Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47

Wątek: basowy dźwięk w e38 740i m60b40

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    ja mam wyciete katy zastapione strumeninicami i wsadzone jakies koncowe tlumiki chyba przelotowe:) efekt? auto od 500-700 obrotow NAPRAWDE ROBI ROBOTE jezeli chodzi o basowe brzmienie:) (przyklad: wlaczajace sie alarmy w niktorych autach:D) do 4 tysiecy PRZEYJEMNIE basowo brzmi:) przy 4 tys drze ryja a po 4 tysiacach jest pieklo:) chodzi i wyglada WLASNIE TAK:
    http://www.youtube.com/watch?v=Sf45y8sJEWs
    jezeli chcesz to nagram Ci jak to chodzi aktualnie u mnie:) i moge jakos sie postarac zzrobic fotke od dolu auta:) pozdrawiam!

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez hektorek106 Zobacz posta
    Może to śmieszne ale prawdziwe dzisiaj w mieście spotkałem kierowce tej bmw e38 co mi tak zaimponowała dźwiękiem wydechu zagadałem z nim -mówi że w ostatnich tłumikach te zagięte końcówki są wycięte przy samym tłumiku i wspawał końcówki AC SCHNITZER-w wyciętym zderzaku wystającym na zewnątrz,zapewniał mnie że cały wydech jest oryginalny tylko wstawił te końcówki, w środku jest cisza-jak myślicie czy to mozliwe co mi opowiedział?aha jeszcze dodał że jak wywaliłem katy to nawet nie zdaje sobie sprawy ale on to potwierdził hamownią że mam o 50 koni mniej w m60b40 czy to możliwe?
    50 koni... kolego no na logike:) to ja moze wezme teTwoje 50 konne katy wsadze do swojej 3 litrowki i bede mial prawie tyle koni co Ty:p... hehe:) tez czytalem ze na 100 aut przebadanych tlyko w 10 % chyba pomoglo wstawianie strumiennic jezeli chodzi o KM(konie mechaniczne) ale za to jezeli chodzi o MN (moment obrotowy) to w 80 chyba procentach badanych aut zauwazono wzrost o jakies 20nm:)

    OCZYWISCIE MOGLEM SIE POMYLIC Z TYMI PROCENTAMI BO DANOW TO CZYTALEM:) jak bede mial chwile - znajde to na necie:)

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    modyfikuj koncowe tlumiki wg sposobu opisanego na forum i wytnij do tego katy, zastap rurkami. Ja mam tak u siebie i jest idealnie. no wolnych jako tako to brzmi mniej wiecej slychac ze fałka, podczas spokojnej jazdy jest cicho, a przy bucie zwlaszcza pod koniec obrotomierza to normalnie dragster
    . Naprawde fajnie.

    a czy taki lekki pomruk pasuje do e38 czy nie ... hmm widze,ze nie pasuje glównie wg tych, ktorzy nie maja V8 pod maską .. :D moim zdaniem lekki akcent V8 pasuje jak najbardziej. w kazdym razie bardziej niż klekot. :)

    przelot w V8 to kompletne nieporozumienie - kumpel ma w swojej 735 i brzmi to gorzej niz honda na mugenie, wogole nie jak V8, tylko dre jape bez sensu. Tego nie polecam.
    :)
    co do obnizenia mocy po wycieciu katow u siebie tego nie zaobserwowalem.

    strumienice sobiue daruj, Jointovicz gdzie to czytales ze po ich montazu moment wzrosl o 20 nm w 80% aut. Rozumiem,ze niewazne czy montujesz to w malaczu czy w 4.0 - momment zawsze rosl w gore o 20 nm :) ? haha dobre
    Ostatnio edytowane przez dobrus ; 24-11-2011 o 08:02

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    http://www.chojnacki.com.pl/filozofia/10-ukad-wydechowy


    czytac czytac czytac:) ode mnie tlyko:
    pomylilem sie ale jak wczesniej napisalem - mialem prawo bo nie pamietalem:) znalazlem i rozwialem wszystkie watpliwosci:) dziekuje milej lektury;) pozdrawiam i spokojnego czwartku zycze!

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Spokojnie możesz usunąć wydechy środkowe to już da efekt jeśli nie chesz katów możesz spróbować je usunąć.
    Wydechy końcowe się rozcina i wyjmuje wkład.
    Ja tak mam wcale nie jest głośno ale już w środku ledwie słysze ten silnik bo wczesniej to wogóle co mi przeszkadzało.
    Dam na koniec chyba sportowy wydech bo ma pustym seryjnym jest za cicho pewnie puszka jest za duża i i tak dobrze tłumi dźwięk

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez sennapowieka Zobacz posta
    Kolejna obraza któregokolwiek z Was zostanie nagrodzona ostrzeżeniem !
    ok ok:) lepiej z madrym milczec niz z ... gadac;) milego dnia zyczy leb z wiesniackim bmw:D ktory sie nie zna na niczym:D uehe:D

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    136
    BMW
    e38
    Skąd
    wawa
    http://www.youtube.com/user/lolbmw#p/a/u/2/pIuFRykWW9

    prosze tu macie dzwiek m62tub44 bez koncowych puszek tylko same rurki wstawione zamiasst puszek.
    mam nadzieje ze sie przyda.

    teraz jestem na etapie robienia e30 z m60b40 i mam caly wydech od poczatku do konca customowy, lacznie z barankiami kocnowym i srodkowym i niedlygo bede wiedzial jaki jest dzwiek przy takich modach. wiec jak nie zapomne to cos nagram i wrzuce bedziecie wiedziec.

    pozdro

  8. #18
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    lepiej z madrym milczec niz z ... gadac
    Milczenie jest złotem :]

    Cytat Zamieszczone przez LeSiO Zobacz posta
    http://www.youtube.com/user/lolbmw#p/a/u/2/pIuFRykWW9
    Link nie działa
    Pewność na każdym kilometrze ...

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez ManiacDrifting Zobacz posta
    Spokojnie możesz usunąć wydechy środkowe to już da efekt jeśli nie chesz katów możesz spróbować je usunąć.
    Wydechy końcowe się rozcina i wyjmuje wkład.
    Ja tak mam wcale nie jest głośno ale już w środku ledwie słysze ten silnik bo wczesniej to wogóle co mi przeszkadzało.
    Dam na koniec chyba sportowy wydech bo ma pustym seryjnym jest za cicho pewnie puszka jest za duża i i tak dobrze tłumi dźwięk
    m30 na seryjnym tlumiku bez katow chodzi chyba najlepiej;) ma to "cos" :P slychac z daleka ze jedzie r6:D

  10. #20
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez sennapowieka Zobacz posta
    Link nie działa
    Chyba chodzi o ten film:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •