Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: 5hp30 brak wstecznego -ale nie do końca e32 740

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    109
    BMW
    740i e32 v8
    Skąd
    opolskie

    Unhappy 5hp30 brak wstecznego -ale nie do końca e32 740

    /////////////moder................
    Ostatnio edytowane przez BOMBEL ; 28-01-2012 o 19:56

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Nie zamierzam się wymądrzać, ale przypomina mi się pewien przypadek, za którego rozgryzienie odpowiedzialny jest Banol i to z nim mógłbyś podjąć kontakt przez forum.

    Składając te dwie rzeczy w całość:

    Cytat Zamieszczone przez BOMBEL Zobacz posta

    -autko ponad rok czasu nie odpalane

    - Włączam 2 I TU NAGLE po paru metrach GETRIBEPROGRAM -zniknęły z wyświetlacza literki -włączam WSTECZNY I AUTO RUSZYŁO DO TYŁU... -NO WIĘC PADŁO NA STEROWNIK
    -podmiana sterownika skrzyni o tych samych nr. i nic-to samo brak biegu- wstecznego - a jak włącze 2bieg i po kilku sek. błąd -wówczas wsteczny zadziała
    Analogicznie do znanego mi przypadku, zwarcie w wiązce skrzyni (prawdopodobne po rocznym postoju) powoduje że podmiany sterownika nic zdadzą się na nic.

    Nie oznacza to jednak, że mimo wykonanej naprawy o której wspomina poprzedni właściciel, skrzynia nie ma obecnie innej usterki, ale tu już raczej więcej do powiedzenia może mieć tylko Wróżbita Maciej do spółki z Wróżką Semirą.
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #3
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Czy jak dajesz R to wyświetla się na wyświetlaczu ?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole
    Cytat Zamieszczone przez BOMBEL Zobacz posta
    -dokopałem się do poprzedniego właściciela-co jest grane-odpowiedział że to nie możliwe bo skrzynia naprawiana była w opolu i zostawione tam grube pieniądze...

    Powiem Ci że nie ma w Opolu nikogo kto naprawia skrzynie.

  5. #5
    www.foto-km.com Vip Awatar extino
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    652
    BMW
    BMW E32 740i V8 M62 1992 SHADOWLINE/E38 750i V12 M73 1999 / E65 745i V8 2002
    Skąd
    Poland
    Miałem podobny problem 2 razy za pierwszym razem komputer sil nika był nadpalony wewnętrz i przwodził jak mu się chcialo ! i wyzucał getribe ale na getribe jechał na 3 ce a komputer skrzyni mam z symbolem IK i na wstecznym normalnie wczesniej zaś było (5HP30 po postuju 4 lata w garzażu się rozszczelniła wewnętrz i auto nie pojechało już więcej niż 60km/h i wywalało getribe co chwile dodatkowo wsteczy świrował) tak jak piszesz i przyczyną okazał się moduł wstecznego w skrzyni - nowe cholerstwo 1350zł kosztuje jest to o tyle uciazliwe ze ma zwiazek z sprzeglaniem bieku 1 2 i R napisz na PW to dam ci numer tel do gościa w częstochowie co ci to zrobi na poczekaniu w 1 dzień za robocizne bierze 600zł plus części - jest on w stane taki moduł naprawić. Umawiasz sięz nim na termin i jesteś o 8 ran ona warsztacie i do wieczora masz zrobione ja u niego robilem remont kapitalny jednej 5HP-30 i mnie to wyszlo 1900zł plus olej ESSO wtedy żłóty ATF LT71141. 600zł robocizna plus tarcze cierne itp. tzw repair kit. Skrzynka chulała że aż miło po remoncie i było to taniej bo z Józefowa pod wawka krzyknął mi 6800zł za remont skrzynki dodam iż było to w 2008 roku więc ceny był nieco inne za remonty.

    Z forum zadzwoń lub napisz do BOSSa to on by był wstanie Ci pomóc.
    Ostatnio edytowane przez extino ; 22-11-2011 o 22:13

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    109
    BMW
    740i e32 v8
    Skąd
    opolskie
    Witam- cały czas wróżę i może się uda..., w opolu dwa lata temu ponad była robiona ta skrzyna i wtedy na partyzanckiej siedział Dudek.
    Normanie po wyskoczeniu błędu-trybu awaryjnego -jak zgaszę i zapalę to problem znika wraz ze wstecznym,. do przodu wszystko git na wyświetlaczu wszystko widać. Powalczę jeszcze z tą wiązką-zobaczymy, a płyta sterująca w silniku- bardzo prawdopodobne-tylko jak piszesz ze nowa 1350 to troszeczkę mnie to hamuje :( Ale dzięki za info- w razie czego napiszę pw. jeśli ktoś ma jeszcze jakieś info -chętnie przyjmęwszystkie:p

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Jeśli wchodzi w awarię, usterka jest elektryczna. Przy uszkodzeniu kosza nie wyświetla komunikatu. Albo osprzęt, albo wiązka. Wsteczny masz tylko wtedy, kiedy skrzynia nie jest sterowana przez komputer, czyli w awarii. Równie dobrze mógłbyś odpalić samochód bez kompa, i będzie to samo.
    Chyba zacząłbym od przestukania połączeń między wtyczką skrzyni a wtyczką kompa skrzyni. Masz schemat ?

    @extino - Czy Twój mechanik w Częstochowie powiedział Ci coś więcej na temat 'modułu wstecznego' ? Ciekawi mnie co miał na myśli. Wg mojej skromnej wiedzy, nie ma nic poza koszem w 5hp30, co odpowiada tylko za wsteczny...
    Nie to, że nie mogę bez tej informacji żyć, ale tyle co już widziałem skrzyń z naprawionymi 'modułami', 'pakietami', sterowniami złożonymi na silikonie, obudowami poklejonymi poxiliną, że jak słyszę o specjalistach cudotwórcach to mi się tochę nóż w kieszeni otwiera...
    Zwłaszcza, jeśli remont kapitalny kosztuje u nich 1900 złotych, zawiera się w nim wmont wymont, nowe uszczelki, tarcze a nie zawiera się regeneracja konwertera. No, chyba, że mówi się mu, że ma być tanio, i ma tylko wyjechać.
    Nie mówię, że chłop jest zły, ale co do mechaników, zwłaszcza czarodziejów, jestem podejrzliwy.

    @Szalony - i Babulej z Babulejką - http://www.poezje.hdwao.pl/wiersz_25..._brzechwa.html
    :D
    Ostatnio edytowane przez Banol ; 23-11-2011 o 10:51

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Skoro padła już magiczna kwota za remont 5HP30 i w tym nawet "repair kit' - który wciskają w Częstochowie, to teraz każdy komu objawi się brak rewersu może w ciemno uderzać tam na remoncik.

    @ Banol: Czytając wypowiedź powyżej prawie dałem się przekonać że ze zjawisko wszechobecnej kutwy na naprawach tych pojazdów, robi na Tobie jeszcze wrażenie.

    "Ja sądze że Pani wie o czym ja mówie"

    http://www.cda.pl/video/655827/Wrozb...uje-za-uznanie
    Czarne e32 w benzynie!


  9. #9
    www.foto-km.com Vip Awatar extino
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    652
    BMW
    BMW E32 740i V8 M62 1992 SHADOWLINE/E38 750i V12 M73 1999 / E65 745i V8 2002
    Skąd
    Poland
    Cytat Zamieszczone przez BOMBEL Zobacz posta
    .... a płyta sterująca w silniku- bardzo prawdopodobne-tylko jak piszesz ze nowa 1350 to troszeczkę mnie to hamuje :(
    Komputer silnika do E32 740i pod M60 BOSCH z końcówką numeru 404 taki sam jak do 540 z M60 ! (kosztuje 200-300zł używka) który wewnątrz składa się z 2 płyt elektronicznych i może występować błąd kominikacji z komputerem skrzyni jeśli te płyty elektroniczne mają jakieś zwarcie w obudowie komputer silnika a zaś 1350zł kosztuje część MECHANICZNA znajdująca się wewnątrz skrzyni biegów ! co i tak wiąże sięz jej niemal kompletnym rozebraniem. Zacznij najpierw od elektryki ! pożycz od kogoś na moment sprawne kompy i podepnij, posprawdzaj miernikiem komunikację wiązki skrzyni itp.

  10. #10
    www.foto-km.com Vip Awatar extino
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    652
    BMW
    BMW E32 740i V8 M62 1992 SHADOWLINE/E38 750i V12 M73 1999 / E65 745i V8 2002
    Skąd
    Poland

    Cool

    W tym przypadku bym się kłucił ponieważ mechanik nie naprawia skrzyć od tak hurtem tylko z pasji u mnie dokoładnie sprzęgło hydrokinetyczne zostało moje a skrzynka nie miała wogule 1 2 i wstecznego ! pakiet naprawczy sam kupywałem kosztował około 900zł w 2008 roku plus bańka 20L oleju do skrzynki w hurtowni 450zł i 600zł robocizna dla gościa plus uszczelka filtr,druga sprawa to ta że to znajomy mojej rodziny od lat a skrzynki robi tylko bmw a całość pracy możesz oglądać na żywo itp. i nie ma tu mowy o cudach na kiju o jakich piszesz jak silikon itp. Druga sprawa to ta że w E32 w ciągu roku przerobiłem 5 skrzyń i poremoncie skrzynia od gościa chodziła jak igła !
    Cytat Zamieszczone przez Banol Zobacz posta
    Jeśli wchodzi w awarię, usterka jest elektryczna. Przy uszkodzeniu kosza nie wyświetla komunikatu. Albo osprzęt, albo wiązka. Wsteczny masz tylko wtedy, kiedy skrzynia nie jest sterowana przez komputer, czyli w awarii. Równie dobrze mógłbyś odpalić samochód bez kompa, i będzie to samo.
    Chyba zacząłbym od przestukania połączeń między wtyczką skrzyni a wtyczką kompa skrzyni. Masz schemat ?

    @extino - Czy Twój mechanik w Częstochowie powiedział Ci coś więcej na temat 'modułu wstecznego' ? Ciekawi mnie co miał na myśli. Wg mojej skromnej wiedzy, nie ma nic poza koszem w 5hp30, co odpowiada tylko za wsteczny...
    Nie to, że nie mogę bez tej informacji żyć, ale tyle co już widziałem skrzyń z naprawionymi 'modułami', 'pakietami', sterowniami złożonymi na silikonie, obudowami poklejonymi poxiliną, że jak słyszę o specjalistach cudotwórcach to mi się tochę nóż w kieszeni otwiera...
    Zwłaszcza, jeśli remont kapitalny kosztuje u nich 1900 złotych, zawiera się w nim wmont wymont, nowe uszczelki, tarcze a nie zawiera się regeneracja konwertera. No, chyba, że mówi się mu, że ma być tanio, i ma tylko wyjechać.
    Nie mówię, że chłop jest zły, ale co do mechaników, zwłaszcza czarodziejów, jestem podejrzliwy.

    @Szalony - i Babulej z Babulejką - http://www.poezje.hdwao.pl/wiersz_25..._brzechwa.html
    :D
    Druga sprawa to to iż lubie konkretnych mechaników i naprawy przy mnie ! i solidnie a odległość w km do warsztatu jaką trzeba pokonać to nie problem i nie musi to byćnawe wasztat z polski. Dobrze jestem wstanie zapłacić bez negocjacji ale widomo że za solidną i dobrze zrobioną pracę na miarę niemieckiej solidności, dobrze płacę ale i wysoko wymagam bo kasa to nie problem mo być dobrze i solidnie i nie musi być tanio.
    Ostatnio edytowane przez extino ; 23-11-2011 o 22:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •