Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Filtr oleju skrzyni automatycznej

  1. #1
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory

    Filtr oleju skrzyni automatycznej

    Witam,

    Mam prośbę o poradę. Chcę wymienić filtr w automatycznej skrzyni biegów i chciałem zasięgnąć informacji jaki konkretnie filtr mam kupić. Silnik 2,8i po lifcie podwójny vanos, oznaczenia skrzyni jak na foto poniżej (zdjęcia widocznej naklejki widocznej od góry silnika). Można po tej naklejce wywnioskować jaki to dokładnie model skrzyni, aby dobrać odpowiedni filtr?

    Czy wymian takiego filtra jest skomplikowana czy trzeba jakieś specjalne narzędzia? Można to zrobić na kanale, w garażu?
    Ile w takim filtrze mieści się oleju (ile oleju musiałbym uzupełnić w skrzyni po wymianie nowego filtra?)?


  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole
    Szukaj chłopie wszystko jest na forum, a co do modelu skrzyni to znajdź inną naklejkę zieloną lub czarną i tam masz dokładnie model skrzyni(powinna być z boku skrzyni po prawej stronie)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar uzi
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    73
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Leverkusen
    Nie wiem jak jest w 2.8 ale ja u siebie w 4.0 wymieniłem samodzielnie filtr i olej. filtr jest w misce olejowej skrzyni i kosztował mnie 40zł olej musi być oryginalny LTF jak dobrze pamiętam i dostepny był tylko na allegro weszło do mnie 7,5 litra

  4. #4
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez uzi Zobacz posta
    Nie wiem jak jest w 2.8 ale ja u siebie w 4.0 wymieniłem samodzielnie filtr i olej. filtr jest w misce olejowej skrzyni i kosztował mnie 40zł olej musi być oryginalny LTF jak dobrze pamiętam i dostepny był tylko na allegro weszło do mnie 7,5 litra
    Przy wymianie filtra, ile oleju trzeba dolać do skrzyni? Muszę wymienić tylko filtr.
    Trzeba spuszczać cały olej przed wymiana?

    Piotr

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar uzi
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    73
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Leverkusen
    w misce jest na dnie korek spustowy oleju i przez niego tez dolewasz tzn. jak juz wymienisz filtr przykrecisz miske na swoje miejsce to odpal silnik i przez korek ktory odkreciles zeby spuscic olej wlewasz za pomoca wielkiej strzykawki olej az zacznie wyplywac z niej i wtedy zakrecasz i tyle. A wejdzie tam tyle ile potrzeba

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Uzi, ale głupoty piszesz. Jak można przez korek spustowy nalać olej? Chyba sobie na głowę...

    W Twoim samochodzie zamontowana jest prawdopodobnie skrzynia 5hp18, jest to do odczytania na naklejce umieszczonej po lewej stronie, mniej więcej w połowie wysokości i długości skrzyni.
    Tutaj masz zestaw z filtrem, oraz uszczelką:
    http://********.com.pl/pl/p/ZESTAW-D...EJU-5HP18/3081
    Nie da się wymienić filtra bez spuszczenia oleju i zdjęcia miski, a nawet wskazana jest wymiana oleju.
    Procedurę wymiany znajdziesz na forum, co prawda jest dla większej skrzyni (5hp24 bodajże), jednak niczym się nie różni.

  7. #7
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Kolego Rafciu wyudaje mi się że UZI tak właśnie nazywa korek znajdujący się na spodzie miski skrzyni biegów. Sama procedura jest opisana prawidłowo.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Acerbus
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    182
    BMW
    E38 735iA 1999 SHADOW LINE
    Skąd
    Poznań
    Twoja skrzynia to 5HP18 i według zaleceń producenta skrzyni ZF potrzebujesz olej MOBIL ESSO LT 71141 numer 83 22 9 407 807

    Co do procedury samej wymiany kolega matraks zrobił fajną fotorelację Wymiana Oleju
    Mam nadzieje ze w Twojej wygląda to podobnie :)

  9. #9
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Dobra ta instrukcja :)

  10. #10
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez Acerbus Zobacz posta
    Twoja skrzynia to 5HP18 i według zaleceń producenta skrzyni ZF potrzebujesz olej MOBIL ESSO LT 71141 numer 83 22 9 407 807
    Po czym to poznać? Po tej naklejce ze zdjęcia da się to wywnioskować jaki to typ skrzyni?

    Osobiście w skrzyni mam wymieniony olej na Castrol Transmax Dex III Multivehicle, jednak poprzedni właściciel mówił, że nie wymieniał filtra.
    Wymieniać filtr w ogóle jak olej jest zmieniony czy zostawić tak jak jest i sprawdzić ewentualnie czy nie brakuje oleju?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •