Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Zavoli Alisei vs STAG300 plus i brak mocy V12

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    Zavoli Alisei vs STAG300 plus i brak mocy V12

    Witam koledzy, chciałbym zasięgnąć waszej rady czy macie jakieś opinie nt. takiej konfiguracji do silnika m73b54:

    2x Zavoli alisei
    12x planijet (ok to nie wymaga komentarza ale mogę kazać zamienić na HANA zielone)
    2x Zavoli zeta S (bez sprężynek)
    butla w kole atrama (?) wielozawor i elektrozawory tomasetto 8mm

    Problem polega na tym że zamontowana w ten sposob instalacja nie dosc ze 3 tydzien sto na warsztacie bo auto nie ma mocy i nie wkreca sie na obroty ja nalezy (9,5s do setki) to jeszcze wypadaja mu zaplony.

    Kazalem mu wyp****ic te Alisei i planijety i zastapic STAG300 plus + Valtek V34 ale uparcie utrzmuje ze jeszcze mu podziekuje bo Alisei to produkt duzo drozszy (1500zł) i spokrewniony z Prinsem omvl i Kingiem a wiec duzo lepszy.

    Co wy o tym sądzicie? Bawili się długo z mapą zapłnu i wkoncu ponoc ustawili ale jeszcze nie jechalem i jestem bardzo sceptycznie nastawiony zwlaszcza do planijetow...

    Dodam ze silnik jest zdrow jak ryba i chodzil idealnie przed zalozeniem gazu (nadal tak chodzi po wylaczeniu lpg)


    PS. gdyby ktos byl dociekliwy wtryskiwacze sa ustawione pojedynczo tak ze kazdy ma taka sama dlugosc drogi do kolektora, dziury wiercone najblizej osi symetrii silnika bo nie wiem jak to inaczej nazwac :D ale bez sciagania kolektora - ponoc tak mozna bez obaw o resztki opilkow.

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Bardzo odwazny jestes ze dales sie namowic na eksperymenty.

    Ja na Twoim miejscu kazal bym sciagnac instalacje, zwrocic koszty przestoju i pojechal do innego warsztatu zalozyc sprawdzone rozwiazanie.

    Takie problemy juz na tym etapie nie wroza niczego dobrego.

    Komu dasz to wyregulowac w razie problemow w trasie ?

    Ze Stagiem raczej problemow bys nie mial.

    Butla atrama - pierwsze slysze. Moim zdaniem tylko polskie STAKO !

    Trzy tygodnie na warsztacie swiadczy tylko o braku kompetencji w temacie.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Normalnie tez się dziwię że dałeś się tak zrobić, tyle tematów na forum i wszędzie te same sprawdzone graty są polecane. Moje zdanie jest takie żeby wywalić to wszystko (4 letnie doświadczenie z lpg 4gen) inaczej będziesz ciągle na serwisie gazu i powie Ci to każdy kto ma taki gaz. Niestety żeby to jeździło to trzeba założyć dobre (chwalone) graty inaczej dopłacisz na serwisach jeszcze więcej jak to warte.
    Jeśli można wiedzieć to jaki koszt instalacji?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jonash
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    387
    BMW
    Było E38 740iA '01 | 318 TDS Touring '97
    Skąd
    Koszalin
    Witam,

    W Koszalinie jest chłopak co montował sporo gazu do 750. Mi będzie montował niedługo do 740 i z tego co słyszałem to wszyscy zadowoleni. Nie wiem czy udziela porad tel:P ale jakby co można próbować. Jak coś to PW.

    Mi odraził i valteki i zavoli.
    Będzie GOLD KME i Hana 2000 zielone, Stag 300 isa lub lpgTech 318 (ponoć to samo).

  5. #5
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez jonash Zobacz posta
    Będzie GOLD KME
    Miejmy nadzieję, że x 2.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jonash
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    387
    BMW
    Było E38 740iA '01 | 318 TDS Touring '97
    Skąd
    Koszalin
    No właśnie on ma 1x w 540 4.4 manual od trzech lat i się upiera, że jeździ to normalnie (tak samo jak na PB). Jest jakaś wersja do 370km tego kme.

    Ostatnio widziałem jak montował LPG do jakiegoś mercedesa w 6L z dwoma kompresorami. Jak coś to będzie poprawiał:)
    Ostatnio edytowane przez jonash ; 23-11-2011 o 17:49

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Cytat Zamieszczone przez jonash Zobacz posta
    No właśnie on ma 1x w 540 4.4 manual od trzech lat i się upiera, że jeździ to normalnie (tak samo jak na PB). Jest jakaś wersja do 370km tego kme.

    Ostatnio widziałem jak montował LPG do jakiegoś mercedesa w 6L z dwoma kompresorami. Jak coś to będzie poprawiał:)
    Tak ta wersja to kme gold. Ty tego za bardzo nie odczujesz ale silnik na pewno nie ryzykuj i dołóż te 400 zl na 2 reduktor.
    co do firmy lpgTech to jest to nowa firma i lepiej weź staga (każdy gazownik ma interfejs a nawet samemu możesz łatwo wyregulować).

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    OK dogadałem się z gościem zamieni mi to na STAG300 plus (czy jak on sie teraz nazywa) + hana zielona, z tym ze nie wiem czy do konca zgodne ze sztuka jest robienie przy tych hanach pajeczynki przewodow z trojnikow bo kazda jest osobna... ? :)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Co sądzicie o wykonaniu tego? To moja beem na dzień dzisiejszy:

    2x STAG 300 6 ISA2
    12x Hana zielona (? - przynajmniej taka miała być, to ta?)
    2x Zavoli Zeta S










    Inna rzecz - co może powodować taki hałas przy tankowaniu? Podobno zawór jest "zblokowany" po to żeby więcej dało się zalać gazu. Czy ma to jakiś związek? Link do filmiku:


  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar rubik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    62
    BMW
    E38 750i
    Skąd
    Bydgoszcz
    I jak się spisuje STAG? I gdzie masz umieszczone reduktory?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •