Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Akcyza na węgiel, koks, brykiety

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno

    Akcyza na węgiel, koks, brykiety

    Od 1 stycznia 2012 roku zacznie się kolejny kompletny bałagan prawny i kolejny prezent dostaną Urzędnicy Celni do zabawy.

    W normalnym cywilizowanym kraju powinni zrobić tak jak z paliwami silnikowymi, czyli kopalnia sobie produkuje X ton węgla na dobę i płaci od każdej wydobytej tony powiedzmy 20zł akcyzy, nikt się tym nie przejmuje. Nikt tego nie czuje oprócz skarb państwa, który dostaje niezły zastrzyk finansowy. Dla ciekawskich to w Polsce jest ok 20 kopalń (tylko bo wiele z nich się połączyło) każda z nich średnio wydobywa ok 10 tysięcy ton na dobę... W zeszłym roku wydobyto ponad 70 milionów ton czarnego złota. Do tego należy doliczyć drugie 70 milionów ton produktów węglowych importowanych do naszego pięknego kraju "gazem i węglem płynącego".
    Ok tak jest w normalnym kraju a tak w Polsce:

    Czytając ustawę ciężko jest się połapać w tym wszystkim nawet mi, gdzie myślałem, że ustawę o podatku akcyzowym znam na wylot i nic mnie nie zaskoczy.
    Nic mnie tak nie wk... jak fakt, że to ja jako osoba prowadząca skład opałowy będę musiał decydować kiedy się należy akcyza a kiedy nie!
    A skoro już uznam (ja "Kowalski" nie Urzędnik Skarbowy czy Celny!!!), że akcyzę powinienem naliczyć to jakie procedury mnie czekają, kogo legitymować, kogo nie, kiedy mam zadecydować komu wraz z węglem będę musiał przywieźć tony makulatury do wypełnienia a kogo to nie będzie tyczyć, może wywnioskujecie sami z tej ustawy?? (W załączniku fragment z zaznaczonym tekstem)

    Kiedy tak naprawdę węgiel jest paliwem opałowym a kiedy nie? Przeczytajcie i zobaczcie jak powalony jest ten kraj i jak urzędnicy potrafią legalnie zrobić z krowy-byka:
    http://interpretacje.tmxp.pl/Podatek...rgetyczne.html


    Czy to jest normalne?? Skoro znowu mam się bawić w urzędnika to pier... niech mi dadzą ich pensję dodatkowo i to najlepiej naczelnika lub dyrektora!
    Za kilka tygodni ten wymysł wejdzie w życie a do dzisiaj, urzędy nie wiedzą nawet jak mają wyglądać dokumenty przewozowe według, których powinienem dostarczać towary do odbiorców.

    Te informacje są ważne nie tylko dla osób takich jak ja, które prowadzą handel towarami akcyzowymi tylko także a raczej PRZEDE WSZYSTKIM tych z Was co prowadzą działalność gospodarczą i wykorzystują węgiel i wszystkie jego pochodne do ogrzewania czy produkcji.


    Reasumując znów będzie jeden wielki poligon złodziejski dla przekręciarzy i urzędników, kompletny burdel, ludzkie dramaty i zdżarte nerwy no i kompletne beznadziejny i nic niewarty wpływ do kasy państwa! POklaskać tym POmysłowym Panom!
    Załączone pliki Załączone pliki
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •