Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: duży wzrost spalania na biegu jałowym

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja

    duży wzrost spalania na biegu jałowym

    witam
    na postoju gdy odpalone jest auto zauważyłem, że drastycznie wzrasta spalanie benzyny. Wzrost jest tak duży, że zmienia się co kilka sekund, po 5 minutach na biegu jałowym dochodzi do 35 l/100km. Zmieniłem przepływomierz ale to nie pomogło. Może ktos wie czym to jest spowodowane?
    kosaaro

  2. #2
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Nie jestem pewien, ale czy komp na biegu jałowym nie przelicza spalania na godziny?

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    nawet jeśli to w ciągu godziny 35l nie spali. Myślę że w przypadku V8 nie będzie to więcej niż 3l przy sprawnych sondach.
    Jeśli ten odczyt jest na ekonomizerze w liczniku to jest ok. On liczy spalanie paliwa względem prędkości która jest równa 0 więc spalanie wychodzi nieskończenie wysokie stąd w większości bmw ekonomizer na postoju i biegu jałowym się chowa za licznik.
    Zmieniłeś przepływkę tylko dlatego czy masz jakieś objawy?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    zmieniłem przepływkę bo na zimnym skokami jechał , miałem również nieszczelność w układzie wydechowym za katalizatorami (take łączniki) wymieniłem to bo myślałem, że sądy przez to głupieją i zwiekszyło sie spalanie, spalanie widze na ekranie i poprostu zmienia się co kilka sekund , pewnie po 10 minutach to było by 40l/100km , wcześniej nic nie wzrastalo na biegu jałowym (zapalony silnik na parkingu) skasowałem błedy komputera przed zalozeniem przepływki i narazie nie wyskoczy żaden ale mało przejechałem od tego czasu (10km), wcześniej wyskakiwał mi bład przepływki i sądy ale myslałem ze to przez tą nieszczelność za katalizatorem, teraz juz nieogarniam tego , podczas jazdy spalanie wzrosło tez o około 8l/100km więc może sąda ?
    kosaaro

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    sprawdzałem spaliny i wszystko w normie czy to wyklucza sady?
    kosaaro

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    30
    BMW
    BMW e32 m30b30
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Witam kolego mi tez na biegu jalowym pokazuje spalanie 39,5l/100km na cyfrowym a na manualnym wskazowka sie chowa i z tego co wiem w kazdym bmw ekonomizer pokazuje maksymlne spalanie na postoju u ojca w e36 tez spalanie na postoju pokazuje maksymalne spalanie wiec nie masz powodow zeby sie tym martwic. Pozdrawiam

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Wczoraj bawiłem się zegarami i z tego co pamiętam, to u mnie spalanie na 'P' z włączoną klimą 2,3L/h, a na 'D' 2,9-3,2L/h (ale engine V12). Natomiast spalanie chwilowe na 'P' i 'D' (auto cały czas stoi) 0,00L/km, dopiero jak ruszę to pokazuje spalanie nawet do 180L/km.
    A zapomniałem, że faktycznie w trakcie postoju spalanie rośnie, ale nie tak drastycznie. Może jakieś 0,10L co kilka, kilkanaście minut.
    Ostatnio edytowane przez tgracing ; 29-11-2011 o 09:32
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jonash
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    387
    BMW
    Było E38 740iA '01 | 318 TDS Touring '97
    Skąd
    Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez Kuki Zobacz posta
    Witam kolego mi tez na biegu jalowym pokazuje spalanie 39,5l/100km na cyfrowym a na manualnym wskazowka sie chowa i z tego co wiem w kazdym bmw ekonomizer pokazuje maksymlne spalanie na postoju u ojca w e36 tez spalanie na postoju pokazuje maksymalne spalanie wiec nie masz powodow zeby sie tym martwic. Pozdrawiam
    U mnie w e36 tak samo pokazywało. Ale w kompie powinna być opcja ukryta pokazująca faktyczne chwilowe spalanie. U mnie w e36 w zalezności od włączonych dodatków prądożernych spalanie było międzye 0,4, a 0,8L w postoju.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    wcześniej nie wzrastało nic tylko stało w miejsu, miałem zawsze 14-15l/100km a teraz rośnie cały czas . A w czasie jazdy pokazuje 25l/100 i faktycznie tyle pali, coś jest nie tak (tylko nie piszcie że to normalka i tyle palą v8) Jak by wtryski lały to by chyba w spalinach wyszło ??
    kosaaro

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    dziś sprawdziłem spalanie w zegarach i na postoju 1,8l/h a średnie spalanie to 16l/100km. Dlaczego więć na monitorku pokazuje 25l/100km ? Jakis błąd monitorka.? gdzie moge sprobowac skasowac błędy monitorka w impie ?
    kosaaro

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •