Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Problem E38 740D

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    45
    BMW
    E38 740D & Nissan Skyline R33 Drift Spec
    Skąd
    Wrocław

    Problem E38 740D

    Pierwszy problem to dziwna reakcja na pedał gazu, zaczyna reagować gdzieś po wciśnięciu 1/3...wcześniej nic stawiam na czujnik położenia przepustnicy ale ktos mi jeszcze mówił coś o jakimś potencjometrze w pedale gazu... Drugi problem to częsty brak mocy..tzn. Autko odpalam nagrzewa sie, kilka pierwszych KM powoli potem but... ciągnie ciągnie i nagle lipa... rozpędza się jak by miała z 100KM myślałem że to od tego czujnika położenia przepustnicy ale skrzynia zbija biegi i auto kręci do końca obr, raz nawet po takim kilku sekundowym ciśnięciu kick down zgasła... nie chciała odrazu odpalic tylko musiałem ją troszke pompować żeby zapaliła ( objaw jak by zabrakło paliwa ) wydaje mi się że pompa paliwa siedzi i od tego auto przychodzi w jakis tryb awaryjny czy coś,auto raz kopci na czarno a raz nie... 740D ma pompe tylko w zbiorniku czy jeszcze dodatkowa przy progu gdzieś?

  2. #2
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    Obstawiam przeplywke albo turbo moze wtryski. mozes podjechac do mnie to podmienimy przeplywomierze
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    45
    BMW
    E38 740D & Nissan Skyline R33 Drift Spec
    Skąd
    Wrocław
    zamowilem juz filtry powietrza i paliwa, przy okazji wymienie olej i zobacze czy cos sie poprawi.Jak sie dalej z tym nie ogarne to podjade.Wyslih tylko jakis naniar na siebie na pw.

  4. #4
    objaw typowy dla sterownika turbiny... kopci czasami... brak mocy ( czasami) opóźnienie przy kick downie. W nastawniku jest plastikowy slimak ktory się wyciera i robią sie luzy...
    Ostatnio edytowane przez ROBERTO ; 20-11-2011 o 20:47



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    45
    BMW
    E38 740D & Nissan Skyline R33 Drift Spec
    Skąd
    Wrocław
    gdzie tego sterownika szukac? tylko czemu ona czasem az gasnie z braku paliwa

  6. #6
    z gaśnięciem sprawdz filtr paliwa... przy mrozach ropa robi się gęstrza jak rownież sa w niej pewne zanieczyszczenia które ograniczają przepływ paliwa. Inna kwetią czego Ci nie życze moze być pompa wysokiego ciśienia. Zacznij od tych najprostrzych i najtańszych. Przy problemach z nastwnikiem turbiny bedzie wyskakiwal Ci błąd przeplywomierza... nastawnik turbiny jest w plastikowej puszeczce na turbinie... Ciezko sie do niego dostac z jednej strony..
    Ostatnio edytowane przez ROBERTO ; 20-11-2011 o 20:49



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar puchacz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    152
    BMW
    740d e38
    Skąd
    Warszawa-Stockholm
    Jesli chodzi o pompy to z tego co sie interesowalem sa dwie.Druga masz gdzies w progu przy drzwiach kierowcy.Ja bym na Twoim miejscu posprawdzal przewody paliwowe , moze gdzies masz jakies pekniecie i moze to ja zamulac .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •