Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: [audio] Tuba plus wzmacniacz

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    [audio] Tuba plus wzmacniacz

    A wiec, po kilku poszukiwaniach udało mi się wpiąć wzmacniacz i tube pod ori układ.. Prąd wziąłem z aku a dźwięku z wtyczki 26pinowej - piny 1i2 oraz 3i4 - która wchodzi do wzmacniacza w bagazniuku.... Mam tylko problem, bo zauważyłem że po 3-4 godzinach wzmacniacz byl straszliwie gorący, ale umiesciłem go zasłoniętego gumą i to może być przyczyna, ale również że głośniki w aucie zaczynają dziwnie charczeć jak dam troszkę głośniej, i to na wysokich tonach, ale jak był zimny to tego nie widziałem, więc mam nadzieje, że to nie wina instalacji...



    jeden brazowy kabel wypiąłem dla lepszego dojścia a ogólnie on i obok pozostałe trzy to kable dźwiękowe - niskie tony głośników tylnych - do wzmacniacza, któe posłużyły za daw hmm cowe :D




  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Problem zniwelowałem po przez wsadzenie filtra (50zł) przed wzmacniaczem ...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    jakiej firmy masz wzmak? ze sie grzal po paru godzinach?

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez maniakowy
    jakiej firmy masz wzmak? ze sie grzal po paru godzinach?
    Signat hmm no grzał sie bo go przykryłem, ale odkryty tez ciepły hmm

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    nie znam firmy.. ale ogolnie to specem nie jestem.

    powiem tak: kazdy wzmak sie grzeje:) przynajmniej wszystkie jakie widzialem. po to sa tak nie inaczej zbudowane zeby odprowadzac cieplo:)
    przykryty napewno byc nie moze, najlepiej to do blachy gdzies zeby wiecej ciepla oddawal.

    a jak odkryles to dalej po paru godzinach tak sie zachowuje? czy juz lepiej jest?

  6. #6
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Signat to dobra firma :) przynajmniej jeśli chodzi o produkcję wzmacniaczy samochodowych. Wszystkie wzmacniacze klasy A/B (większość) mają niską efektywność (wydajność? ;) ) - większość mocy jest zamieniana na ciepło. Dopiero wzmacniacze cyfrowe (klasa D) grzeją się dużo mniej.

    Co to za filtr założyłeś i co on dał?
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    ja przyznam.. pierwszy wzmak jakiego mialem to ALPHARD (lekko pilem wiec wybaczcie za literowke :P ) i powiem ze nie jest to szczyt technologii. ale napewno sie az tak nie grzal zeby tracic wlasciwosci..

    powiem szczerze.. wiekszosci nas pasowalby ten wzmak do skrzyni bassowej. aczkolwiek mialem i nie polecam:P kazdy inny dzwiek niz niskie tony straszne byly;]]]

    wystarczy dodac pare zlotych i mamy naprawde o wiele lepsze wzmaki niz boshmann i alphard:)

    ps. co do filtrow -> dla mnie one nie dzialaja.. mialem taki lepszy i przyznam ze nie zdjal tych zaklocen co chcialem. lepiej juz owinac sygnalowki folia aluminiowa;-0 efekt naprawde lepszy niz te wszystkie filtry :)

    pozdrawiam:)

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Filtr jak sie nie myle ma niwelowac zakłucenia masy hmm tak przynajmniej zrozumiałem to u gościa który mi go dał ... po prostu często pojawiały się jakby trzaski w głośnikach jak dałem troszke głośniej i to na wysokich tonach, teraz tego nie ma i ogólnie wszystko gra jakby lepiej... wzmacniacz nadal sie grzeje, ale na pewno mniej niż wcześniej jakbył przykryty, jest ciepły ale nie parzy :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bydle
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    205
    BMW
    750i sport
    Skąd
    Soton
    jak poradziles sobie z wylaczaniem wzmacniacza zeby niechodzil caly czas
    najlepiej zeby zalanczal sie po przekreceniu stacyjki??


    pzdr

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    155
    BMW
    bmw 730i
    Skąd
    dublin
    a jaki efekt w srodku auta,dobrze słychac bass czy marnie????a jakiej firmy masz ten filtr??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •