Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: e38 740i m60b40 Szczecin - Witam :)

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    171
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    berlin

    e38 740i m60b40 Szczecin - Witam :)

    Witam, od miesiaca jestem posiadaczem auta swoich marzen , jakim jest 7er e-38 4.0 V8 , niestety z racji na mlody wiek i co za tym idzie tendencji do podejmowania pochopnych decyzji, zdecydowalem sie na jak najszybszy zakup auta marzen, za pierwsze pieniadze tak wiec zakupilem 7er z Gdanska , z autokomisu za ... 7tys zl. jak wiadomo, w autach tej klasy, okazji oraz kompromisow nie ma.
    Po przejechaniu 50km w strone Szczecina, auto zgaslo... co sie okazalo kilka dni temu- urwala sie prowadnica(szyna) lancucha, ktory przeskoczyl i tym sposobem 38 zaworow pogiete :(( Nie chce odpuscic tego auta , ale reanimacja m60tki ktora jezdzila na taksowce jest bardziej kosztowna niz auto(cena jaka zaplacilem) pojawilo sie kilka opcji poza remontem silnika , takich jak kupno drugiego-uzywanego , czy tez nawet kupno drugiej na czesci.... znalazlem silnik za male pieniadze po jezdzie na luznej pompie i stukajacej panewce przez to. glowice sa ok, rozrzad takze , silnik jest tanszy niz same glowice +uzywany rozrzad na allegro wiec dlatego chyba sie skusze , przy okazji prosze bardziej doswiadczonych kolegow o wypowiedzi co sadzicie na ten temat ... wiem ze remont to pewna inwestycja w przeciwienstwie do stukajacego, uzywanego silnika , ale nie chce inwestowac wiecej niz buda jest warta, a chcialbym dac jej 2 zycie:)Pozdrawiam gorąco!
    Oto fotki:

    Pozdrawiam gorąco!



    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    Witam kolegę ze Szczecina :)
    zapraszam na nasze zaprzyjaźnione Szczecińskie forum www.bmwklub.szczecin.pl - będziesz miał dostęp do informacji o mechanikach miejscowych ;) ktrórzy też mają sporo częsci
    do 4.0 nie powinno byc problemu
    pozdrawiam i powodzenia w remoncie! :D
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  3. #3
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Witam na Forum :) jest mi przykro, że spotkała Cię taka przygoda.
    Trzyma kciuki, by reanimacja Twojej V8 przebiegła szybko i sprawnie. Zadawaj pytania w odpowiednich działach działach i też będziesz , a z pewnością otrzymasz cenne informacje i wskazówki.
    Gra muzyka

  4. #4
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Witam, ja bym wymienił silnik. Jak kupisz zdrowy to jeszcze pojeździsz a że auto na silniku się nie kończy to pewnie będziesz miał jeszcze inne wydatki. Innym rozwiązaniem może być kupno anglika, tylko też trzeba uważać żeby lipy nie kupić. Wtedy całe auto na części w normalnym stanie.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    171
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    berlin
    chcialem kupic rozbita e38 badz anglika, ale za duzo kasy do wylozenia na raz i czasu a mnie nie ma w pl aby panowac nad wszystkim ... Tak wiec zdecydowalem sie na swap m62b35 z e38 97r. + skrzynia tiptronic jakiej nie posiadalem wczesniej w swojej wersji, silniczek zdrowy wiec niespodzianek nie powinno byc :) jak opanuje sprawy techniczne , zajme sie blacharka :) z pewnoscia taka e38 odratowana bedzie mi bardziej bliska niz taka kupiona w dobrym stanie za 2x tyle, wiem ze koszta wcale nie beda niskie....ale czego sie nie robi z milosci do marki i auta... :-)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •