Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Nie działa klakson, wycieraczki i radio

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    21
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    pod warszawy

    Nie działa klakson, wycieraczki i radio

    Witam i proszę o pomoc. W moime38 dość często po przekręceniu kluczyka nie działa radio klakson i co najbardziej mnie denerwuje - wycieraczki. Czasami po jakimś czasie słychać dźwięk przypominający zaciągniecie hamulca ręcznego, wtedy włącza się telefon i już wszystko działa. Pomóżcie bo bez wycieraczek ani rusz.

  2. #2
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Powinieneś zlokalizować skąd dochodzi ten dziwny dzwięk po któym wszystko zaczyna działać, wtedy coś więcej można będzie podpowiedzieć.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    21
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    pod warszawy
    Dźwięk wydobywa się z pod maski ale zlokalizowanie go będzie raczej nie możliwe bo dzieje się to podczas jazdy. Próbowałem przytrzymać go trochę stojąc ale niestety nic z tego.

  4. #4
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Sprawdź bezpieczniki i przekaźniki w skrzynce pod maską (czarna skrzynka od strony pasażera na podszybiu)
    Są tam też sterowniki silnika i skrzyni a pod nimi przekaźniki od wycieraczek, czasami zdaża się ze zatyka się odpływ z tej skrzynki i wszystko pływa w wodzie.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    21
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    pod warszawy
    Wszystkie sprawdziłem, te w bagażniku też. Problem musi być gdzie indziej. Czy akumulator miałby na to jakiś wpływ? Nie mam pojęcia jak długo był niewymieniany.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    sprobuj podmienic modul komfortu bo on odpowiada za to wszystko

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    21
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    pod warszawy
    Dzięki. Właśni enie miałem pewności czy za wszystkie te sprawy jest odpowiedzialny ten sam moduł. Mam jeszcze jedno pytanko mianowicie jak mi się wszystko włącza podczas jazdy i słychać ten dźwięk to zapala sie również czerwona kontrolka poduszki czy to oznacza że za airbagi jest odpowiedzialny moduł komfortu?

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    A ja mysle ze to jest kostka stacyjki . Standard w e38 . Zobacz sobie czy jak nie masz radia a pali sie air bag jak zapalisz lampke od podswietlenia lusterka , to czy wszystko wroci do normy .

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    21
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    pod warszawy
    Zrobię jak mówisz. Dziwiło mnie to że jak odpalam samochód z rana to wszystko jest wporządku, dojeżdżam dosłownie 50m na stacje i po tankowaniu znowu nie działa także zamoczenie czy zamarznięcie bezpieczników odpadało. Myślałem nad tym modułem ale sprawdzę stacyjkę.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Ja mam takie same objawy a kostke juz wymieniam 2 rok. Juz raz to rozkladalem ale okazalo sie ze kostka nie ta . Zobacz dokladnie jaki masz rok i miesiac produkcji bo byla zmiana i sa 2 rodzaje.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •