Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 57 z 57

Wątek: Remont M60B40-Jak najrozsadniej i jakie ceny. Prosze o pomoc

  1. #51
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Proszę bardzo, a to odpowiedź :)

    Oczywiście wymienia się również wszystkie koła.

    Nie wiem czy są łańcuchy w zamienniku, do M70 jest na przykład SWAG, który chwalą, a kosztuje całe 140 PLN w intercarsie, czyli jakieś 100 PLN normalnie.

    Napinacz hydrauliczny jak trzyma to jest ok, ale jak już się tam dostaniesz to wypadałoby wymienić, koszt to chyba parę stów za jeden.

    EDIT: Chciało mi się sprawdzić :)

    łańcuchy ze swaga to koszt około 500 PLN

    ślizg Febi około 400 PLN

    napinacze główny około 180 SWAG

    napinacze pomiędzy około 270 SWAG

    Niestety kół na szybko nie znalazłem.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 21-09-2012 o 12:59
    pozdrawiam Bartek

  2. #52
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Dzięki za ceny, skoro już tyle wiadomo to dla potomności uzupełnienie w postaci kół:

    http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/di...dolny/vDG00131
    http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/di...gorny/vDG00131

    Koło na wale - 270zł
    Koła na wałkach główne - 2x 350zł
    Koło zwrotne (nie wiem czy potrzebne) - 400zł
    Koła na wałkach - 4x 285zł

    Razem: 2510zł :fie:

    Rozumiem, że jak wymienię sam łańcuch i napinacze to rozrząd może hałasować czy coś jeszcze się będzie działo? Ewentualnie można by ocenić zużycie na kołach? Wydaje mi się że rozrząd to przyczyna telepania tego silnika, powoli kończą się możliwości - nowe czujniki, sondy, przepływka, szczelny dolot, głowice po obróbce, nowe uszczelki itd itp.
    Ceny które podałeś są z IC?

  3. #53
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Inur Zobacz posta
    Dzięki za ceny, skoro już tyle wiadomo to dla potomności uzupełnienie w postaci kół:

    http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/di...dolny/vDG00131
    http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/di...gorny/vDG00131

    Koło na wale - 270zł
    Koła na wałkach główne - 2x 350zł
    Koło zwrotne (nie wiem czy potrzebne) - 400zł
    Koła na wałkach - 4x 285zł

    Razem: 2510zł :fie:

    Rozumiem, że jak wymienię sam łańcuch i napinacze to rozrząd może hałasować czy coś jeszcze się będzie działo? Ewentualnie można by ocenić zużycie na kołach? Wydaje mi się że rozrząd to przyczyna telepania tego silnika, powoli kończą się możliwości - nowe czujniki, sondy, przepływka, szczelny dolot, głowice po obróbce, nowe uszczelki itd itp.
    Ceny które podałeś są z IC?
    Ceny nie są z IC, tylko orientacyjne z mojego źródła.

    Widziałem wymianę łańcucha w M30 bez kół i łańcuch szurgotał, że aż było słychać w aucie, decyzja należy do Ciebie, tam i tak skończyło się wymianą kół na nowe. Zobacz, że kolega Maniac w dziale e32 ostatnio opublikował artykuł o wymianie rozrządu w M30, centuś z niego taki, że pożałował na uszczelki nowe, ale koła nowe zasiadły :)

    Jeśli chodzi o części z ASO mam dobre dojście do rabatu, może nie zabójczego, ale przy takiej kwocie się opłaci. Jakby co to daj znać na priva.
    pozdrawiam Bartek

  4. #54
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Dzięki, jakby co to będę pisał choć opłacalność takiego wydatku stoi pod znakiem zapytania, szczególnie że powoli zaczynam mieć kryzys związany z brakiem automatycznej skrzyni i przez głowę przechodzą myśli żeby się auta w przyszłym roku pozbyć.

    Strona do której podawałem linka niby ma ceny po rabatach ale mam dziwne przeczucie że ceny przed rabatem są wyższe niż w ASO do którego jeżdżę.

  5. #55
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Ja u siebie wymieniałem łańcuch główny + ślizg. Części jakoś 400-450zł wyszły (łącznie). Jak robiłem rozeznanie żeby zrobić rozrząd tak jak Ty planujesz to wyszło 4.800zł za same części. Większość z nich nie występowała w zamienniku i w rachubę wchodził tylko OEM.

  6. #56
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Ja u siebie wymieniałem łańcuch główny + ślizg. Części jakoś 400-450zł wyszły (łącznie). Jak robiłem rozeznanie żeby zrobić rozrząd tak jak Ty planujesz to wyszło 4.800zł za same części. Większość z nich nie występowała w zamienniku i w rachubę wchodził tylko OEM.
    I jak wrażenia po wymianie, jakie zmiany? Miałeś problem z niedopasowaniem łańcucha do kół czy jest ok? I na ile realnie oceniasz przebieg silnika? Ja celuję w 400-500tys po tym jak ostatnio oglądałem E38 po przebiegu 800tys.

  7. #57
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Jako że silnik ma już niemal 20 lat, więc z wrażeń to ustały tylko te słuchowe w postaci grzechoczącego o pokrywę łańcucha. Przybytku mocy, równiejszej pracy i innych magicznych i cudownych ozdrowień się nie spodziewałem i się nie zawiodłem :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •