Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Operacja M60B40- stukajaca panewka[?]

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    171
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    berlin

    Operacja M60B40- stukajaca panewka[?]

    witam. nosze sie z zamiarem kupna silnika ktory mial luzna pompe oleju i co za tym idzie przytarl sie ponoc na panewce albo cos, poniewaz stuka, a wlasciciel silnika tak o to scharakteryzowal opis silka :
    "POCHODZI Z AUTA SPROWADZONEGO Z NIEMIEC,NIESTETY NA WOLNYCH PALI SIĘ KONTROLKA OLEJU i SŁYCHAĆ PANEWKĘ,GŁOWICE OK,EWENTUALNA WYMIANA PANEWKI LUB SZLIF WAŁU"
    w rozmowie dowiedzialem sie ze po odpaleniu zimnego chodzi ok. dopoki sie olej nie rozgrzeje , wtedy zapala sie kontrolka i stuka niby ta panewka...
    Teraz tak, posiadam silnik ktory ma dol zdrowy tj. wal ,panewki etc. ale ma rozwalone zawory(kolizja rozrzadu) czy taka operacja przeszczepienia walu z panewkami (badz +nowe panewki) + ew. pompa oleju ze starego silnika . Czy w ogole oplaca sie kupowac taki silnik po takim czyms, czy moze uszkodzenia moga byc wieksze badz inne, co wykluczy mozliwosc dluzszego, bezawaryjnego uzytkowania? z pewnoscia ten silnik jest tanszy niz chocby same 2 uszczelki pod glowice + uzywany rozrzad, nie mowiac o nowym .... bede wdzieczny za konkretne odp. a sadze ze chyba ktos ma doswiadczenie z m60 po odkreceniu sie pompy + stuki panewki . Pozdrawiam serdecznie :)

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    mam caly m60b40 na czesci, co potrzebujesz?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Z takich dwóch silników, da się złożyć jedną sensowną całość i jeszcze kupa części na przyszłość zostanie :)
    Trzeba tylko dobrego mechaniora z głową na karku.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    171
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    berlin
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191 Zobacz posta
    mam caly m60b40 na czesci, co potrzebujesz?
    Witaj , u mnie padlo 38 zaworow, i caly rozrzad wiec poprostu nie oplaca mi sie kupowac tych czesci gdzie zawory i tak nowki bym musial kupic, rozrzad uzywka+ docieranie zaworow, planowanie glowicy+uszczelki to wyniesie mnie 2x tyle za ile kupilem silnik ten ze stukajaca panewka , wiec poprostu bardziej mi sie oplaci przelozyc wal+ nowe panewki i do tego uszczelki pod miski , niz remont gory :) Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi :)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    20
    BMW
    BMW E38 4.0i V8
    Skąd
    Częstochowa
    gdzie ty masz w tym silniku 38 zaworow??

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    171
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    berlin
    sorry, mialo byc 28 * :-)

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    moge sprzedac 2 kompletne glowice po planowaniu i szlifie gniazd + łancuch, slizgi itp + uszczelki za 1000zl

  8. #8
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Poszlo 28zaworow- rozumiem ze spotkaly sie z tlokami... jesli tak to na jakiej podstawie twierdzisz ze masz dobry wal/panewki/itp (demontowales, mierzyles, wywazales?? )- cos mi sie wydaje ze caly silnik do wymiany bo z tego nic nie bedzie.

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Jak do tej pory nie widziałem silnika który po kolizji tłoków z zaworami miał uszkodzony wał, lub panewki. Tłoki jeśli mają uszkodzenia to są przebijane na wylot, ale dzieje się to w niewielu przypadkach, najczęściej wtedy kiedy silnik kręcony jest do czerwonego pola i jest mocno zagrzany. Wtedy siła uderzenia zaworu o tłok, wyrywa w nim dziurę. Inną sprawą jest urwanie grzybka zaworu, przy znacznej prędkości obrotowej. Jednak wtedy zarówno tłok, jak i głowica są mocno "okaleczone".
    Jednak te przypadki, to rzadkie okazy do podziwiania. Najczęściej zawory zwyczajnie się zginają, a w niekiedy dochodzi do uszkodzenia prowadnic zaworowych, a jeszcze rzadziej gniazd zaworowych.
    Dlatego po rozebraniu swojego silnika i ocenie rzeczywistych uszkodzeń podejmij decyzję odnośnie kupna innego silnika, bądź samych części.

    Do piotrb90
    M60/62 mają 32 zawory
    4 zawory przypadają na jeden cylinder, a mamy tych cylindrów 8.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Grzesiek740 Zobacz posta
    ...
    Myślisz, że jak silnik pracował bez oleju i zatarł się na wale to reszta będzie w idealnym stanie ? A co z górą silnika, która ma gorsze warunki pracy (dużo wyższa temperatura) i gorsze smarowanie ? Co z gładziami, pierścieniami ? Reszta to pewnie sieczka...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •