Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47

Wątek: basowy dźwięk w e38 740i m60b40

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Istotnie w środku słyszeć to nie to samo kiedyś dałem samochód ojcu i byłem obserwatorem Wyraźny mocny dźwięk dużego samochodu głośny lecz nie donośny, czysty ładny w połączeniu z wyciem dobrej wisko to coś pięknego. M30 ma to do siebie że jest ciche dopiero od 3.5 rmp się rozkręca ale ponizej tych obrotów jest niewyraźny więc można wyrzucić katy ale to tylko troszke zmienia dźwięk, najlepsze efekty daje wywalenie środkowego a przy standardowym końcowym w dobrym stanie różnica w środku jest prawie nie wyczuwalna ale jak dla mnie samochód dopiero wtedy zaczyna odpowiednio chodzić na wolnych i srednich jest wyraźny na wysokich obrotach jest nieco mocniej a na trasy itp. jeździ się komfortowo.
    W poprzedniej E32 miałem tylko końcowy ale do tego popękany i przerdzewiały, dźwięk był świetny alarmy się załączały mówie tu o wysokich obrotach ale na trasie dźwięk jest nieznośny np podczas jazdy pod górę przy ~2krpm wtedy buczy bolała mnie głowa i bylo mi niedobrze :P
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 24-11-2011 o 20:47

  2. #22
    Początkujący Użytkownik Awatar Rysiek92
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    80
    BMW
    BMW E38 740IL
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Siemka. Piszecie panowie o tych przeróbkach tylnych tłumików, że jest instrukcja na forum itp ale jakos tego nie znalazłem a te linki co są to wszystkie niedziałają, ma ktoś może taki który zadziała ?
    Bo jakoś też się zainteresowałem nad przeróbką wydechu:d ale u mnię to jest inna sprawa, miałem pozapychane katy tak że z jednej rurki to praktycznie nic nie leciało, no i żężolił wydech. Wciąłem katy, leci ładnie równo tylko jeszcze coś żężoli i nie wiadomo co a auto słychac jakbym jechał rozklekotanym traktorem, coś w wydechu jest jeszcze luźne. Z tym problemem będe w niedalekiej przyszłości jechał do tłumikarzy to zamiast wstawiac seryjny to mając jakąs instrukcje też bym u siebie zrobił taki basowy pomruk.

  3. #23
    Początkujący Użytkownik Awatar Bashek
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    94
    BMW
    7 E38 :) 3litry V8 :D
    Skąd
    Bolesławiec
    Proponuje zakup siudemeczki z v8 :D chodzi pięknie :) Niekiedy pod czas jazdy wyłączam radio by słyszeć symfonie v8:D

  4. #24
    Początkujący Użytkownik Awatar Rysiek92
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    80
    BMW
    BMW E38 740IL
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Bashek no przecież taką posiadam :D i patent z radiem taki jak Ty też czasem robię :d

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    http://www.youtube.com/watch?v=Sf45y8sJEWs
    Chodzi tragicznie,jak rozklekotana terenówka...nieźle to można powiedzieć,że chodzi ten http://www.youtube.com/watch?v=18XXJ...eature=related
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    no ładny dźwięk. no są różnice między tuningowym układem ten dźwięk jest chropowaty i czysty.
    A przerobiony samemu w V8 w większości przypadków jedynie odsłania dźwięk V8 ale mi też by to wystarczyło.

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    http://www.chojnacki.com.pl/filozofia/10-ukad-wydechowy


    czytac czytac czytac:) ode mnie tlyko:
    pomylilem sie ale jak wczesniej napisalem - mialem prawo bo nie pamietalem:) znalazlem i rozwialem wszystkie watpliwosci:) dziekuje milej lektury;) pozdrawiam i spokojnego czwartku zycze!
    ze strony chojnackiego:
    Zacznijmy od stwierdzenia, że jeśli już decydujemy się na montaż strumienicy, to załóżmy ją w miejsce środkowego tłumika.

    Ponad 100 samochodów zostało przebadanych na hamowni z różnymi strumienicami, zamontowanymi w różnych miejscach. Zwykle chodzi o środkowy tłumik, lub miejsce wiecznego spoczynku katalizatora. Przy tej, niebagatelnej ilości pomiarów tylko 5 razy udało się osiągnąć większą moc silnika czy też strumienicy przypisać większą moc silnika, nie większą jednak niż o około 5%. Około 20% pomiarów wykazywało moc silnika podobną do seryjnej. Pozostałe przypadki kończyły się obniżeniem parametrów silnika od 10% do ponad 15% a w skrajnych przypadkach były to większe wartości.

    Około 35% pomiarów momentu obrotowego silnika dało przyrost tego parametru, przeciętnie w granicy pod 10% ale i zdarzały się lepsze wyniki

    i na koniec najwazniejszy cytat z chojnackiego:

    Należy jednak jasno zaznaczyć, że regułą jest wyraźne pogorszenie parametrów silnika i zdecydowanie uważam, że należy traktować to w kategorii wyjątku. Warto dodać, że w żadnym wypadku nie należy opierać statystyki działania jakiegoś rozwiązania o sytuacje wyjątkowe.


    więc jak widzisz dziecko, twoja teoria o strumienicy jako zamienniku kata :D jest o kant d.. rozbić. Od siebie dodam jeszcze że te 35% przypadkow w ktorych wzrosl moment po montażu strumienicy zamiast kata wynika TYLKO I WYŁĄCZNIE ze zuzycia tegoż katalizatora, a wiec zmniejszenia jego przepustowości. wycinajac go i montujac zamiast niego strumienicę, po prostu 'odtykamy' wydech i stąd bierze się przyrost. W przypadku nowych samochodow ze sprawnym ukladem wydechowym taka sytuacja nigdy nie bedzie miala miejsca.


    Amen.
    Ostatnio edytowane przez dobrus ; 25-11-2011 o 08:57

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    168
    BMW
    E38 730d moje ex:e34 524td,e32 730,e39 525td,e38 728,e38 740,e38 740
    Skąd
    Kołobrzeg
    Ja mam instrukcje z przerobieniem wydechow jak ktos chetny to na pw adres @ mi podeslac
    Ostatnio edytowane przez Zap ; 25-11-2011 o 08:58

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez dobrus Zobacz posta
    więc jak widzisz dziecko, twoja teoria o strumienicy jako zamienniku kata :D jest o kant d.. rozbić. Od siebie dodam jeszcze że te 35% przypadkow w ktorych wzrosl moment po montażu strumienicy zamiast kata wynika TYLKO I WYŁĄCZNIE ze zuzycia tegoż katalizatora, a wiec zmniejszenia jego przepustowości. wycinajac go i montujac zamiast niego strumienicę, po prostu 'odtykamy' wydech i stąd bierze się przyrost. W przypadku nowych samochodow ze sprawnym ukladem wydechowym taka sytuacja nigdy nie bedzie miala miejsca.


    Amen.
    i to wlasnie chcialem Panie Jezusienki napisac ale ty jak to stary wyjadacz przypier...les sie do mojej literowki:) bo sie pomylilem z procentami i musiales pokazac ze znalazles blad i HAHA smieszne bardzo;) lbie sie nie znasz a piszesz:) <- tak to odebralem:) napisalem ze CHYBA 10% ze MOGE SIE MYLIC BO NIE PAMIETAM:) tez bylem zdziwiony jak to przeczytalem! i to chcialem napisac:) ze strumiennice nie pomagaja;) co wynika z tego art :) i z tego co pamietalem to napisalem:) nastepnym razem bede pisal tylko PEWNE info zebys juz nie musial sie wtracac i mogl siedziec cicho po 2 stonie monitorka i juz sie nie gotowac:*:*:*:*:*:*:*:*:* kochany koelgo moj:*:*:*:* :D DZIADZIE:* bo skoro ja dziecko:d Ty dziad:*

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    50 koni... kolego no na logike:) to ja moze wezme teTwoje 50 konne katy wsadze do swojej 3 litrowki i bede mial prawie tyle koni co Ty:p... hehe:) tez czytalem ze na 100 aut przebadanych tlyko w 10 % chyba pomoglo wstawianie strumiennic jezeli chodzi o KM(konie mechaniczne) ale za to jezeli chodzi o MN (moment obrotowy) to w 80 chyba procentach badanych aut zauwazono wzrost o jakies 20nm:)

    OCZYWISCIE MOGLEM SIE POMYLIC Z TYMI PROCENTAMI BO DANOW TO CZYTALEM:) jak bede mial chwile - znajde to na necie:)
    ciesze sie w takim razie kolego ze przyznales mi racje:D i masz o tych strumiennicach TAKIE SAMO ZDANIE JAK JA:) tlyko po co sie wymadrzales?:D i do literowek przyptentegowales?:D trzeba bylo napisac odrazu ze sie ze mna w 100% zgadzasz:d

    AVE!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •