Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 67

Wątek: M60 klekocze przy odpalaniu na zimnym silniku.

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    ceramizer działa. co do oleju mineralnego to jeśli silnik jest zdrowy i normalnie eksploatowany to spokojnie bedzie na nim jezdzil. ale lepiej zalac polsyntetyk a najlepiej syntetyk

  2. #12
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Znajomy miał taką sytuację zalał chyba castrol edge i kłopot znikł. Może warto po prostu zalać dobry olej

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BatoFF
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Nadszedł czas wymiany oleju w moim V8. (od razu sprawdzę pompę oleju) W miedzy czasie dowiedziałem się od poprzedniego właściciela że samochód jest zalany 15W40!!.... a to dlatego że brał olej... Przeczytałem chyba milion tematów odnoście co lać do M60.. np:
    http://7er.pl/showthread.php/9260-me...lnikowy/page13 i ciekawy temat odnoście przechodzenia z minerału na syntetyk http://beemka-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=30625

    Nie wiem ile ten samochód jeździł na 15W40 ale z tego co się doczytałem to należało by wlać jakieś dobre Valvoline, cartrol albo Liquid Moly 0W40 albo 5W40.. Jednak boję się przejść z minerału na syntetyk żeby nie wypłukało nagaru i żeby czegoś jeszcze bardziej nie zepsuć.... Kupiłem też 2 butelki ceramizera Liquid Moly Cera Tec i mam je zamiar wlać razem z nowym olejem :) Pytanie lać ten 0W40 czy bezpieczniej jakiś połsyntetyk ? Jedni piszą że mit i wlewać 0W40 inni że grozi to zapchaniem filtra przez wypłukany nagar, wypłukaniem uszczelek i w ogóle kosmos tragedia padaka i koniec silnika kaput. Ciężko się w tym połapać, a zdecydowanie nie chcę skrzywdzić mojej Beatki, ale jeździć jej na mineralnym też nie pozwolę. POMOCY !

    Jeszcze jedno, Konieczna jest wymiana uszczelki podczas zdejmowania miski w celu sprawdzenia pompy?? Biedny student jestem i szukam oszczędności tam gdzie się da :)
    E36 320i M50B20 Coupe '94r --> E32 730iA M60B30 '93r --> E38 730i M60B30 '94r --> E39 540iA M62B44 '96r --> E38 730D M57D30 '99r

    Yamaha DT 125 '97r --> Kawasaki ZZR 250 '92r --> Kawasaki ZXR 750 '93r

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Wiotki
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    129
    BMW
    e65 745
    Skąd
    PL
    Spokojnie możesz przechodzić na syntetyk , pomijam fakt ,że castrol to jednak nie jest dobry olej z dużym naciskiem na nie .

    A co do uszczelki to raczej konieczna , zawsze można złożyć na płynnej uszczelce typu victor-reinz .
    V12 soundsystem !


  5. #15
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Cytat Zamieszczone przez BatoFF Zobacz posta
    ... nie chcę skrzywdzić mojej Beatki, ale jeździć jej na mineralnym też nie pozwolę. POMOCY !

    .... Biedny student jestem i szukam oszczędności tam gdzie się da :)
    Na moje oko to już jest skrzywdzona.. Jeśli poprzedni właściciel zalał ją takim olejem to musiała brać sporo tej oliwy! Jeszcze jak jeździł na tym oleju długi czas to już w ogóle nieporozumienie. Biedny student nie kupuje e38 -takie moje zdanie a to dlatego że to niestety auto nie do oszczędzania, potem właśnie wpada się na np. pomysły zalewania silnika takim syfem..

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    moje m60b40 nawet na ciepłym oleju na wolnych obrotach też taki dziwny wydaje klekot,dodam że silnik ma 260tys i nie bierze oleju i jest zalany valvoline 5w40
    sławomir

  7. #17

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    oleje mineralne np.15w40 w niskich temperaturach tracą płynność i z tego względu nie bardzo nadają się do silników z precyzyjnym układem smarowania, bardziej stosowane są w dużych silnikach np,samochody ciężarowe gdzie magistrala ma grube przekroje

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BatoFF
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Na moje oko to już jest skrzywdzona.. Jeśli poprzedni właściciel zalał ją takim olejem to musiała brać sporo tej oliwy! Jeszcze jak jeździł na tym oleju długi czas to już w ogóle nieporozumienie. Biedny student nie kupuje e38 -takie moje zdanie a to dlatego że to niestety auto nie do oszczędzania, potem właśnie wpada się na np. pomysły zalewania silnika takim syfem..
    Jak widać ja nie wpadłem na taki pomysł a wręcz odwrotny. Uważam że samochód nie jest skrzywdzony bo jeździł nim zamożny pan ok 55lat i ładował w niego kolosalne ilości pieniędzy utrzymując go cały czas w nienagannym stanie.. A ten 15W40 wlał bo tak mu polecił idiota mechanik, było utarte że jak zacznie brać olej to zmienić olej na mineralny, a z kolei mineralnego nie zmieniać z powrotem na syntetyk. Z tego co zauważyłem to samochód bierze mniej oleju niż Toyota ojca a zrobiłem nim już 15tyś km. Biedny student jak najbardziej kupuje e38... jeżeli mu się podoba - bo niby dlaczego ma jeździć polonezem ?? Tym bardziej że wcześniej miał już e32 a jeszcze wcześniej e36.. Wcale utrzymanie 7er nie jest dużo droższe niż 3er coupe.... (nawet więcej wydałem w pierwszym półroczu posiadania e36 coupe ściągniętej z niemiec niż na e38 w pierwszym półroczu) pod warunkiem że nie kupi padaki i wykazuje minimum dbania o samochód i rzeczy konieczne wymienia w czasie. Oczywiście nie pojadę do aso i nie powiem że chcę wymienić pół zawieszenia od ręki na oryginalnych częściach, ale kupię sobie na allegro zamienniki o dobrym współczynniku jakość/cena lub oryginalną używkę w dobrym stanie i wymienię w zaprzyjaźnionym warsztacie lub sam jeżeli nie jest to praca bardziej skomplikowana niż wymiana pompy wspomagania.. bo z tym bawiłem się prawie 5h w starej E32 :) Tak że myli się Pan, student spokojnie może posiadać e38 i utrzymywać ją w stanie w którym wszystko jest sprawne. Trochę chęci zapału, zamiłowania do marki, pomoc pana z warsztatem i starczy :D

    ps. Boję się tylko jeszcze o ten Cera Tec, bo olej wleje Valvoline MaxLife Synthetic 5W40 (akurat do takiego mam dostęp po dobrej cenie) Niby ceramizer firmy Liquid Moly więc powinien być ok ale czy ktoś używał takiego specyfiku na M60 ?

    pps. kombinuje jak by tu zmienić komunikat wyswietlany na desce rozdzielczej o małej ilości płynu do spryskiwaczy z niemieckiego na angielski ale nie jest to chyba tak proste jak w e32 gdzie wystarczyło przecisnąć i potrzymać 20sek przycisk koło zegarów.....
    E36 320i M50B20 Coupe '94r --> E32 730iA M60B30 '93r --> E38 730i M60B30 '94r --> E39 540iA M62B44 '96r --> E38 730D M57D30 '99r

    Yamaha DT 125 '97r --> Kawasaki ZZR 250 '92r --> Kawasaki ZXR 750 '93r

  10. #20
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Cytat Zamieszczone przez BatoFF Zobacz posta
    Biedny student jak najbardziej kupuje e38... jeżeli mu się podoba - bo niby dlaczego ma jeździć polonezem ?? Tym bardziej że wcześniej miał już e32 a jeszcze wcześniej e36.. Wcale utrzymanie 7er nie jest dużo droższe niż 3er coupe.... (nawet więcej wydałem w pierwszym półroczu posiadania e36 coupe ściągniętej z niemiec niż na e38 w pierwszym półroczu) pod warunkiem że nie kupi padaki i wykazuje minimum dbania o samochód i rzeczy konieczne wymienia w czasie. Oczywiście nie pojadę do aso i nie powiem że chcę wymienić pół zawieszenia od ręki na oryginalnych częściach, ale kupię sobie na allegro zamienniki o dobrym współczynniku jakość/cena lub oryginalną używkę w dobrym stanie i wymienię w zaprzyjaźnionym warsztacie lub sam jeżeli nie jest to praca bardziej skomplikowana niż wymiana pompy wspomagania.. bo z tym bawiłem się prawie 5h w starej E32 :) Tak że myli się Pan, student spokojnie może posiadać e38 i utrzymywać ją w stanie w którym wszystko jest sprawne. Trochę chęci zapału, zamiłowania do marki, pomoc pana z warsztatem i starczy :D
    Zwracam honor ;) Źle zrozumiałem pojęcie ''oszczędności'' co mi jakoś w zestawieniu z e38 nie pasowało ;) I żeby mi to ostatni raz było : jaki ''Pan''?? ;) Jakub na mnie wołają ;) Ps. Ja też nie oddaje auta do ASO zresztą jak WIĘKSZOŚĆ z forum ;)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •