Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Problem z odpalaniem

  1. #11
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Miałem przypadki że palił źle na zimnym. Po ustawieniu pompy wszystko wróciło do normy.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  2. #12
    Początkujący Użytkownik Awatar uzi
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    73
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Leverkusen
    Tak jak koledzy piszą spr. Świece wystarczy się do nich dostać ściągnąć z nich przewody wziąść jakiś kabelek odizolowany z dwóch stron jeden koniec do plusa akumulatora lub tego co jest pod maską a drugim końcem dotykać do świecy tam gdzie jest podłączony do nich przewód oryginalny jak będzie iskrzyć to świeca ok a jak nie będzie to do wymiany najlepiej i prawidłowo powinno się wymieniać wszystkie świece na nowe. A druga sprawa to pompka paliwa w zbiorniku tez warto zajrzeć tam

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    W TDSie przyczyną takich objawów może być pompa paliwa lub nieszczena pompa wtryskowa przez co ci się zapowietrza.

  4. #14
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez uzi Zobacz posta
    Tak jak koledzy piszą spr. Świece wystarczy się do nich dostać ściągnąć z nich przewody wziąść jakiś kabelek odizolowany z dwóch stron jeden koniec do plusa akumulatora lub tego co jest pod maską a drugim końcem dotykać do świecy tam gdzie jest podłączony do nich przewód oryginalny jak będzie iskrzyć to świeca ok a jak nie będzie to do wymiany najlepiej i prawidłowo powinno się wymieniać wszystkie świece na nowe. A druga sprawa to pompka paliwa w zbiorniku tez warto zajrzeć tam

    Błąd kolego co z tego ,że świece będą miały przejście ,jak nie będą sie grzały tak jak powinny ,sprawdzic świece można tylko je wykręcając i podłanczając pod akumulator :)

  5. #15
    Początkujący Użytkownik Awatar uzi
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    73
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Leverkusen
    Błąd kolego świece jak wiadomo gdy zaczynaja się grzać to robi się pobór pródu, więc jeżeli dotykając do niej przewód w którym płynie prąd zaczyna iskrzec, to znaczy że swieca jak mówisz grzeje się i jest sprawna. gdy nie ma takiego efektu swieca jest spalona nie ma poboru nie grzeje jednym słowem. Taki sam efekt jest jak podłączasz kleme do aku a masz no nie wiem np: włączone jakieś odbiorniki w aucie to też jest pobór i przy doczepianiu klemy do słupka aku zaiskrzy proste. Dodam że jestem elektrykiem samochodowym i na tyle co już wrzyciu świec posprawdzałem nigdy jeszcze się nie udało mi pomylić w diagnozie. wiadomo że tak tylko można sprawdzić ją pod względem działania.

  6. #16
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Kolego tak się składa ,że ja tez jestem elektrykiem i wielu spraw w tym zakresie nie trzeba mi tłumaczyć.
    Ale do rzeczy ,powtarzam - to ,ze jest przejście ( pobór prądu) nie oznacza prawidłowego działania takiej świecy.

    Mówiąc prościej ,,świeca sprawna grzeje się od końca jakieś mniej więcej 5-7 mm ,przynajmniej w TDSie , świeca z przejściem (z poborem prądu ) niesprawna ,grzeje sie 2mm i to powoduje ,ze auto niemłode nie chce odpalić ,albo trzęsie po dopaleniu :)

    Wniosek ,jak jej nie wykręcisz ,nie podłączysz na krótko do aku i nie zobaczysz jak sie rozgrzewa to nie wiesz czy jest sprawna , mierzenie samo to domysły.


    Pozdrawiam :)

  7. #17
    Początkujący Użytkownik Awatar uzi
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    73
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Leverkusen
    No zgadzam się z Tobą w 100% dla tego napisałem że tak tylko można spr jej działanie czyli czy jest sprawna czy spalona o to mi chodziło a co do dokładnej diagnozy to się zgadzam że trzeba wyjąć. Tylko w wiekszości przypadków nikt świec nie wymienia tak jak w silnikach benzynowych co ileś tam tysiecy przebiegu. W dieslach wymieniają dopiero jak się przepalą i znasz zreszta ten temat :) więc u kolegi pewnie też świeczki będą i tak nowe.

  8. #18
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Świece się sprawdza cęgami prądowymi. Niesprawna do końca ma mniejszy pobór od reszty. Wyjmowanie świec to ryzyko. Nigdy nie wiadomo czy się normalnie wykręcą bez gwintu.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  9. #19
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    Świece się sprawdza cęgami prądowymi. Niesprawna do końca ma mniejszy pobór od reszty. Wyjmowanie świec to ryzyko. Nigdy nie wiadomo czy się normalnie wykręcą bez gwintu.
    Otóż to - właśnie chciałem kolegom to samo napisać.
    A jak się nie ma cęgów, to starczy puścić prąd normalnie przez amperomierz -- tak czy inaczej nie trzeba ruszać świec.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •