Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 67 z 67

Wątek: M60 klekocze przy odpalaniu na zimnym silniku.

  1. #61
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    wlej zwykly syntetyczne olej, bez ceramizerow itp, ja pomoze to dobrze, jak nie to i tak z autem nic sie nie dziej i nic sie nie stanie, wsadzisz tylko kilka dobrych stów i moze ucichnie może nie,

  2. #62
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    122
    BMW
    735ia
    Skąd
    legnica
    Cytat Zamieszczone przez PaweliGosia Zobacz posta
    od jakiegoś czasu dla wygody nie wymieniam olejów sam w autach tylko daję do mechanika. To co zaobserwowałem to jakaś totalna zgroza, mam na myśli wiedzę tych "kolegów sympatycznych" którzy tam pracują. Odrazu po zakupie ostatnich trzech aut jechałem na wymiany płynów itd i mechanik po zobaczeniu plakietki jaki olej był zalany(pół syntetyk) stwierdził, że nie może zalać syntetyka...mimo że tłumaczę mu jak na kazaniu to on idzie w zaparte że go tak uczono i nie chce odpowiadać za późniejsze problemy z autem. Kazałem mu zalać na moją odpowiedzialność to dopiero potem wymienił olej na taki jaki chciałem. Myślałem, że trafił się kretryn w jednym miejscu, ale w innych stacjach sytuacja się powielała. Pół biedy, że trochę się na tym znam i patrzałem im na ręce, ale typowy"kowalski" przytaknąłby i jeździł na jakimś ścierwie bo takie barany pracują na stacjach obsługi. Co do dźwięku po odpalaniu miałem to samo ale po zalaniu syntetyka + ceramizer kompletna cisza.
    Znaczy wiesz, gość Ci powiedział dobrze. Bo tak naprawde nie jesteś w stanie zlać całego oleju z motoru. Zostają różne syfy no i resztki starego oleju. Zalewając pełny syntetyk może dojśc do wypłukania silnika i uszkodzenia. Źle Ci ten pan nie powiedział. Jednak motory bmw powinne jeździć na pełnym syntetyku. Minerał bardzo źle wpływa na podpore łańcucha (to sie jakos inaczej nazywało ale nazwa wypadła mi z głowy, jak możecie to mnie poprawcie). generalnie nigdzie nie jest powiedziane że półsyntetyk zniszczy Ci od tak motor.
    Jest jeszcze taka kwestia , że warto silnik przepłukać przed wymianą oleju z pólsyntetyka na pełnysyntetyk. Są preparaty do tego typów zabiegów i wtedy można spać spokojnie.
    Co do tego porannego klepania, miałem taki przypadek w e46, ale auto stało ponad rok w garażu nie odpalane. Jesli auto jeździ i ma taki objaw to ewidentnie jest cos nie tak. Ja bym obstawiał niski stan oleju, albo nawet i pompe. Do tego kolego jak sprawdziłes olej na zimnym silniku? Bmw zaleca sprawdzenie stanu oleju 10 minut po zgaszeniu motoru, który osiagną temperaturę roboczą. sprawdzenie z samego rana przd wyjsciem do roboty może być niemiarodajne.

  3. #63
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Milion razy było na wielu motoryzacyjnych forach, główną przyczyną jest niedostateczna ilość oleju podczas uruchomienia w popychaczach hydraulicznych. Przyczyn może być kilka:

    - zły olej
    - niedostateczne jego ciśnienie, tutaj się kłania niedokręcona pompa, potoczne w M60
    - uszkodzone same regulatory, już nie trzymają ciśnienia przez kilkugodzinny okres postoju, jeżeli wszystkie inne czynniki były ok, to wytrzymują nawet do 500k, a zabić je można przez tydzień, jeżeli brakowało w głowicy oleju
    - przytkane sitko smoka pompy, bardzo popularne w BMW, w szczególności resztkami uszczelki górnej miski olejowej oraz papierowymi obudowy rozrządu

    Co powinieneś zrobić:

    - płukanka Liqui Moly lub Motul do silnika
    - zrzut małej miski, dokręcenie śrub, naciąg łańcucha pompy, wyczyszczenie ze szlamu i wszystkiego co się znajdowało w misce, również sitko
    - nowy filtr i olej minimum 5WXX

    Jak to wszystko zrobisz i nie wróci do normy, to albo masz ciągłe słabe ciśnienie oleju, albo dobite już popychacze. Ciśnienie zmierzysz, a popychacze wymienisz i będziesz miał usterkę naprawioną.
    pozdrawiam Bartek

  4. #64
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    taki mały off topic, ze względu że handluje olejem Valvoline i mam cos w stylu oficjalnego partnerstwa bardzo czesto mam zaproszenia na zawody driftowe organizowane przez valvoline polska, tam smigaja takie fajne e30 z silnikami M5 lub 4.4 lub jak ostatnio z silnikiem z corvetty, zawodnicy wszystcy twierdzą ze do V8 bmw tylko 10w60 i nie ze do zawodow ale i do normalnej jazdy...

  5. #65
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jonash
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    387
    BMW
    Było E38 740iA '01 | 318 TDS Touring '97
    Skąd
    Koszalin
    Mogę potwierdzić. Ludzie, których znam zalewają do v8 i m5 motula 300v 15W50 competition (syntetyk 100%) i normalnie na tym śmigają nie tylko na drifcie i wyścigach samochodowych, ale i na co dzień. Co dowodzi, że nie gęstoś ma znaczenie, a jakość oleju!

  6. #66
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez jonash Zobacz posta
    Mogę potwierdzić. Ludzie, których znam zalewają do v8 i m5 motula 300v 15W50 competition (syntetyk 100%) i normalnie na tym śmigają nie tylko na drifcie i wyścigach samochodowych, ale i na co dzień. Co dowodzi, że nie gęstoś ma znaczenie, a jakość oleju!
    panowie te dyskusje o oleju nie mają sensu.
    1. olej jest po to żeby smarowac, więc te które mają mniejsza lepkosc są lepsze
    2. oznaczenia oleju xxWyy to standard
    3. standardy są po to żeby można było stosować rzeczy zamiennie niezależnie od producenta
    4. bmw mówi jakie oleje powinno sie wlac, jest ich kilka , są lepsze i gorsze (mające większą lepkosc lub mniejsza)
    5. wlewajac inne wiesz lepiej niż inżynierowie projektujacy silnik bmw

  7. #67
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    panowie te dyskusje o oleju nie mają sensu.

    5. wlewajac inne wiesz lepiej niż inżynierowie projektujacy silnik bmw
    dziwne ze w 99r BMW kazało lac mi do auta 5w40 lub 10w40 a teraz 5w30? szok

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •