Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: odkręcenie flanszy na wale m60

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków

    odkręcenie flanszy na wale m60

    Witam mam pytanie czy flansza na wale od strony koła pasowego która jest przykręcona tą śrubą 27 ma normalny gwint czy lewy? I czy najlepiej zblokować wał przez otwór w obudowie skrzyni biegów wkładając w otwór w kole zamachowym np. wiertło?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    20
    BMW
    BMW E38 4.0i V8
    Skąd
    Częstochowa
    gwint jest normalny a wiertlo chyba nie wytrzyma

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Gwint normalny, w koło zamachowe nic nie wkłdaj bo to połamiesz. Skutecznym rozwiązaniem jest założenie nasadki, na nią klucz "L", na niego rurkę, oprzeć ten zestaw na podłużnicy (od strony kierowcy) i strzelić z rozrusznika. Powinno puścić bez zająknięcia.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    udało się odkręcić, rura min 1.5 m, koło zamachowe zblokowane poprzez wykręcenie jednej śruby z koła zamachowego i wkręcenie takiej samej tylko dużo dłuższej żeby oparła się i obudowę skrzyni, potem nasadka 27 na czworokąt ten największy dostępny chyba (np. do odkręcania półosi) i rurą 1.5 m we 2 osoby odkręca się normalnie (gwint prawy).

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    155
    BMW
    chwilowo brak
    Skąd
    Śląsk
    A z ciekawości zapytam, czy taką śrubę można przez przypadek ukręcić?
    Bo z tego co czytam, to dość dużej siły trzeba użyć... Czy taka śruba na pewno zawsze wytrzyma?
    Bo słyszałem kiedyś od mechanika, że może bywa różnie (nie mówił akurat o BMW, ale jednak)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    raczej nie ma szans śruba jest twarda 11.9 bodajże ma drobny gwint i jest gruba. W Bmw raczej nie da się ukręcić takiej śruby prędzej ukręcisz klucz.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar PawlusK
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    81
    BMW
    E32 730i
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez 525d Zobacz posta
    raczej nie ma szans śruba jest twarda 11.9 bodajże ma drobny gwint i jest gruba. W Bmw raczej nie da się ukręcić takiej śruby prędzej ukręcisz klucz.
    aczkolwiek wyjatki sie zdarzają ....w e34 ukreciła mi się (naszczęscie bunia juz była przeznaczona na części) polecam klucze "stanley-a" mam je juz 6 lat i jakos żaden sie nie powyginał czy tez objechał co się często zdarza przy jakis kluczach typu toya czy castorama
    Dwie miłości - dwie pasje BMW&Cat


  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    a ja znam przypadek w ktorym w e34 530 m30 mechanik złamał... wał korbowy.:D probujac odkrecic tą nakrętkę.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •