Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Założyłem nowe elektrozawory i dalej jest jak było.

  1. #11
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez prezE32s Zobacz posta
    Czyli co mam sprawdzić , jak dalej wali gorącem na szybę? Bezpiecznik 45 mam cały.
    To dopiero początek ,jest troszkę grzebania ,ale opłaca się ,bo w finale masz ori instalacje a nie pajęczynkę :D
    W poprzednim poście masz link z rozpiską bezpieczników ,ale z tego co pamiętam pod maską jest jeszcze 3-4 bezp. odpowiedzialne za ogrz. (19-20-21) późniejszym krokiem jest panel ogrzewania (możliwe zimne luty) gniazdo i wtyk przy el.zaw.
    Ja walcząc w swojej byłej e32 z ogrzewaniem ,miałem z tego co pamiętam ,parę punktów (oczywiście pominę el.zaw.) brak styku na bezp. ,sparciały przewód przy el.zaw.
    Poprzeglądaj instalację ,gniazda ,wtyczki ,prubówka w rękę i posprawdzaj bezpieczniki lub je pozamieniaj ,czasem na oko wygląda na dobry, a jest inaczej .
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  2. #12
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Kolego Siudema uzasadnij, dlaczego odradzałbyś rozwiązanie jakie podpowiedziałem? Jeżeli nie chcesz pajęczynki to polecam spróbować jak miło się wyjmuje skrzynkę z bezpiecznikami, żeby dostać się do bezpieczników i w jakie kłopoty można się wpędzić, kiedy się to robi w dwudziestoletnim aucie. Stare elektrozawory i nowe nie różnią się od strony elektrycznej zupełnie, podobnie jak ich sterowanie, także nie wiem o czym piszesz Siudema. Wszystkie usterki jaki wymieniłeś są możliwe, ale bez znajomości podstaw elektryki i czytania schematów, na miejscu autora wątku oddałbym auto do elektryka. Znalezienie usterki w układzie ogrzewania to jest moment dla kogoś kto zna te samochody. Moduł IKHA dla e32 750 przed liftem, stare elektrozawory oraz po lifcie, nowe elektrozawory jest ten sam. Tak jak napisałem wyżej, po przekręceniu kluczyka napięcie z bezpiecznika 21 powinno być na srodkowym pinie elektrozaworów. Po drodze jest tylko moduł IKHA, gdzie wyłączyć to napięcie można tylko lewym pokrętłem temperatury, jeżeli jest na maksa ciepłe, wtedy kiedy klika pokrętło. Pozostałe dwa skrajne dwa piny elektrozaworów idą do IKHA i są sterowane od dołu, tam ponienieś mieć równe napięcia względem masy, kiedy ustawiasz na zimno, napięcie powinno być około 9 do 10V, wraz z ustawianiem na coraz cieplejsze zmniejszać się, aż do zera kiedy jest na maksa ciepłe, tak jak napisałem w poprzednim zdaniu.
    Bezpieczniki modułu IKHA 92 750:
    F20 zasilanie
    F21 ogrzewanie
    F19 dmuchawa
    F29 sterowanie kompresorem klimy
    F9 sterowanie elektryczna pompką obiegu ogrzewania

    bezpiecznik 45 pod kanapą występował w Twoim roczniku tylko z amortyzatorami EDC i służył do zasilania jego modułów
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 23-11-2011 o 19:27
    pozdrawiam Bartek

  3. #13
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Kolego Siudema uzasadnij, dlaczego odradzałbyś rozwiązanie jakie podpowiedziałem?
    sorki ale nie lubię,, druciarstwa,,
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    bez znajomości podstaw elektryki i czytania schematów, na miejscu autora wątku oddałbym auto do elektryka. Znalezienie usterki w układzie ogrzewania to jest moment dla kogoś kto zna te samochody.
    Po to mamy forum ,aby w miarę możliwości omijać elektryków-magików ,i raczej doradzać przy problemach z autkiem
    Co do reszty, gratki zgromadzonych wiadomości
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Pociągnąłem przewód od bezpiecznika do środkowego pinu i dalej przy ustawieniu na nogi wali ciepłem na szybę. Co ciekawe jak wcisnę przycisk od klimatyzacji na szybę nie leci ani zimne ani ciepłe powietrze.

  5. #15
    Początkujący Użytkownik Awatar PawlusK
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    81
    BMW
    E32 730i
    Skąd
    Katowice
    Dziadek od którego kupiłem moją staruszke załatwił to w dość nietypowy sposób ;D a mianowicie mam pod maską zawór kulowy na wężu .... mówił że jak go zakładał to było ciężko z elektozaworami . Są już wymienione ale zawór kulowy zostawił ....
    Dwie miłości - dwie pasje BMW&Cat


  6. #16
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Temat jakoś przygasł ,jak postępy przy szukaniu usterki ?
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Nie ma żadnych postępów. Elektromechanika który zna się na e32 nie mam w pobliżu. A sam potrafię tylko sprawdzić czy jest prąd ewentualnie przylutować jakiś kablek. Może coś w przyszłym tygodniu będę myślał. A czy przy moim problemie winne mogą być zimne luty w mieczu dmuchawy?

  8. #18
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    miecz steruje siłą nadmuchu ,zaglądałeś do panela sterowania klimy ?
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    u mnie jest dokłądnie tak samo, miałem kupować elektrozawory ale pomyslałem że może być to wina panelu sterowania klimą, zamieniałem kiedyś owy panel na inny i być może w nim tkwi problem. obecnie nie mam czasu na szukanie "prądu" itd ale chętnie odkupie sprawny panel ale warunek (V8 92 r), wtedy zamienie panele i zobaczymy.

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Mam chyba winowajce. Dzisiaj idąc do auta po ciemku w garażu. Zobaczyłem, że mimo iż auto jest zgaszone i zamknięte świecą się dwa przyciski od panelu klimatyzacji. Te przyciski po lewej od opcji "auto" ustawienie na nogi na twarz i na szybę.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •