiązkę przyszykowaną do podpięcia. Wszystkie kości są nad schowkiem. Dokładnie są dwie. Jedna duża a druga mała z 3 przewodami. Te trzy przewody sterują nadmuchem i idą do sterownika klimy. Wcale nie trzeba mieć drugiego aku. Ja tą część wiązki co powinna iść do bagażnika podpiąłem pod deską do stałego plusa. Działa mi to na jednym akumulatorze i nie zdarzyło mi się że go rozładowało. Jak jest dobry akumulator to nie ma problemu. Jak jest już padający to webasto się po prostu nie uruchomi.

    W skrzynce z przekaźnikami i bezpiecznikami pod maską trzeba zmienić przekaźnik który załącza zasilanie do wentylatora nadmuchu. Jak się tego nie zmieni to wentylator się nie załączy. Ja po prostu dołożyłem diodę w przewód sterujący. W odpowiednim przekaźniku ta dioda jest wmontowana w przekaźnik. Ja ją mam obok.

    OBC daje sygnał do skrzynki z przekaźnikami czy ma przewietrzać czy grzać. Służą do tego dwa przewody - 20 i 21 pin. Jak jest temp powyżej 16 stopni to przewietrza jak poniżej to grzeje.
    Do tej pory nie miałem czau rozgryźć dokładnie sterowania. Po odpaleniu silnika webasto w moim przypadku się usypia do momentu zgaszenia auta. Chciał bym u siebie zrobić dogrzewanie silnika jak w dieslach że po odpaleniu uruchamia się webasto jak temp silnika jest poniżej 70 stopni. Siądę do tego i wrzucę instrukcję co i gdzie. Najprawdopodobniej za to odpowiada obc ale jeszcze to otwierdzę. Całe szczęście bmw jest ciekawym autem i zrobienie dogrzewania to kwestia podpięcia jednego przewodu w odpowiednie miejsce i dołożenie wyłącznika funkcji dogrzewania.

    Nie zawsze wiemy o której godzinie będziemy jechali. A zagrzanie płynu w aucie gdzie jest webasto i lpg znacznie się wydłuża ze względu na większą ilość płynu i powierzchnię którą to ciepło jest oddawane. Z dogrzewaczem szybciej zrobi się ciepło w aucie ale kosztem zwiększonego zużycia paliwa.
    Ostatnio edytowane przez seban123 ; 10-12-2011 o 10:55
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •