Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Głośniki tylne E38 !

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie

    Głośniki tylne E38 !

    Witam kolegów i zacznę od tego że przymierzam się do wymiany tylnych głośników z powodu ich trzeszczenia a dokładnie jednego i teraz mam do Was pytanie czy wymienić na takie same czy jakieś inne innej firmy ? Co byście mi polecili oczywiście głośniki za rozsądne pieniądze nie jestem aż takim audiofilem żeby płacić wielkie pieniądze w coś co będzie wykorzystywane przez kilkanaście minut dziennie. Domyślam się że wielu z Was już podobny problem miało i macie w tym temacie ciekawe spostrzeżenia i cenne uwagi. pozdrawiam i czekam na podpowiedzi............

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    ale w półce czy w drzwiach?? bo jak w drzwiach to ja wymieniłem oryginalne Nokie na Sony przód/Alpiny tył i szału ni ma :P

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Niema sensu bez zmiany sprzętu wymieniać głośniki na inne niż fabryczne, Większe średnicowo lub o grubszej cewce będą miały gorszą dynamikę od ori...
    Można poszukać głośników o lepszej dynamice ale na pewno nie będzie tańszy od ori;)
    V8 Garage

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    Dokładnie chodzi o głośniki tylnych drzwi bo nie mam DSP ale skoro mówicie że wymiana na inne za wiele nie da to chyba zmienię na ori.... A może jakaś mała tuba do bagażnika by pomogła??? Koledze w E36 na ori... radiu podłączyli w bagażniku taki nie za duży sub.. i zupełnie inne doznania oczywiście bez przesady ale jak dla mnie to jest o "niebo" lepiej. Oczywiście w tym radiu nie było wyjścia na żadne wzmacniacze ani subwof... ale podpięli się pod tylny głośnik jakaś cewka czy zwrotnica (nie wiem dokł.) i sub.. grał jak się patrzy. Może czegoś takiego spróbować???

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ventola
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    403
    BMW
    e38 740iA (m62b44)
    Skąd
    W-wa
    Podpinając się pod temat, bo widzę że to nie przypadek - co jest powodem trzeszczenia jednego z głośników. Czasami słychać nawet na wyłączonym zapłonie.
    Prowadzę swoje życie, a nie BMW ...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Cytat Zamieszczone przez maniek42 Zobacz posta
    A może jakaś mała tuba do bagażnika by pomogła??? Koledze w E36 na ori... radiu podłączyli w bagażniku taki nie za duży sub.. i zupełnie inne doznania oczywiście bez przesady ale jak dla mnie to jest o "niebo" lepiej.
    Według mnie do 7 nie pasuje "pierdziawka" w postaci małej tuby, ponadto 7 ma oddzielona przestrzeń bagażowa metalowa przegrodą...
    Jeżeli juz poprawiać audio to najlepszym rozwiązaniem wg. mnie będzie zastosowanie wielokanałowego wzmacniacza i wymiana głośników wewnątrz auta z odpowiednim ich poxniejszym wytłumieniem (oraz doposażenie w tylna półkę nie koniecznie z ori głośnikami)

    Cytat Zamieszczone przez maniek42 Zobacz posta
    Oczywiście w tym radiu nie było wyjścia na żadne wzmacniacze ani subwof... ale podpięli się pod tylny głośnik jakaś cewka czy zwrotnica (nie wiem dokł.) i sub.. grał jak się patrzy. Może czegoś takiego spróbować???
    Jeśli juz to podłączyc się do przedwzmacniacza w radiu (w 7 nie musisz) i zsumować sygnał z obu kanałów, pomimo że niższe częstotliwości nie są kierunkowe to nie zawsze z obu głośników ( L,R) dobywa się dźwięk niskich częstotliwości (np. muzyka klubowa) a w takim przypadku podpiecie sie tylko pod np. tylny lewy głosnik ( najbardziej "szałowy" sposób jaki widziałem na podpiecie w ten sposób suba to potencjometr ) spowoduje ze sub nie zawsze zagra wtedy gdy powinien...
    V8 Garage

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    Tak na marginesie E36 też miało metalową przegrodę za siedzeniami tylnymi i jakoś ten "bass" docierał do środka ale to mniej ważna kwestia osobiście jak pisałem w swoim poście nie chciałbym "ładować" dużej kasy w ten sprzęt audio ( wzmacniacze itp. ) tylko jak się da i jeżeli można to wymienić tylko seryjne tylne głośniki na takie które dają lepszy dźwięk (głównie bass) od tych zamontowanych. Najlepiej gdyby pasowały w mocowania ori... lub jakaś mała przeróbka we własnym zakresie. pozdro.................

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Bez dołożenia dodatkowego wzmacniacza nie poprawisz audio, a wymianą samych głośników nic nie wskórasz a wręcz możesz sobie tylko pogorszyć jakość dźwięku...
    V8 Garage

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kasin
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    155
    BMW
    E38 735i
    Skąd
    Końskie
    witam ,tak samo ze zmienieniem głośników bo te orginalne to jest jakaś pomyłka konstruktora :P mam zamiar kupić taki zestawik
    http://allegro.pl/infinity-ref-5030cs-13cm-tweeter-zwrotnic-fv-sklep-i1952085761.html

    mam nadzieje ze zda egzamin a jeśli nie to jak tomgtdek69pisał jakiegoś wzmaka dołożyć i wtedy nie ma opcji żeby to grało jak seria:D

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    oj ori nie sa takie zle, moje nowe graja glosniej i czysciej ale basu 0, ori troche bass ma ( tak to jest jak sie kupuje a niewieco)

    dlatego tez chce dolizyc TUBE, podlaczylem kumpla na chwile pod glosmik przez zwrotnice i gralo git. wiec jak podlacze do radia ( sony) wzmak a do wzmaka tube ( wyjscie na suba a nie pid glosnik) to wydaje mi sie ze bedzie git. bo moje glosniki w drzwiach nakur... az uszy bola ale tylko wysokie, wiec tuba da bass i powinno byc OK

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •