Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Słabe ogrzewanie

  1. #11
    Początkujący Użytkownik Awatar Darth_Kaker
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    72
    BMW
    E38 M60B40 '94
    Skąd
    Łódź
    Wisko działa dobrze. W zasadzie jak odkurzacz :P dodac troszeczke gazu to nogawki faluja :D

    Ok czyli co, znaleźć panel climatronika na podmianke i sprwdzic poprostu?
    BMW to nie samochód. BMW to styl życia :D


  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    Tak jak mówisz kupić lub pożyczyć od kogoś i sprawdzić nie trzeba kodować bo nawiewami powinno sterować bez potrzeby kodowania panelu. Najlepiej gdyby panel był z tego samego roku produkcji co Twoje auto. Prosta i szybka przekładka i zaraz będzie wiadomo czy jest dobrze czy trzeba szukać dalej. pozdro.......

  3. #13
    Początkujący Użytkownik Awatar Darth_Kaker
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    72
    BMW
    E38 M60B40 '94
    Skąd
    Łódź
    Sprawdze w poniedziałek i zobaczymy co z tego bedzie. To było tak proste że aż mi głupio że sam na to nie wpadłem :P
    BMW to nie samochód. BMW to styl życia :D


  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    mam taki panel jak by co to tanio oddam
    kosaaro

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    21
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Radom/Londyn
    No ja tez mam podobny problem, czy ustawie małą czy dużą temperaturę, to powietrze leci cały czas takie samo a w dodatku tego przy skręcaniu np w zakręt 90 stopni zalatuje zimne powietrze heheh nie wiem o co chodzi:) ma ktoś jakiś pomysł?

  6. #16
    Początkujący Użytkownik Awatar uzi
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    73
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Leverkusen
    Ja też już od tamtego roku marzłem bo auto zagrzane jak powinno temp. na wskaźniku w pionie a tu letnim zawiewa. W tamtym tygodniu zabrałem się za to ostro. Zacząłem od zaworów od ogrzewania i po rozebraniu ich znalazłem przyczynę, po prostu przytarły się i nie pracowały, mało tego pompka elektryczna która jest ich częścią w dziwny sposób nie miała łopatek które miały za zadanie doprowadzać płyn chłodniczy do nagrzewnicy w środku, były wszystkie wyłamane. Więc czekał mnie wydatek rzędu 130zł na zakup używanych zaworków od E39 bo też pasują. I teraz już po 5min jazdy mam upał w środku. A na finish mojej pracy z ogrzewaniem postanowiłem sobie domontować ogrzewanie postojowe Eberspacher i teraz to az mi się chce w te mroźne poranki wsiadać do już rozgrzanego wnętrza mojego naleśnika. Zima już mi niegroźna :)

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    21
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Radom/Londyn
    Noo fajna sprawa, a od czego zacząć grzebanie i szukanie tych zaworów ogrzewania?? W środku czy pod maską? Ten "Eberspacher" to ingerencja w elektronikę czy jakieś części trzeba dokupywać?? Może podał byś opis co i jak, pewnie dużo osób skorzysta.

  8. #18
    Początkujący Użytkownik Awatar Darth_Kaker
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    72
    BMW
    E38 M60B40 '94
    Skąd
    Łódź
    Mam panel na podmianke. Ale jak coś to będę szukał climatronika eu z przyciskiem max, a nie rest.
    BMW to nie samochód. BMW to styl życia :D


  9. #19
    Początkujący Użytkownik Awatar uzi
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    73
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Leverkusen
    zaworki są pod maską za silnikiem na podszybiu takie dwie szare metalowe puszki. Trzeba odłączyć od nich węże wodne dwie kosteczki elektryczne i szarpnąć do góry bo są tylko wciśnięte na takie gumki. Potem rozkręcić kilka śróbek z łebkiem torx i oddzielić zaworki od plastikowej obudowy tam będziesz miał takie metalowe bolce ze stożkowym zakończeniem i trzeba je przeczyścic papierkiem poskładać i powinno latać warto zajrzeć też do pompki wodnej elektrycznej która jest przymocowana do obudowy tych zaworków bo może byc tak że albo nie działa albo ma połamane łopatki turbinki tak jak u mnie. Co do ogrzewania postojowego to nie ingerujesz zabardzo w elektryke zamontowałem je w miejscu orginalnego montażu w nadkolu lewym wpinasz się wężami gumowymi w obwód chłodzenia silnika podłączasz tylko plus i minus montujesz zegar do sterowania i załączania ogrzewania w moim przypadku zamontowałem w popilniczce tak żeby niebyło tego widać i wpinasz się w obwód klimatronika przecinając przewód żółty z zielonym paskiem i cieszysz sie z tego że rano przychodzisz na parking wszyscy gazują swoje auta skrobia szyby a ty wsiadasz odpalasz i jedziesz w cieplutkim aucie :P

  10. #20
    Początkujący Użytkownik Awatar uzi
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    73
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Leverkusen
    Jak kogoś będzie interesował bardziej temat to mogę zrobić foto relację. Używane ogrzewania kompletne to koszt około 1000zł nowe to 2000zł ale jak dla mnie to warto zainwestować

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •