Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 57

Wątek: Remont M60B40-Jak najrozsadniej i jakie ceny. Prosze o pomoc

  1. #31
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    38
    BMW
    E38 Z3
    Skąd
    Kielce
    Grzesiek740
    To nie do Ciebie, jezeli o mnie chodzi.

    Po prostu kolega zadal pytanie nie precyzujac problemow. Niestety mamy to w naturze, ze chcemy pomoc.
    Nie mamy zadnej diagnozy silnika. Dlatego tego typu pytania sa trudne w odpowiedzi.
    Moze remont na oryginalnych czesciach, nowych lub uzywanych, a moze nie warto, lepiej kupic uzywke/silnik/?

    Ten temat zawsze bedzie na forum...

    Pozdrowienia
    Wojtek/Jedrzejow

  2. #32
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    spoko,spoko wiem o co chodzi:)załatw swój temat,problem:)a ja wam później wam głowę będę zawracał;)

  3. #33
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    spoko ja mam dzieści lat:) za byle co się nie obrażam;)a swoją drogą Berlin:)często przelotem;)

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    Grzesiek 740 jak blok jest dobry to warto zrobić resztę bo części do b40 masz po cenie na forum ...
    tragedii niema parę uszczelek, dwie głowy, szlif wału i będzie jak nowa.....

    Aduś 81 ja mieszkam tez w nl i mam rabat w BMW-Renowa Waalwijk... 1000jurków ledwo na vanosy uszczelki i napinacz łańcucha starczyło.. nie licze robocizny bo robiłem sam

  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez arturo193 Zobacz posta
    Jaaasneeee...3.0 jedzie tak samo jak 3.5...nie sadzę.Jesli szukasz M60B40 to moze podpasować silnik od E34 540i...silnik raczej taki sam...a auto duzo tańsze od 7er E38 i pewnie do kupienia w Niemczech za niewielkie pieniądze.
    nom jedzie tak samo kolego. Mam porownanie bo znajomy ma 735iA a ja mam 730iA. Jego jedzie nawet wolniej, ale to zapewne z tego względu za ma szersze i wieksze kola niż moja. w kazdym razie roznica 17 koni w aucie ważącym prawie 2 t nie gra większej roli.Lepiej pojedzie ten, ktory bedzie w lepszym stanie :)

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Dobra Pany, wtrącę swoje trzy grosze jako iż poznałem nieco mechanikę v8 od BMW.
    "remont" to dość ogólne stwierdzenie i takie pytania "czy warto", "co lepsze", "co tańsze", są troszkę nie na miejscu. Przede wszystkim trzeba ustalić co jest przyczyną niedomagań Waszych silników. Jeden ma problem z rozrządem i zaworami, to już wiemy, a drugi?
    Do tego kolegi co ma rozjubany rozrząd. Trzeba by ustalić z jakiej przyczyny i co tak na prawdę się stało w Twoim silniku. Ktoś go rozkręcał, oglądał, badał itd? Mówisz samymi ogólnikami, a to za mało do podpowiedzenia Ci jakiegoś w miarę dobrego rozwiązania.
    Remont V8 jest drogą imprezą, ale da się to zrobić DOBRZE tak, aby to dalej jeździło i cieszyło właściciela, czego jestem naocznym świadkiem. Swój silnik (M62TUB44) zrobiłem sam i może Was to zadziwi, ale jestem niepełnosprawny. Najdroższe z elementów wymienianych były uszczelki :) Komplet na cały silnik kosztował ok 1200zł, ale jest porównywalny jakością z oryginałem, reszta fruktów też dosyć droga, ale cen nie pamiętam, może jutro spojrzę do "dzienniczka" i Was uzmysłowię :)
    U mnie wymieniłem same podstawowe części, jak panewki korbowodowe i główne, pierścienie tłokowe, uszczelki i uszczelniacze, szklanki popychaczy, łańcuch rozrządu i ślizgi łańcucha. Części główne, czyli: blok, głowice, zawory, tłoki, korby, wał itd zostały dokładnie umyte i zmierzone, po czym stwierdziłem, że nie ma najmniejszego sensu ich ruszać, bo są w stanie nienaruszonym. Pierścienie, panewki i łańcuch rozrządu wymieniłem właściwie poprzez nadgorliwość, bo spokojnie mogły pozostać stare i służyć następne kilka lat bezawaryjnie. W każdym razie samochód jeździ, zrobiłem nim ok 10tyś km, nie ubyło żadnych płynów ustrojowych, jest cichy i bardzo mocny. Obecnie nie boje się, że gdzieś dalej wyjadę i coś padnie, raczej nie ma takiej możliwości :) ta pewność to jest właśnie komfort po remoncie, po dobrym remoncie, czego w przypadku używki z samochodu za 1000E nie można powiedzieć...

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    remont to najlepsze wyjscie jeśli masz hajs i najlepiej sam to ogarniasz albo masz kogoś kto na 102% ogarnia. a populacja takich osob w naszym kraju zapewne nie jest większa niż kilkadziesiąt. jesli źle trafisz to będzie ci dopiero przykro :P

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    171
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    berlin
    a ile placiles za rozrzad ?? bo mnie postraszono ze 7000zl za same czesci rozrzadu zaplace i po 700zl za uszczelki glowicy? nie ukrywam...chce moje 4.0 bardziej niz inne badz 3.0-3.5 ale kwestia sa ceny czesci nie mam rozeznania ani dojscia? prosilbym kolego jesli mozesz... zerknij i daj znac ile placiles? mi auto lekko terkotalo jak kupilem, ale po przegazowaniu ustawalo , terkotalo tylko na wolnych...madry po szkodzie stwierdzam ze to byla chyba pompa oleju odkrecona... nieskie cisnienie-walil rozrzad, po przegazowaniu chwilowo ustawalo... az tu przy 1.5tys obr poprostu zgasl... . fakt jest faktem, musze miec:
    -nowe zawory i cala reszte typu szklanki, uszczelniacze takze wymienilbym odrazu,
    -walki do sprawdzenia
    -nowe uszczelki pod glowice
    -łańcuchy rozrzadu+napinacze malych lancuchow+napinacz olejowy+prowadnice
    do sprawdzenia wal,panewki,pompa

    Po auto jade lawetą w sobote rano , zabieram od malo rzeczowego mechanika z okolic gdanska, i zabieram do swojego rodzinnego miasta- Szczecin i wstawiam do czlowieka ogarniajacego temat tylko i wylacznie bmw , w kierunku V8 :-) wtedy bede wiedzial w jakim stanie sa pozostale podzespoly i bede decydowal.

    Jak juz wspominalem, uzytkownik tego forum proponowal mi uzywany rozrzad z przebiegiem 220tys - nie wiem czy takie cos ma sens? oraz glowice ze zrobionymi gniazdami zaworowymi+planowanie + nowe uszczelki po nie za sume 1000zl, to chyba dobra cena, ale mam watpliwosci co do tego uzywanego rozrzadu????

    tak czy inaczej... wole zeby auto postalo kilka miesiecy dluzej i miec zrobione na cacy.... jesli buda sie zacznie sypac.... zmienie a silnik zatrzymam

  9. #39
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    168
    BMW
    E38 730d moje ex:e34 524td,e32 730,e39 525td,e38 728,e38 740,e38 740
    Skąd
    Kołobrzeg
    Cytat Zamieszczone przez Grzesiek740 Zobacz posta
    a ile placiles za rozrzad ?? bo mnie postraszono ze 7000zl za same czesci rozrzadu zaplace i po 700zl za uszczelki glowicy? nie ukrywam...chce moje 4.0 bardziej niz inne badz 3.0-3.5 ale kwestia sa ceny czesci nie mam rozeznania ani dojscia? prosilbym kolego jesli mozesz... zerknij i daj znac ile placiles? mi auto lekko terkotalo jak kupilem, ale po przegazowaniu ustawalo , terkotalo tylko na wolnych...madry po szkodzie stwierdzam ze to byla chyba pompa oleju odkrecona... nieskie cisnienie-walil rozrzad, po przegazowaniu chwilowo ustawalo... az tu przy 1.5tys obr poprostu zgasl... . fakt jest faktem, musze miec:
    -nowe zawory i cala reszte typu szklanki, uszczelniacze takze wymienilbym odrazu,
    -walki do sprawdzenia
    -nowe uszczelki pod glowice
    -łańcuchy rozrzadu+napinacze malych lancuchow+napinacz olejowy+prowadnice
    do sprawdzenia wal,panewki,pompa

    Po auto jade lawetą w sobote rano , zabieram od malo rzeczowego mechanika z okolic gdanska, i zabieram do swojego rodzinnego miasta- Szczecin i wstawiam do czlowieka ogarniajacego temat tylko i wylacznie bmw , w kierunku V8 :-) wtedy bede wiedzial w jakim stanie sa pozostale podzespoly i bede decydowal.

    Jak juz wspominalem, uzytkownik tego forum proponowal mi uzywany rozrzad z przebiegiem 220tys - nie wiem czy takie cos ma sens? oraz glowice ze zrobionymi gniazdami zaworowymi+planowanie + nowe uszczelki po nie za sume 1000zl, to chyba dobra cena, ale mam watpliwosci co do tego uzywanego rozrzadu????

    tak czy inaczej... wole zeby auto postalo kilka miesiecy dluzej i miec zrobione na cacy.... jesli buda sie zacznie sypac.... zmienie a silnik zatrzymam
    to kogos chyba troche ponioslo z tymi 7000zl za rozrzad.Kolego jak chcesz jutro sie dowiem ile w intercarsie kosztuje kompletny rozrzad.

  10. #40
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    171
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    berlin
    ok, bylbym baaaardzo wdzieczny i skory do postawienia bronka na jakims spociku z regionu, juz po remoncie ;)
    )

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •