Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Servotronic

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    762
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    Trochę offtopic, ale właśnie u siebie muszę się za to zabrać i nie ukrywam, że wspieram się twoim wpisem w temacie z E24. Objaw ten sam: servotronic działa w zależności od "pogody".

  2. #22
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez jpj Zobacz posta
    Trochę offtopic, ale właśnie u siebie muszę się za to zabrać i nie ukrywam, że wspieram się twoim wpisem w temacie z E24. Objaw ten sam: servotronic działa w zależności od "pogody".
    W takim pryzpadku bardziej obstawiałbym sam elektrozawór na przekładni, a dokładniej zapchane sitko.
    Dwie śruby i zdejmnujesz zawór. Sitko najpewniej zostanie w przekładni i trzeba się z nim delikatnie obchodzić przy wyciąganiu, żeby nie uszkodzić.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    762
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    W takim pryzpadku bardziej obstawiałbym sam elektrozawór na przekładni, a dokładniej zapchane sitko.
    Dwie śruby i zdejmnujesz zawór. Sitko najpewniej zostanie w przekładni i trzeba się z nim delikatnie obchodzić przy wyciąganiu, żeby nie uszkodzić.
    Cześć

    Sitko czyszczone dwa razy, całość przelałem tak samo dwukrotnie nowym płynem, podmieniałem dwa czujniki, dałem nowy zbiornik, wymieniłem oring na czujniku, ogólnie wycieków brak. Możliwe, że po prostu sam już mogę nie czuć różnicy i orientować się jak to powinno działać poprawnie (wydaje mi się, że na parkingu musi działać lżej). Mam pytanie. Czy sam czujnik jakoś się reguluje? Widzę, że jest tam opcja "kręcenia" go imbusem. Jest jakaś zalecana grubość tej szczeliny pomiędzy głównym korpusem czujnika, a trzpieniem wchodzącym do przekładni?
    Ostatnio edytowane przez jpj ; 26-04-2021 o 22:04

  4. #24
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Może moderacja wydzieli nasze posty i przeniesie do działu e32.
    Może być tez tak, że właśnie ten moduł/sterownik siada.
    TUTAJ DIY z naprawy takiego sterownika.
    Ja bawiłem się w to kilka razy, jak już pisałem. I w końcu dałem sobie spokój.
    Strata czasu o pieniądzach już nie wspominam.
    Co do zasady działania to powinno być jak piszesz, przy małych prędkościach, parkingowych, powinniśmy mieć max siłę wspomagania.
    Przy wyższych prędkościach, wspomaganie powinno być mniejsze i kierownica powinna chodzić ciężej.
    Niebardzo wiem o jakim imbusie mówisz.
    Na obudowie elektrozaworu (to chyba czujnik, o którym wspominasz) są 4 śruby, dwie mocują go do przekładni, a dwie skręcają denko z korpusem EZ.
    TAK to wygląda po rozkręceniu.
    Można poczyścić iglicę i jej kanał. Niektórzy, łącznie ze mną, naklejają radiatorki, np. dedykowane do procesorów, na EZ, żeby lepiej odprowadzać ciepło.
    Ja pokusiłem się nawet o wykonanie osłony termicznej.
    Obydwa zabiegi zastosowałem na starym EZ i nie przyniosły efektu, ponieważ zapchane sitko było winowajcą.
    Założyłem nowy EZ i używam narazie bez "wspomagaczy".

  5. #25
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    Może moderacja wydzieli nasze posty i przeniesie do działu e32.
    Wniosek rozpatrzono pozytywnie, następnym razem jednak proszę o załącznik do wniosku

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    762
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL

    Post

    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    Na obudowie elektrozaworu (to chyba czujnik, o którym wspominasz) są 4 śruby, dwie mocują go do przekładni, a dwie skręcają denko z korpusem EZ.
    TAK to wygląda po rozkręceniu.
    Można poczyścić iglicę i jej kanał. Niektórzy, łącznie ze mną, naklejają radiatorki, np. dedykowane do procesorów, na EZ, żeby lepiej odprowadzać ciepło.
    Ja pokusiłem się nawet o wykonanie osłony termicznej.
    Obydwa zabiegi zastosowałem na starym EZ i nie przyniosły efektu, ponieważ zapchane sitko było winowajcą.
    Założyłem nowy EZ i używam na razie bez "wspomagaczy".
    Samego czujnika nie rozkręcałem, ale sprawdzę jeszcze tak jak to opisujesz, plus może ponownie podmienię ten jasnobeżowy moduł. Poniżej dodatkowo zaznaczyłem na zdjęciu o co mi chodzi z tym czujnikiem, imbusem regulacji, "szparą".



    Dzięki za sugestię i pomoc!

  7. #27
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Ja, żeby potwierdzić/wykluczyć moduł podpiąłem pod jego wyjścia zwykły mierniki i patrzyłem czy i jak zmienia się napięcie w zależności od prędkości auta.
    Przy zerowej prędkości u mnie to ca. 6V, przy wyższych prędkościach i braku wspomagania servotronic'a, napięcie spada do 2,5-3V.
    Teraz już załapałem o co chodzi z regulacją imbusem. Na fabrycznie nowym EZ chyba dolna krawędź tego tłoczka licuje się z krawędzią tej okrągłej podstawki.
    I nie ma tam wtedy żadnej przerwy/szpary.


    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Wniosek rozpatrzono pozytywnie, następnym razem jednak proszę o załącznik do wniosku
    Coś pomyślę następnym razem, ale z doświadczenia wiem, że im więcej załączników tym bardziej głowa boli od ich rozpatrywania.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 27-04-2021 o 19:46

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    762
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    Bardzo dziękuję za informację. Będę to jeszcze raz sprawdzać w połowie maja, wtedy również dam znać czy wszystko działa jak należy.

    BTW, na AliExpress znalazłem taki zestaw naprawczy uszczelek do Bmw E32/E31 numer OEM: 32131134768. Pytanie czy ktoś z Was miał z tym styczność? Zamawiał to? Cena na poziomie 19$, więc jakoś nie zabija.

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    762
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    Tak informacyjnie: podmieniłem moduł servotronica, który kiedyś kupiłem na zapas i problem poniekąd ustał. Wszystko według mnie działa. Oczywiście nie mam porównania do innego E32 z servo, więc bardziej mogę stwierdzić, że jest to moja subiektywna opinia. Nie mniej jednak procedura rozwiązania problemu była następująca: czyszczenie sitka czujnika wraz z nowym simeringiem i podmianą czujnika, nowy płyn (plus zbiornik lub jego czyszczenie) - nawet dwukrotnie :), na koniec sprawdzenie modułu wraz z odpowiednim napięciem paska od wspomagania. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez jpj ; 05-07-2021 o 00:27

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DobraMorda
    Dołączył
    Feb 2020
    Posty
    164
    BMW
    750i 92r, 760Li 04r, 525tds 91r, 520i 92r, 328i cabrio 96r
    Skąd
    Sosnowiec
    Możesz sprawdzić u mnie kiedyś, też wydaje mi się że nie działa to u mnie prawidłowo

    Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •