Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Prywatna firma jak straż miejska. Zakłada blokady

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk

    Prywatna firma jak straż miejska. Zakłada blokady

    Wygrzebane z nudów :
    http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,357...e_ma_rady.html

    Co o tym sadzicie???

    Ja mam mieszane uczucia, w końcu jeśli to byłby mój prywatny teren i nie mógł bym się uporać z kierowcami...

    Z drugiej strony jeśli ktoś by mi założył takie coś na koło i nie była by to policja lub straż miejska to brzeszczot w dłoń i....
    Jeszcze pewnie znając mnie porobił bym zdjęcia że niby przy zakładaniu porysowali lakier i sprawa by była:D
    V8 Garage

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar Wiśnia_7
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    36
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki / Łódź
    sytuacja jest klarowna. Mogę się wypowiedzieć od strony prawnej.
    Według polskiej jurysdykcji takie unieruchamianie pojazdu przez niewłaściwy podmiot jest ABSOLUTNIE bezprawne a już tym bardziej pobieranie opłaty za zdjęcie blokady!
    Firma z artykułu bazuje na niewiedzy i nieznajomości prawa i z pewnością wiele osób się na to nabrało.

    Całe zajście można prawnie odwrócić na korzyść osoby w tym wypadku pokrzywdzonej i samemu zażądać odszkodowania z tytułu strat wynikających z unieruchomienia pojazdu. O powstałych ewentualnych zniszczeniach (chociażby rysy na feldze) nie muszę wspominać.

    Tak od siebie, jakby taka blokada znalazła się na moim kole a osoba zażądała 180 PLN za jej zdjęcie to ja bym pozwał ją cywilnie z tytułu uszkodzenia mienia w postaci porysowanej felgi i na 100% sprawę mam wygraną a gość oddaje 3000 PLN za felgę + moje koszta sądowe :) Mało tego, firma blokująca pojazdy oprócz zadośćuczynienia poniesie również karę za stosowanie środków zastrzeżonych dla podmiotów bezpieczeństwa publicznego - w tym wypadku straży miejskiej i policji.
    W aspekcie prawnym akurat wiem co mówię więc można się na to powołać jak co :)
    Ostatnio edytowane przez Wiśnia_7 ; 19-11-2011 o 22:22
    MB W140 S320 >> MB W220 S500 >> BMW 745i E65

  3. #3
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    A jak wyglada sprawa z drugiej strony??
    Co ma/moze (zgodnego z prawem w PL) zrobic wlasciciel posesji w takim przypadku?
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 20-11-2011 o 20:45
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #4
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Wiśnia nie wiem czy to jest całkiem bezprawne.
    Jest to teren prywatny i jest to oznaczone stosowną tablicą.
    Koło mojej firmy jest gość, który kasuję 50zł za zawracanie na jego placu ( jest to ostatnia firma przed znakiem ZAKAZ WJAZDU i wielu kierowców gdzieś musi zawrócić ) i z tego co wiem to jeszcze nikt się do niego nie przyczepił :)

    Tak patrząc z drugiej strony to mając działkę też bym się zdenerwowal gdyby ludzie zrobili sobie z niej parking. Jakoś nie chce mi sie wierzyć, że ci kierowcy nie widzieli tej tablicy. Stawiam na to, że ją poprostu olali.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    jest dobry sposób, bez blokad, szarpania się z kierowcą. Spuszcza się powietrze z wszystkich kół, wentylki do kieszonki a Pan sam przyjdzie.
    Płaci za "pomoc" i po typie więcej śladu nie ma :)
    Znam też przypadek ( w skrócie) gdzie właściciel terenu zablokował ciężarówką wjazd, pojechał w pizd...u. Po powrocie i kasował dużo więcej niż 180 zł za sztukę...bez wysiłku.

    PS
    Wiśnia_7 wcale nie takie pewne wygranie sprawy, przy odpowiednim oznakowaniu np Parking z którego firma czerpie zyski i odprowadza podatki do tego jest przejrzysty regulamin ...stwierdzę że zero wywalczysz. Sprawa cywilna to koszta i czas ...dla kogo czas to pieniądz szybko skalkuluje :D
    Zakładam że na opisanym parkingu tak właśnie jest, jak na tym gdzie ja parkuje...tam właściciel się nie cacka, widziałem sporo blokad .
    Ostatnio edytowane przez Roobs ; 21-11-2011 o 07:44

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar Wiśnia_7
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    36
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki / Łódź
    Cytat Zamieszczone przez Roobs Zobacz posta
    Wiśnia_7 wcale nie takie pewne wygranie sprawy, przy odpowiednim oznakowaniu np Parking z którego firma czerpie zyski i odprowadza podatki do tego jest przejrzysty regulamin ...stwierdzę że zero wywalczysz. Sprawa cywilna to koszta i czas ...dla kogo czas to pieniądz szybko skalkuluje
    Zakładam że na opisanym parkingu tak właśnie jest, jak na tym gdzie ja parkuje...tam właściciel się nie cacka, widziałem sporo blokad .
    po pierwsze primum - NIKOMU NIE WOLNO STOSOWAĆ BLOKAD NA KOŁA i to jest główny gwóźdź do trumny. Tylko organy do tego uprawnione mogą stosować tego typu rozwiązania. Stosowanie tego typu praktyk jest BEZPRAWNE i na tej podstawie można wygrać proces.
    To, że teren jest czyjąś własnością prywatną - okej. Może zabronić parkowania ale TYLKO TYLE. Jeśli ktoś łamie jego wewnętrzne prawo, o takim fakcie powinien zostać powiadomiony odpowiedni organ w celu egzekucji praw.

    Idąc tą drogą jak właściciel tego terenu prywatnego, zrobię to samo z tym że nie będę zakładał blokad tylko wymierzał karę roku pozbawienia wolności.
    I jak myślicie, jest to zgodne z prawem skoro to mój prywatny teren?? :) Oczywiście, że nie.

    W Stanach (niektórych) można by było strzelić do gościa z dubeltówki bo naruszył naszą własność prywatną a u nas możemy tylko posłać parę inwektyw i wezwać policję jeśli po uprzedniej rozmowie z właścicielem auta nie chce go przeparkować.. No taki mam system prawny i nie strzelam sobie tego. Wprawdzie nie pracuję w zawodzie ale coś tam w głowie ze studiów pozostało ;)
    MB W140 S320 >> MB W220 S500 >> BMW 745i E65

  7. #7
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Wiśnia_7 Zobacz posta
    Może zabronić parkowania ale TYLKO TYLE. Jeśli ktoś łamie jego wewnętrzne prawo, o takim fakcie powinien zostać powiadomiony odpowiedni organ w celu egzekucji praw.
    Policja twierdzi ze to sprawa strazy miejskiej a straz miejska zawsze w tego typu przypadkach twierdzi ze to poza droga/terenem publicznym wiec oni nie moga nic zrobic...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar Wiśnia_7
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    36
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki / Łódź
    to jak działają już nasze organy państwowe to już inna sprawa. To, że kompetencje są tak "klarownie" napisane to nikt z nas nic nie poradzi.
    Ja tylko przedstawiłem jak to wygląda wszystko od strony czysto prawnej.
    MB W140 S320 >> MB W220 S500 >> BMW 745i E65

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Wiśnia_7, jaka jest definicja blokady? Choć szkoda czasu na wyjaśnienia:) Moim zdaniem, przy odpowiednim zabiegu przegrany ( czasowo i finansowo) jest właściciel źle zaparkowanego auta. Stwierdzam to z czystej praktyki:)
    Do tego w Polskim prawodawstwie nie przewiduje się kary pozbawienia wolności za taki czyn:P
    Jak wspomniałem, znam parking ( tam parkuje) gdzie właściciel bez mrugnięcia okiem zakłada blokady. takie jak straż czy policja ...i robi to od kilku lat. Skoro tak czyni tz że nie ponosi z tego tytułu konsekwencji :)

  10. #10
    www.foto-km.com Vip Awatar extino
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    652
    BMW
    BMW E32 740i V8 M62 1992 SHADOWLINE/E38 750i V12 M73 1999 / E65 745i V8 2002
    Skąd
    Poland
    JA jak miałem blokadę na kole raz to potraktowałem ja flexem i odjechałem i ani mandatu ani nic ale to byly jeszcze czasy jak na parkingu nie robili fotki auta kiedy pisali mandat. A do zglebowanego auta a szerokich laczkach blokada straży miejskiej nie podejdzie - mam tam znajomego i z ciekawości przymiezalismy do e32 mojej nieszło wcisnąc hii co mnie ucieszyło niezmiernie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •