Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: 730 V8 wysoki przebieg

  1. #1
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,390
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC

    730 V8 wysoki przebieg

    Witam. Mam możliwość kupna w bardzo dobrej cenie 730 v8 z 1994 z manualna skrz. z LPG. Moje pytanie jest nastepujące auto ma przejechane 330 tys w tym ok 100 na gazie silnik pracuje równo nie ma wycieków ogólny stan bdb. Szukałem juz na forum informacji na temat silnika m60b30 lecz chciałbym poznać opinie czy jest sens kupowac z tak duzym przebiegiem i czy to wogole jest duzy przebieg jak na ten silnik i ewentualnie co by mu trzeba sprawdzic na poczatek? Dziękuje za pomnoc i pozdrawiam.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Jeśli jest w bdb stanie kupuj śmiało.Wiele osób patrzy tylko na przebieg i woli auto z nie istniejącą skórą na kierownicy i przetartymi fotelami,ale przebiegiem "150 tyś km",niż z 400 tyś km na liczniku,ale w nienagannym stanie ;)
    Ostatnio edytowane przez marek1132 ; 26-11-2011 o 07:53
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Jeżeli silnik jeździł na dobrym oleju i ktoś w miarę o niego dbał (czytaj - np. zawsze ten olej był, nie przegrzał silnika itp.), to 330tyś. nie robi na nim wrażenia.

  4. #4
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez xsilver Zobacz posta
    Jeżeli silnik jeździł na dobrym oleju i ktoś w miarę o niego dbał (czytaj - np. zawsze ten olej był, nie przegrzał silnika itp.), to 330tyś. nie robi na nim wrażenia.
    Dokładnie,jeśli ktoś dbał o silnik i to rzeczywisty przebieg to śmiem twierdzić że zrobi jeszcze drugie tyle bez żadnego problemu

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    albo i 3 razy tyle większość 7 którymi się poruszamy ma pewnie grubo powyżej 330k i nawet o tym ne wiemy i cieszymy się nimi codziennie :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    na poczatek pozbieraj śruby od pompy oleju z miski i wkrec je na swoje miejsce :P w 2 kolejnosci zapewne trzeba bedzie wymienic odme.

    Poza tym silnikiem aż tak bym się nie przejmował bo taki silnik to kupisz za 1000zl na allegro z gwarancją wiec nawet jak padnie to nie jest to jakaś wielka tragedia. bardziej skupilbym sie na skrzyni, bo ja ci padnie ten manual w V8 to dopiero bedzie placz - towar mocno deficytowy na rynku wtornym i srednio 2x drozszy od silnika. sprzeglo wraz z dwumasem to jest ponad 2000zl. takze na to lepiej zwroc uwage aby bylo w dobrym stanie
    Ostatnio edytowane przez dobrus ; 26-11-2011 o 12:43

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez dobrus Zobacz posta
    na poczatek pozbieraj śruby od pompy oleju z miski i wkrec je na swoje miejsce :P w 2 kolejnosci zapewne trzeba bedzie wymienic odme.
    Nie wiadomo czy ktos juz nie dokrecił pompy...ja u siebie odkreciłem miske i okazało sie,że pompa dokrecona,nawet śruby zmienione...ale warto sprawdzic dla świętego spokoju.Co do odmy to jeśli chodzi równo i nie pali oleju to raczej jest ok.Przebiegiem się nie przejmuj...mój E320 ma najechane 312 tysiecy i chodzi jak zegarek,nawet oleju nie bierze a moc ma niesamowitą...pomacaj dokladnie autko i jesli technicznie jest wszystko OK to bierz jesli chcesz mieć z gazem...jeszcze sprawdził bym ewentualnie ciśnienie na tłokach czy jest równe.Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  8. #8
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,390
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Dzieki serdeczne za zainteresowanie . A kolego odnośnie tej skrzyni to jaki jest jej realny przebieg do zrobienia i czy sa jakies babcine :) sposoby zeby wybadac sprawę jak się ona razem ze sprzegłem trzyma.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    skrzynia powinna przezyc samochod przy normalnej eksploatacji, ale wiadomo jak to bywa. sprawdzasz w standardowy sposob, czy biegi wchodza lekko, nie szarpie przy zmianie biegow,czy sprzeglo sie nie slizga,dwumas nie stuka, nie buja buda na jalowych obrotach etc

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez dobrus Zobacz posta
    na poczatek pozbieraj śruby od pompy oleju z miski i wkrec je na swoje miejsce :P w 2 kolejnosci zapewne trzeba bedzie wymienic odme.

    Poza tym silnikiem aż tak bym się nie przejmował bo taki silnik to kupisz za 1000zl na allegro z gwarancją wiec nawet jak padnie to nie jest to jakaś wielka tragedia. bardziej skupilbym sie na skrzyni, bo ja ci padnie ten manual w V8 to dopiero bedzie placz - towar mocno deficytowy na rynku wtornym i srednio 2x drozszy od silnika. sprzeglo wraz z dwumasem to jest ponad 2000zl. takze na to lepiej zwroc uwage aby bylo w dobrym stanie

    aha....... 2x drozszy od silnika towar..:D


    Ja mam kolego 3.0 z95 r w manualui:) smiga az milo a ma pewnie z 400k;) JAK DBASZ TAK MASZ! pamietaj to jest podstawoiwa zasada;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •