Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47

Wątek: basowy dźwięk w e38 740i m60b40

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa

    basowy dźwięk w e38 740i m60b40

    Witam czy ma ktoś fajny pomysł na zrobienie lekko basowego dźwięku w e38 740i, słyszałem ostatnio e38 4.0 i po dodaniu gazu naprawdę pięknie burczała dla ucha słychać było że to v8, dodam iż zdziwił mnie fakt że jak usuwałem katy to pomimo 2 oddzielnych wydechów środkowy tłumik jest dla nich wspólny czy nie byłby lepszy efekt rozdzielając całkiem?druga sprawa to czy ten tuning dotyczy końcowych tłumików?
    sławomir

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    jest sporo opisane w tym temacie - najprostszy sposob to wyciecie ostatnich tlumikow i wstawienie zwyklych rur - jest sporo glosniej ale slychac ten bulgot o ktory Ci chodzi - druga to modyfikacja koncowych puszek - poszukaj na forum bo juz o tym bylo. a trzecia sprawa - to czy do e38 pasuje taki bulgot? ;)
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez BRABUS Zobacz posta
    na forum bo juz o tym bylo. a trzecia sprawa - to czy do e38 pasuje taki bulgot?
    Właśnie...moim zdaniem nie pasuje kompletnie...740 ma tak skonstruowane wydechy,że na wolnych pracuje bardzo cicho i przyjemnie a gdy doda sie ostro gazu ruszajac lub redukując bieg na niższy to już symfonia wywołująca przyjemny dreszcz...ale jak chcesz,żeby bulgotał Ci jak Trans am z lat 70tych i w trakcie jazdy eksplodował łeb...to proszę bardzo,zrób z autka inwalidę i amputuj co popadnie...np końcowe tłumiki.Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez arturo193 ; 23-11-2011 o 14:12
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    M60 nigdy nie będzie brzmiał jak TransAm z lat 70tych lub jakiekolwiek inne US v8 z tamtego okresu.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    z racji tego ze pali o polowe albo i wiecej mniej:D Taki dzwiek pasuje do 340i do driftu, ew 540i uzywanej do niedzielnych przejazdzek - ale jesli jezdzisz codziennie e38 3x przemysl to, ja mam w 535i zrobiony prawie przelot tylko na koncowym tlumiku, ale zalozenie bylo takie ze autem jezdze tylko raz w tygodniu(a czasami i tego nie), a sa plany zwiazane z uturbieniem auta, stad tez takie decyzje - gdyby nie to, nigdy nie ruszalbym seryjnych tlumikow(oczywiscie pomijam fakt w ktorym ma ktos zamontowany tlumik od jakiegos "poloneza"(niestety w moim przypadku tak bylo...)
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Proponuje końcowe tłumiki zastąpić dobrej jakości tłumikami przelotowymi o średnicy przelotu ok 2cali. Taka średnica pozwoli na względnie cichą pracę przy niskich i średnich obrotach, jednak spowoduje mocne darcie japy, powyżej ok 4 tyś. No i oczywiście będzie to basowy pomruk.
    Co do tłumika środkowego można go usunąć, jednak w takim przypadku trzeba obydwie rury połączyć przelotką typu X pipe, lub H pipe.
    Co do usunięcia katalizatorów, to jeżeli zostaną one wybite i zostaną po nich puste puszki, to układ zacznie rezonować mało przyjemnym metalicznym brzdękiem. Trzeba wtedy albo wspawać zwykłe ruru, albo tłumiki przelotowe. Strumiennic nie polecam do reszty seryjnego wydechu.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    5
    BMW
    E32
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    1
    dokladnie tak jak kolega Rafciu napisal. Mozesz srodkowy wywalic ale nie puszczaj dwuch rur niezaleznie osobno bo auto straci na mocy. vka musi miec cisnienie w ukladzie wydechowym. Takze wydech musi sie łaczyc w x ub h pipe
    A bulgot pasuje do e38 jak najbardziej, do tego fajne koło, jakies zawieszonko i jest potwór.
    Zalezy jak kto postrzega E38. Jedni cenią sobie komfort, wygode i cisze a drudzy chca powodować "gęsią skórke" w okolicy i bulgotem "ósemki" przerywac cisze:D

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    168
    BMW
    E38 730d moje ex:e34 524td,e32 730,e39 525td,e38 728,e38 740,e38 740
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kolego poszukaj instrukcji jak przerobic ostatnie tlumiki bedziesz napewno zadowolony.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    Może to śmieszne ale prawdziwe dzisiaj w mieście spotkałem kierowce tej bmw e38 co mi tak zaimponowała dźwiękiem wydechu zagadałem z nim -mówi że w ostatnich tłumikach te zagięte końcówki są wycięte przy samym tłumiku i wspawał końcówki AC SCHNITZER-w wyciętym zderzaku wystającym na zewnątrz,zapewniał mnie że cały wydech jest oryginalny tylko wstawił te końcówki, w środku jest cisza-jak myślicie czy to mozliwe co mi opowiedział?aha jeszcze dodał że jak wywaliłem katy to nawet nie zdaje sobie sprawy ale on to potwierdził hamownią że mam o 50 koni mniej w m60b40 czy to możliwe?
    sławomir

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    gadal glupoty, same koncowki nic nie zmienia dzwieku... co to za typ, to chyba nie chce wiedziec, ale to tlumiki robia robote w tym zeby ona byla cicha, to ze koncowki beda zagiete w dol, czy wychodzily na wprost nic nie zmieni. Katalizatory...wycinalem tez w swojej 740i, nic to nie zmienilo, ani nie bylo lepszego dzwieku, ani dynamiki, ani nie byla slabsza, za to na pewno byla mniej przyjazna dla srodowiska. Chcesz warczec w miescie, wytnij koncowy tlumik, z dolnych obrotow brzmi naprawde to niezle, pozniej zaczyna byc glosna(moze nie tak bardzo w srodku...ale jednak na komfort to wplywa.)
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •