Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Wątek: E38 m73 v12 lpg

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar rubik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    62
    BMW
    E38 750i
    Skąd
    Bydgoszcz

    E38 m73 v12 lpg

    Zastanawiam się nad montażem instalacji gazowej do mojej E38. Nie chcę poruszać następnej burzy czy można, czy jest sens itd. Chciałbym żeby się wypowiedzieli fachowcy od gazu (bo wiem, że są tacy na tym forum) oraz klubowicze, którzy mają w swoich V12 LPG. Jest już kilka tematów dotyczących LPG w V12 ale są dość stare dlatego założyłem nowy.
    Z wstępnych oględzin mam 2 propozycje, Stag (chyba 300+ z OMVL - 5500PLN) oraz BRC (8500PLN). Padły jeszcze propozycje na bazie Zenita i Sirocco.
    I teraz pytanie na ile warto dołożyć 3000PLN do BRC? Czego unikać (nie wkładać takich czy innych wtryskiwaczy itp).
    Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi.

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Nie rozumiem po co próbujesz wyważać otwarte drzwi? To że tamte tematy są "wiekowe" nie znaczy wcale, że informacje w nich zawarte zdezaktualizowały się. Poczytaj dobrze jeszcze raz, bo wydaje mi się, że przeczytałeś je "po łebkach".

    http://7er.pl/showthread.php/301-czy...38-750i/page10

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Ja BRC wymieniłem na Stag-a. Tych pozostałych nie znam.
    Najważniejszy jest montaż i musisz wybrac osobę, która ma doświadczenie w tym temacie.
    Spytaj na początek gdzie zamierza umieścic reduktory. Jak Ci powie że na miejsce filtrów powietrza i da stożki, to od razu szukaj kogoś innego.
    Zresztą mam kompletną instalację Stag-a z przebiegiem kilku tyś km z mojego byłego auta. Jeżeli będziesz chciał, to możemy się dogadac.
    Pozdrawiam.
    monster_pl

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar rubik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    62
    BMW
    E38 750i
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Nie rozumiem po co próbujesz wyważać otwarte drzwi? To że tamte tematy są "wiekowe" nie znaczy wcale, że informacje w nich zawarte zdezaktualizowały się. Poczytaj dobrze jeszcze raz, bo wydaje mi się, że przeczytałeś je "po łebkach".

    http://7er.pl/showthread.php/301-czy...38-750i/page10
    Czytałem ten temat nie raz i na prawdę nie chcę nic wyważać. Informacje w nim zawarte mogą być już nieświeże bo przez 4 lata (tyle ma tamten wątek) technika poszła do przodu na pewno i opinie nt różnych firm mogły się zmienić. A może jest już coś ciekawego specjalnie do V12.
    A co do zawartości jego to tylko casi123 napisała że ma BRC i jest bardzo zadowolona oraz Mięsny napisał, że jego znajomy ma Staga-300 + valteki i też jest zadowolony. Reszta to rozmowy nt warsztatów i cen, które zresztą też są już przeterminowane.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    171
    BMW
    e32 750i
    Skąd
    Grudziądz
    Blog
    1
    Jak chcesz to mam instalke gazową sekwencyjną do v12 z mojej lali ja wymontowałem bo nie potrzebny mi gaz bo mam 2 inne auta

    jesli cie interesuje dam ci fotki itp instalka jako nowa kosztowała 6500
    co do ceny dogadamy sie na gaz dam ci gwarancje oczywiscie ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole
    Cytat Zamieszczone przez monster_pl Zobacz posta
    Ja BRC wymieniłem na Stag-a. Tych pozostałych nie znam.
    Najważniejszy jest montaż i musisz wybrac osobę, która ma doświadczenie w tym temacie.
    Spytaj na początek gdzie zamierza umieścic reduktory. Jak Ci powie że na miejsce filtrów powietrza i da stożki, to od razu szukaj kogoś innego.
    Zresztą mam kompletną instalację Stag-a z przebiegiem kilku tyś km z mojego byłego auta. Jeżeli będziesz chciał, to możemy się dogadac.
    Pozdrawiam.
    Powiedz mi gdzie sugerujesz żeby były reduktory? Bo ostatnio byłem u gazownika i na szybko nie potrafił znaleźć miejsca oprócz komory gdzie się znajduje zbiornik od płynu hamulcowego.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar rubik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    62
    BMW
    E38 750i
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez monster_pl Zobacz posta
    Ja BRC wymieniłem na Stag-a. Tych pozostałych nie znam.
    Najważniejszy jest montaż i musisz wybrac osobę, która ma doświadczenie w tym temacie.
    Spytaj na początek gdzie zamierza umieścic reduktory. Jak Ci powie że na miejsce filtrów powietrza i da stożki, to od razu szukaj kogoś innego.
    Zresztą mam kompletną instalację Stag-a z przebiegiem kilku tyś km z mojego byłego auta. Jeżeli będziesz chciał, to możemy się dogadac.
    Pozdrawiam.
    Dzięki. Właśnie w dwóch warsztatach powiedzieli mi o tych filtrach, że trzeba będzie włożyć stożki. Mam w zasadzie upatrzone warsztaty, którym powiedzmy ufam. Chodzi mi o skompletowanie gratów, żeby (...) nie wsadzić.
    A jakie masz wtryski z tym Stagiem co wymieniałeś, czy zostawiłeś BRC?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzechu4don
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    530
    BMW
    E38 na gwincie w 20 calach
    Skąd
    Bydgoszcz
    zapytaj na glinkach ,gościu zna się na rzeczy
    http://www.instalgaz.bydgoszcz.pl/kontakt.html

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar rubik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    62
    BMW
    E38 750i
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez grzechu4don Zobacz posta
    zapytaj na glinkach ,gościu zna się na rzeczy
    http://www.instalgaz.bydgoszcz.pl/kontakt.html
    Grzechu już objechałem Bydgoszcz:) Tam właśnie zaproponował mi STAGA
    Ostatnio edytowane przez rubik ; 22-11-2011 o 20:01

  10. #10
    Vip Vip Awatar Thomsen1
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    402
    BMW
    728i
    Skąd
    Zawiercie/Kielce
    Powiem tak : Na zlocie w Ślesinie była v12 z lpg i stożków nie miała , natomiast ja miałem kiedyś auto w którym za namową warsztatu (z którego usług już nie korzystam) z filtrem stożkowym i...oprócz tego że w aucie zrobiło się głośno podczas dodawania gazu (wciskania pedału przyspieszenia)to nic więcej się nie zmieniło , ja w kabinie lubię ciszę i ztonowaną pracę silnika , stożek w tamtym aucie mi tego nie dawał. Powiem krótko : Nie polecam.To co pisał Monster.pl-Święta prawda!
    Ostatnio edytowane przez Thomsen1 ; 22-11-2011 o 20:10


    Będziesz Miał W_ _ _ _ _ _ e

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •